999 rezultate për

dhjetorit

Flet shkencëtari që zbuloi vaksinën kundër COVID-19: Ky dimër do jetë i vështirë! Ugur Sahin, shkencëtari që qëndron pas vaksinës së krijuar nga Firmat Biontech dhe Pfizer i ka thënë Sky News se njerëzi
COVID-19/ A do të izolohemi sërish? Manastirliu tregon skenarin pas 2 dhjetorit Nga nesër, Shqipëria do të rivendosë orën policore, për shkak të rritjes së ndjeshme të rasteve dhe viktimave nga Covid-
Denoncimi: Qeveria nuk i ka dhënë ende pensionin e dhjetorit invalidëve Ish-kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë se nuk po i jep pensionet e invalidëve për muajin dhjetor 2019. Ber
Goli i Shaqirit nominohet si më i miri i dhjetorit (VIDEO) Janë nominuar 8 golat më të bukur për muajin dhjetor në Premier League. Emrat e rëndësishëm të kampionatit janë pjesë e
Nga minus 6 deri në 10 gradë! Si do të jetë moti për festat në Shqipëri Ditë të ftohta por me diell pritet të jetë moti për festat e fundvitit. Rënia e temperaturave është ndjerë që në fillimi
Pjatat më e dashur e 31 dhjetorit, si të përgatisim përsheshin me pulë Është më i lehtë dhe më i shijshëm nga sa e keni menduar! Hidhi një sy recetës dhe nis nga puna për përgatitjen në mënyr
WhatsApp jep lajmin e keq për përdoruesit, çfarë do të ndodhë pas 31 dhjetorit Është aplikacioni i komunikimit për shumë njerëz në të gjithë botën, por WhatsApp ka një lajm të keq për përdoruesit e d
Nis festa e 120-vjetorit, lojtarët e Milanit mbërrijnë të mërzitur (VIDEO) Milani sot feston 120 vjetorin e themelimit, edhe pse data fikse do të jetë e hëna e 16 dhjetorit 2019. Një festë që
Tri shenjat e horoskopit, me më pak mbarësi para festave të Dhjetorit Dhjetori është i mbushur me festa gazmore, por jo të gjithë mund të jenë të lumtur. Dhjetori pritet të jetë i ashpër,
8 DHJETORI/ Meta kujton lëvizja studentore: Demokracia mbrohet me çdo çmim Presidenti i Republikës Ilir Meta ka kujtuar sot me anë të një postimi në Facebook, 8 Dhjetorin, që përkon me në Ditën
Meta shtyn protestën e 8 dhjetorit: Të fokusohemi tek pasojat e tërmetit Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në kushtet kur vendi po vuan pasojat tragjike të tërmetit të 26 nëntori ka vendosur
Ylli i Kosovës pritet të rikthehet shpejt në fushë Hekuran Kryeziu nuk ka luajtur asnjë ndeshje zyrtare që nga muaji prill i këtij viti. Ai kishte këputur ligamentet e
Berisha: Jam pro thirrjes së Metës por nuk do të shkoj në mitingun e 8 dhjetorit! Ish-kryeministri Sali Berisha i ftuar në emisionin “360 Gradë” në RTV Ora pranoi se nuk do të jetë prezent në thirrjen p
"Demokracinë s'e japim me koncesion", Presidenca jep detaje për tubimin e 8 dhjetorit Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi me një postim ka sqaruar edhe njëherë tubimin e 8 Dhjetorit, që pritet të
Spiropali-Bashës: Brenda dhjetorit votojmë Reformën Zgjedhore Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali në një postim në Facebook, i drejtohet kreut të opoziës lidh
Superkupa e Italisë, Juve-Lazio në fund të dhjetorit: Shtyhen 2 ndeshje të Serie A Do të luhet në dhjetor Superkupa italiane, që do të shohë përballë Juventus e Lazio. Një sfidë që duhet të shkaktojë
Kartat e reja të ID, Ministria e Brendshme: Aplikoni përpara dhjetorit Për të shmangur radhët e gjata në sportele, zv. ministrja e Brendshmë kërkon nga qytetarët të cilëve u skadon apo i kanë
Drejt Britanisë me dokumenta 500 euroshe, 39 të ndaluar në Rinas gjatë dhjetorit Gjatë vitit 2018, në Aeroportin “Nënë Tereza” kaluan rreth 2 milionë e 960 mijë pasagjerë, por gjatë muajit dhjetor ësht
Pas 2 dhjetorit këto makina nuk hynë më në Shqipëri Drejtoria e Përgjithshme e Doganave njofton të gjithë qytetarët dhe bizneset se në datën 2 Dhjetor 2018, hyn në fuqi që
Mourinho përcakton objektivin e Manchesterit Trajneri i skuadrës së Manchester United, Jose Mourinho tha se skuadra e tij do të kap vendin e katër në fundin e dhjeto