999 rezultate për

dhunes

Shifrat e dhimbshme: 6 gra humbën jetën nga dhuna në 2020 Në ditën ndërkombëtare të dhunës ndaj grave, policia e shtetit ka bërë një bilanc të viktimave dhe dhunuesve të ndëshkua
Pas skandalit të dhunës, shfaqet për herë të parë e dashura e aktorit turk (FOTO LAJM) Pak muaj më parë në mediat turke bëri bujë skandali i dhunës me aktorit turk Ozan Gucen dhe të dashurës së tij Deniz Bul
U ndërpre ndeshja prej dhunës, publikohen pamjet e sherrit në Turbina-Dinamo (VIDEO) Miqësorja e së shtunës mes Turbinës dhe Dinamos u ndërpre pas vetëm dhjetë minutash lojë për shkak të një sherri masiv m
Sulm me armë në një funeral në Çikago, 15 të plagosur (VIDEO) Pesëmbëdhjetë njerëz janë plagosur me armë zjarri, teksa morënn pjesë në një funeral në Çikago. Sipas CNN, mbikëqyrës
Për herë të parë, Ema Andrea pranon se ka rënë pre e dhunës fizike nga burrat Një nga aktoret më të njohura shqiptare, Ema Andrea, ka ardhur sot me një rrëfim ndryshe ne "Top Talk". Ema nuk është
Pjesë e bandës së Shullazit, kush është "i forti" që zhvati biznesmenin me kërcënime Endrit Qyqja të cilit OFL i ka dërguar formularin e vetëdeklarimit të pasurisë ditën e sotme është një emër i njohur për
Lleshaj ndryshon mendim pas dhunës: Policia, jo vetëm fytyrë e imja Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj duket se ka ndryshuar mendje përsa i përket përfaqësimit të tij nga policia e Shtet
Po, kjo është fytyra ime: Lleshaj reagon pas dhunës së policisë ndaj protestuesve (VIDEO) Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku ka komentuar dhunën që Policia e S
Hajdari flet hapur në Kuvend: Kam qenë viktimë e dhunës Deputetja Rudina Hajdari ka deklaruar sot publikisht se ka qenë viktimë e dhunës. Me tone të larta nga foltorja e Kuvend
"Humbi jetën si pasojë e dhunës", Aurela Gaçe tregon tragjedinë në familje: Kujt i dedikohet "Veten dua gjallë" (VIDEO) Për emsionin “Jo vetëm modë”, këngëtarja e njohur Aurela Gaçe ka treguar mjaft të pathëna lidhur me projektin e saj më t
Ngjyroset NEWBORN, sivjet u kushtohet viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës Pamja e monumentit “NEWBORN” çdo 17 shkurt ndryshon duke përçuar një mesazh për Ditën e Pavarësisë së Kosovës. Këtë v
Shqetësuese: Rastet e dhunës në familje në rritje Përmes raportit të publikuar nga Policia e Kosovës, është bërë e ditur se rastet e dhunës në familje kanë pasur ngritje
Dhuna në familje! Prokurori: Kërko azil, largohu që t’i shpëtosh dhunës I riu nga Laçi që u ankua në “Fiks Fare” për harresën në burg nga drejtësia shqiptare, ngriti edhe një problem tjetër, a
Si rrallëherë me letër para, Rama prezanton paketën Anti-KÇK (VIDEO) Ashtu sikundër u paralajmërua, Kryeministri Edi Rama po prezanton sot paketën AntiKÇK. Fillimisht, Rama është ndalur
Mesazhi i Metës: "Çdo akt burracak nuk do të tolerohet" Dita e sotme njihet ndryshe edhe si dita kundër Dhunës ndaj Grave, ditë për të cilën ka reaguar edhe Presidenti Meta.
Transgjinorja Anxhela tregon detajet e dhunës: 6 vetë më gjuanin, asnjë s’u afrua Transgjinorja Anxhela ka treguar të gjitha detajet e dhunimit të saj disa ditë më parë, para godinës së Kuvendit. Në
Gjatë 24 orëve 6 raste të dhunës në familje Policia ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit, ka pasur disa raste të dhunës në familje ku kryesisht janë sulmuar bash
Rritet dukshëm numri i grave të cilat sulmohen fizikisht nga burrat në Kosovë Dhuna në familje vazhdon të mbetet fenomen mjaft i përhapur në Kosovë. Pothuajse çdo ditë raportohen raste të tilla e si
80% e qytetarëve të Kosovës e pranojnë dhunën ndaj grave Mbi 80 përqind e qytetarëve të Kosovës e pranojnë dhunën ndaj gruas, ndërsa zinxhir institucional karshi kësaj dukurie n
Politikanja serbe pas votimit: T'i japim fund dhunës së Beogradit Nw zgjedhjet e Kosovës ka votuar edhe Rada Trajkoviç e cila ka dhënë një intervistë për Top Channel pas votimit. “Sot