999 rezultate për

diabet

Kujdes! Ky është çaji që nuk duhet ta ndani në ditët e ftohta Stina e dimrit që po afron është ideale për konsumimin e çajit të trëndafilit të egër i cili rigjallëron organizmin, e m
Nga kolla te diabeti, si ta shfrytëzojmë lëngun e qepës Kolla është reagim i trupit ndaj një irritimi në grykë dhe mund të shkaktohet nga alergjitë, azma, pneumonia, virozat ap
Kjo është sëmundja që po vret më shumë se koronavirusi Një sëmundje e cila i rrezikon shumë jetën qytetarëve dhe nuk duhet neglizhuar, është diabeti. Instituti i Shëndetit
Nga diabeti tek problemet kardiake, thonjtë e këmbës tregojnë shumë për shëndetin tonë honjtë e këmbës lihen pas dore dhe vuajnë në heshtje sepse as të ashtuquajturit ekspertë nuk dinë t’u japin shpjegim. M
Nga kolla te diabeti, si ta shfrytëzojmë lëngun e qepës Kolla është reagim i trupit ndaj një irritimi në grykë dhe mund të shkaktohet nga alergjitë, azma, pneumonia, virozat ap
Kini kujdes! Diabeti nuk njeh moshë, si ta kuptosh nëse je prekur Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet të menaxhoni sheqernat në gjak
E deklaruan se vdiq nga COVID-19, miqtë nxjerrin zbuluar ministrinë: Nuk është e vërtetë! Ditën e sotme, Ministria e Shëndetësisë raportoi se 4 pacientë nuk munden t'i mbijetojnë COVID-19. Sipas burimeve zy
A kam diabet? Njihuni me shenjat paralajmëruese Informacion i përgjithshëm Diabeti është një gjendje shqetësuese, por e zakonshme mjekësore. Nëse keni diabet, duhet
Një burrë është më i shëndetshëm në një martesë në të cilën gruaja e tij ankohet Një studim i fundit zbuloi se burrat që janë në një martesë "të keqe" kanë një rrezik më të ulët të diabetit sesa ata që
Cilët persona me diabet janë më të rrezikuar nga humbja e shikimit Glukoza është një burim esencial i energjisë për të gjithë qelizat e jetësore të trupit të njeriut. Niveli i glukozës i
Mëso të vërtetën për simptomat e diabetit, cilat janë shenjat që ta kuptosh Etje dhe urinim i shpeshtë. Një nga shenjat kryesore të diabetit është etja e dhe urinimi i vazhdueshëm. Kjo, për arsye
Zbuloni shenjat e para, mëso të vërtetën për simptomat e diabetit Etje dhe urinim i shpeshtë. Një nga shenjat kryesore të diabetit është etja e dhe urinimi i vazhdueshëm. Kjo, për arsye
Covid-19 rrit diabetin te fëmijët, studimi i fundit zbulon të dhëna interesante Një studim i ri në Britani ka zbuluar se ekziston një lidhje e mundshme mes COVID-19 dhe zhvillimit të diabetit të tipit
Mbytet tragjikisht pushuesi në Vlorë Një pushues ka humbur jetën paraditen e sotme në plazhin e Zvërnecit pasi është mbyur. Ngjarja ka ndodhur rreth orës
Diabeti, disa këshilla si ta mbajmë nën kontroll gjatë verës Kujdesi ndaj temperaturave të larta në verë është një këshillë që vlen për të gjithë, por në rastin e diabetikëve kujdes
Mos i lini pas dore, cilat janë shenjat e para të diabetit Diabeti është një sëmundje që mund të prekë çdo moshë. Ai shkaktohet nga mungesa totale e prodhimit të insulinës. P
Dieta që iu ndihmon të parandaloni kancerin, diabetin dhe iu bën të humbni peshë Dieta ketogjene përqendrohet në konsumimin e yndyrnave të shëndetshme, proteinave dhe karburanteve të ulëta. Kjo lloj
Vlerat shëndetësore të manave të bardha për diabetin dhe artritin Mani më shumë njihet për frutin e tij meshije të veçantë, dhe që është tani kudo nëpër tregje. Por në mjekësinë alter
Shifra të frikshme! 1 në 10 pacientë me diabet humb jetën nga COVID-19 COVID-19 është një virus i cili rrezikon më së shumti persona të cilët vuajnë prej kohësh nga sëmundje. Sipas të d
Ndërroi jetë nga Covid-19, 71 vjeçari i kishte këmbët e prera nga diabeti Mbrëmjen e djeshme një 71 vjeçar ndërroi jetë nga Covid-19 në Infektiv. Viktima i kishte këmbët e prera, si pasojë e