999 rezultate për

dhunen

Avokati i Popullit për vrasjen në Dardani: Policia u tha familjarëve durojeni dhunën Gjatë të mërkurës u lansua projekti “Fuqizimi i luftës kundër dhunës ndaj grave dhe dhunës në familje faza e dytë”, nga
Gjermania, Anglia dhe Italia kanë një thirrje për Lulzim Bashën (FOTO LAJM) Ambasada britanike në Tiranë ka dalë me një deklaratë para protestës së opozitës, e pesta kombëtare që do të zhvillohet
Rudina kujtohet pas dy ditësh: Dënoj dhunën ndaj Dollapit Statusi i Rudina Hajdarit dy ditë më parë fill pasi kishte përfunduar protesta e opozitës ku tha se dhuna nuk është zgji
Deklarata e OSBE, protestuesit i shkojnë në shtëpi Bern Borchard Pas deklaratës së OSBE-së në Tiranë se drejtuesit e protestës do të mbanin përgjegjësi penale për dhunën gjatë protestës
Protesta e dhunshme në Tiranë, reagon OSBE: Organizatorët do të mbajnë përgjegjësi OSBE ka reaguar lidhur me protestën e dhunshme që është zhvilluar gjatë ditës së sotme. Në deklaratën e shpërndarë për m
Gangsteri shqiptar në SHBA, në një film për krimin dhe dhunën (FOTO LAJM) Do të ishte një zgjedhje e zgjuar për ata që jetojnë në pjesë të caktuara të Bronksit t’i referoheshin djalit muskuloz d
Bardhi padit Lleshajn: Dorëzova prova për dhunën Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike Gazment Bardhi ka qenë sot në Prokurori ku ka paditur ministrin e Brendsh
"Luftë për mbijetesë", Amber Heard tregon për dhunën e Deep (FOTO LAJM) Lidhja e tyre zgjati për disa vite dhe këta vite për aktoren Heard ishin një luftë për mbijetesë. Ajo tregon se ai sa he
Gjyqësori përgjegjës gjithashtu për dhunën në familje Për dhunën në familje në një formë përgjegjës janë edhe institucionet gjyqësore për shkak të neglizhencës së rasteve që
"Më tërhoqën zvarrë", pedagogu denoncon tek Berisha dhunën në komisariat Një pedagog në Lushnjë ka denoncuar nëpërmjet ish-kryeministrit Sali Berisha se është dhunuar nga policia. Denoncues
Lulzim Basha: Protestë çdo ditë deri sa ta çlirojmë vendin (VIDEO) Pas tërheqjes nga parlamenti ku shënuan shumë incidente, basha i drejtoi mbështetesit e vet tek selia e PD ku mbajti edh
"300 të rinj të PD-së do ndalojnë dhunën", mesazh i fortë e FRPD-së Ditën e sotme mijëra protestues të thirrur nga opozita pritet të tubohen kunder qeverisë. Edhe pse opinionistë të sh
Disiplina vendos sot për dhunën në Kamzë Komisioni i Disiplinës do të vendosë sot për atë që ndodhi pas ndeshjes KamzaLaçi 1-1, e luajtur të dielën. Dhunimi i gj
Duka dënon dhunën ndaj arbitrit dhe "fajëson" policinë (VIDEO) Kreu i Federatës Shqiptare Armando Duka dënoi dhunën ndaj arbitrit në takimin Kamza-Laçi. Duka kërkoi nga policia të
Përfundojnë në pranga edhe ata që po ndalnin dhunën në Kamëz Drejtuesit e klubit të Kamzës pritet të dalin të mërkurën para gjykatës për t’u njohur me masën , pas arrestimit për inc
Protesta e opozitës, OSBE dënon ashpër dhunën Aktet e dhunshme nuk janë parë me një sy pozitv nga OSBE. Me anë të një deklarate zyrtare, OSBE thekson se politikanë
Më pëlqen i dhunshëm! Mia Khalifa tregon futbollistin e preferuar në shtrat (FOTO LAJM) Ish-ylli i filmave pornografik, Mia Khalifa është bërë prej kohësh një specialiste sportive në Shtetet e Bashkuara të Am
Zv.kryeministrit "harron" politikën për Partizanin: Dhunën e thërret vetë fotografi Pavarësisht se tashmë është emëruar numri "2" zv.Kryeministër i qeverisë së Shqipërisë, Erion Braçe vijon të vendos në s
Gjermania: Nuk tolerojmë dhunën Ambasadat e huaja po reagojnë njëra pas tjetrës pas vendimit të opozitës që të dorëzojë mandatet e deputetëve. Pas Itlis
Edhe Italia paralajmëron Bashën: Nuk tolerojmë dhunën Edhe ambasada Italiane në Tiranë paralajmëron opozitën se cdo formë e dhunshme nesër në tubim para parlamentit do të dën