999 rezultate për

dhjetor

Skandali me inceneratorët, si u paraqit dhe u pranua brenda ditës oferta e pakërkuar (FOTO LAJM) Prej ditësh që kur ka rishpërthyer denoncimi i skandalit të djegësve të plehrave të Elbasanit, Fierit dhe Tiranës, gjith
Konfirmon anulumin e ndeshjes me Wilder, Fury gati për përballjen me Joshuan Tyson Furi ka konfirmuar se e ka anuluar meçin e planifikuar kundër Doentay Wilderit. "Mbreti cigan" pretendon se org
Champions: Publikohet kalendari i plotë i sezonit 2020/21 Uefa sapo ka publikuara oraret dhe data e ndeshjeve të Ligës së Kampioneve për sezonin 2020/21: Grupi A (Bayern Mynih
Parashikimi amerikan: Sa viktima do të ketë Shqipëria nga koronavirusi deri në dhjetor 912 viktima nga Covid-19 parashikohen në Shqipëri deri në muajin dhjetor nga Instituti amerikan për Matjet dhe Vlerësimi
Parashikimi i frikshëm për SHBA-të: Në dhjetor mund të vdesin 6 mijë persona në ditë Ndersa aktualisht, rreth njëmijë njerëz vdesin çdo ditë në SHBA-ja nga pandemia globale COVID-19, parashikime te frikshm
Bllokimi i mijëra njerëzve në Kakavijë, Greqia bën lëshimin e madh për shqiptarët Pas zgjidhjes së krizës së emigrantëve shqiptarë në kufi me Greqinë, Kakavijë, një tjetër lajm i mirë vjen nga shteti fq
Publikohet kalendari për sezonin e ri të Premier League Këtë të enjte, Premier League zbuloi kalendarin për sezonin futbollistik 2020-2021. "Premier League mund të zbulojë s
Lëshuan urdhër-arrest për komisionerin e vdekur, reagon gruaja e tij Ndërsa policia ka shkuar për të ekzekutuar urdhër arrestet, rezulton se dy prej tyre kanë ndërruar jetë. Bëhet fjalë
Zbardhet vendimi, a do të zhvillohet këtë vit Festivali në RTSH? Radio Televizioni Shqiptar (RTSH) konfirmoi se Festivali i Këngës 59 do të zhvillohet, pavarësisht COVID-19. Edicion
Champions League 2020/21: Fillon më 20 tetor dhe mbyllet në Stamboll më 29 maj, ja kalendari UEFA ka publikuar datat e fillimit dhe përfundimit të sezonit 2020-2021 në Ligën e Kampionëve. Gara elitare evropiane
"Janë gjetur gjurmë të koronavirusit që në dhjetor", çfarë tregon zbulimi i fundit Studiuesit italianë thonë se në ujërat e zeza të dy qyteteve, janë gjetur gjurmë të koronavirusit në muajin dhjetor, shu
Sot rikthehet futbolli në Spanjë, nis me ndeshjen më të gjatë të shtyrë në historinë e futbollit Ndeshja më e gjatë e shtyrë në historinë e futbollit do të rinis sonte pasi Rayo Vallecano dhe Albacete luajnë vetëm pje
Pas teatrit, Kryemadhi: Rama do të shemb Muzeun Kombëtar në dhjetor "Brenda muajit dhjetor Edi Rama mund të shkojë drejt prishjes së "Muzeut Kombëtar", tha kryetarja e Lëvizjes Socialiste
Kur nisi të qarkullonte Covid në Shqipëri? Kalo: Kemi pasur mijëra raste nga dhjetori Mjeku i njohur, Tritan Kalo ka sqaruar me anë të disa grafive dhe shpjegimeve mbi mushkëritë kohën se kur është shfaqur
E vërtetojnë analizat, COVID-19 ka qënë në Itali që në dhjetor të 2019 Edhe në Itali është vërtetuar se COVID-19 ka qënë i pranishëm që në dhjetor të vitit të kaluar. Shumë njerëz kanë tre
Kreu i KLSH dhuron gjysmën e pagës deri në dhjetor, shkurtimet financiare për ''luftën'' ndaj Covid-19 Kreu i Kontrollit të Lartë të Shtetit dhuron gjysmën e pagës së tij në kuadër të situatës së shkaktuar nga koronavirusi,
Kështu u vodh Kupa e Botës në vitin 1983, në Brazil Kupa botërore e FIFA-s, Juless Rimet, më 19 dhjetor të vitit 1983, vidhet në Brazil. Në vitin 1970, ekipi brazilian f
Liverpool e ka seriozisht, agjenti i informon për çmimin e Rashicës Duket se Liverpooli e ka seriozisht me Milot Rashicën Pas dy sezoneve të suksesshme Milot Rashica mund të largohet në
Boban nuk përmbahet pas shkarkimit: Nuk e dija se ishim në diktaturë si në Korenë Veriore Pas shkarkimit nga posti i drejtorit tekni ditë e djeshme, Boban nuk ka ndërmend të qetësohet. Boban së fundmi është
Gruaja e Altin Hajrit: Në dhjetor u kthye në Shqipëri, bëri 2 vite burg në Holandë! Teksa forcat e ndërhyrjes së shpejte u zëvendësuan me bujë në hyrje të resortit Golden nga Operacioni Forca e Ligjit, p