999 rezultate për

dhuna

Shifrat e dhimbshme: 6 gra humbën jetën nga dhuna në 2020 Në ditën ndërkombëtare të dhunës ndaj grave, policia e shtetit ka bërë një bilanc të viktimave dhe dhunuesve të ndëshkua
Ishte me urdhër mbrojtje, arrestohet 57 vjeçari pasi dhunoi të ëmën Policia e Sarandës ka arrestuar një 57-vjeçar me inicialet F.M., banues në qytetin bregdetar, i cili ka thyer urdhërin e
Rikthehet dhuna në çerdhet e Tiranës! Fëmija plot shenja, drejtoresha habit me përgjigjen Emisioni “Stop” në Tv Klan, këtë të martë ka trajtuar një temë shumë të ndjeshme, dhunën ndaj fëmijëve të mitur. Edhe he
23-vjeçarja shqiptare vdes nga dhuna barbare e burrit, la jetime foshnjen 11-muajshe Një ngjarje tragjike ka ndodhur në Amerikë ku një vajzë vetëm 23 vjeçare, e quajtur Elena Alinj, nga Shqipëria ka humb
Dhuna ndaj efektivëve të policisë në Veles, Zaev e dënon ashpër Kryeministri Zoran Zaev sot e dënoi brutalitetin e policisë dhe dhunën ndaj policëve në rajonin e Velesit. Ai thekso
Dhuna nuk ka gjini! Gruaja shkelmon ish-burrin në mes të servisit, ia heq nga dora polici Dhuna nuk ka gjini! Një 35 vjeçar me profesion teknik, kallëzoi në komisariatin numër katër ish bashkëshorten e tij për
Trazirat dhe dhuna në SHBA, Trump gati të marrë vendimin drastik Presidenti Donald Trump “ka autoritetin e vetëm për të vënë në veprim Ligjin e Rebelimit” dhe “nëse është e nevojshme, a
Deklarata e habitshme e Sandër Lleshajt: Dhuna dobi publike, polici e ka për detyrë të rrahë! Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj mbrëmjen e sotme ka bërë një deklaratë të fortë në emisionin "Java". Lleshaj ka d
Monika Kryemadhi: Shembja e Teatrit, varri i Edi Ramës dhe Erion Veliajt! Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi deklaroi se prishja e Teatrit është varri i Edi Ramës dhe Erion Veliajt. Në një int
Shembja e teatrit dhe dhuna e policisë: Nisin hetimet tek Prokuroria Ditën e djeshme Policia bashkiake shembi Teatrin Kombëtar, në orët e para të mëngjesit, ngjarje e cila u pasu me inciden
Shembja e Teatrit, KE-Qeverisë: Thirrjet tona nuk u dëgjuan, dhuna e papranueshme Komisioni Europian përmes një postimi në Twitter shpreh zhgënjimin lidhur me vendimin e njëanshëm të Bashkisë së Tiranës
Unioni i gazetarëve: Dhuna policore mbi gazetarët, artistët dhe qytetarët është turp qeverisës Unioni i Gazarëve ka regaur ashpër pas përplasjes së policisë me gazetarët, aktivistët dhe qytetarët që dolën në mbrojtj
U rrah brutalisht nga policët, flet 15-vjeçari dhe tregon trupin plot shenja nga dhuna (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme rreth orës 4.50 tek Parku i Liqenit Artificial në Tiranë. Një video e sh
Dhuna e policisë ndaj protestueve, Meta e dënon ashpër Protesta e Shoqerise Civile ditën e sotme në sheshin Skënderbej në Tiranë nuk mbaroi fare mirë dhe madje pati përplasje
Nga mosnjohja e diplomave te dhuna shtetërore: Si po e shpopullon Serbia Luginën e Preshevës Lugina e Preshevës është një teritor i banuar thuajse tërësisht nga shqiptarë. Nga ana administrative ky territor përbëh
Kosnett: Dhuna nuk ka vend në demokracinë e Kosovës Ambasadori i SHBA’së në Kosovë, Philip Kosnett, ka reaguar lidhur me hedhjen e vezëve nga aktivistë të opozitës ndaj zyr
Nga dhuna në familje te aksidentet me makinë, 4 korçarë përfundojnë në pranga 4 persona janë vënë në pranga në qytetin e Korçës. Ata akuzohen për vepra të ndryshme penale, që nga dhuna në familje
Racizmi dhe dhuna në Spanjë, priten dënimet e klubeve të La Ligës (VIDEO) Liga e Futbollit në Spanjë po planifikon mbylljen e disa sektorëve të stadiumit të Espanjolit. Klubi katalanas pritet
Dhuna në familje! Prokurori: Kërko azil, largohu që t’i shpëtosh dhunës I riu nga Laçi që u ankua në “Fiks Fare” për harresën në burg nga drejtësia shqiptare, ngriti edhe një problem tjetër, a
Dhuna ndaj gjyqtarit në Peqin, reagon FSHF (VIDEO) Federata Shqiptare e Futbollit dënon me ashpërsi aktin vandal të dhunimit të arbitrit Sokol Bebja në ndeshjen Shkumbini-