999 rezultate për

dhjetera

"Të fortët" me xhama të zinj, procedohen dhjetëra policë Policia e Shtetit thotë se në dy ditë ka proceduar administrativisht 97 drejtues mjetesh me xhama të zinj, të cilët sipa
Bilanc lufte, stuhitë shkaktojnë 270 viktima dhe dhjetëra të vdekur Përmbytjet dhe rrëshqitjet e dheut kanë vrarë më shumë se 270 njerëz në Indi, shpërngulur mbi një milion dhe përmbytur m
Rikthehen përmbytjet në Itali, dhjetra të evakuuar Shirat e rrëmbyer janë kthyer sërish në Veriun e Italisë. Si pasojë e këtyre reshjeve janë përmbytur disa qytete dhe
Zjarr në studion e filmave vizatimorë, 23 të vdekur dhe dhjetëra të plagosur në Japoni Mëngjesin e kësaj të enjteje një zjarr ka rënë në në një studio të animacionit në Kioto, ku të paktën kanë mbetur 23 të
Plas te Juventusi, policia iu sekuestron tifozëve armë dhe predha (FOTO LAJM) Juventusi ka një nga tifozeritë më të zjarrta në Itali, por së fundmi duket se e kanë tepruar pak. Tifogrupi i Juvent
Katastrofat e përmbytjeve në Indi, më shumë se 88 viktima (FOTO LAJM) Dhjetëra njerëz kanë vdekur nga përmbytjet në Nepal, Bangladesh dhe Indinë veri-lindore. Të paktën 88 njerëz vdiqën d
Opozita pret me protestë Ramën në Elbasan (FOTO LAJM) Teksa kryeministri Edi Rama pritet të shkojë në Elbasan nga Gramshit, mbështetës të opozitës janë grumbulluar për të pro
Serbët poshtërojnë shqiptarët në Beograd, hedhin kokë derri (FOTO LAJM) Dhjetëra banorë të një lagjeje në Beograd, pasditen e së shtunës kanë bllokuar furrën e një shqiptari, vetëm pse ai isht
DETAJET/ Makina e grabitësve të Rinasit u modifikua në Elbasan, një femër ndihmoi autorët Në vazhdën e përpjekjeve intensive për të zbardhur grabitjen e 9 prillit 2019 në aeroportin e Rinasit, prokurorët dhe gr
Pitonin më të madh në botë duhen dhjetëra vetë ta mbajnë (VIDEO) Gjarpri më i gjatë në histori është Medusa, një piton i cili i takon Produksionit Full Moon në Shtetet e Bashkuara të Am
I vunë zjarrin dhjetërave hektarë tokë, 3 persona nën hetim Policia ka vënë nën hetim tre persona, të cilët dyshohet se janë autorë të zjarreve të rëna gjatë ditëve të fundit në qa
"Falimenton" Bashkia e Skraparit, mbyllen çerdhet e dhjetëra shërbime Kreu i Bashkisë së Skraparit, Nesim Spahiu ka bërë një deklaratë të fortë për mediat ku deklaron se Bashkia ka "faliment
I jepet lamtumira e fundit Arianit, Nexhat Daci i mërzitur qëndron ulur (FOTO LAJM) Para pak minutash ka përfunduar ceremonia e varrimit të zëvëndësministrit të Diasporës, Arian Daci,i cili humbi jetën di
Emergjencat Civile të Bashkisë Tiranë shpëtojnë dhjetëra qytetarë në situatë rruge (FOTO LAJM) Në 24 orët e fundit, Emergjencat Civile të Bashkisë së Tiranës u kanë ardhur në ndihmë dhjetëra qytetarë në situatë rrug
Avari në avion, dhjetëra shqiptarë mbahen "peng" në Pisa (VIDEO) Vijojnë vonesat në avionët e linjave që fluturojnë nga Rinasi. Në një denoncim të bërë së fundi pasagjerët që do të
Zhvillohet Forumi Ekonomik i Tiranës, dhjetëra kompani vendase dhe të huaja shprehin interes Në kryeqytet u mbajt sot Forumi i parë Ekonomik i Tiranës ku aktorë vendimmarrës dhe të biznesit vendas e të huaj di
Tragjedi në Indi, treni përplas dhjetëra persona Rreth 50 personaj anë vrarë nga treni teksa shikonin fishekzjarret në një festival religjioz. Zyrtari rajonal, Pratap
LIVE/ “Rama ik”, dhjetëra persona krah Xhisielës Në protestën e sotme, qytetarët duket se kanë marrë pjesë masivisht dhe janë ngritur në mbrojtje të Xhisielës. Protes
Cunami shkatërron Indonezinë, 1203 të vdekur (FOTO LAJM) Bilanc apokaliptik në Indonezi. Numri i viktimave nga cunami ka shkuar në 1203. Autoritetet kanë nisur t’i vendosin v
Përgjaket parada ushtarake, dhjetëra të vrarë Persona të armatosur hapën zjarr gjatë një parade ushtarake në Iran, që po zhvillohej në qytetin jugperëndimor të Ahvaz,