999 rezultate për

dhjeta

Juncker: Ballkani do të shkojë drejt paqes ose luftës Presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker deklaroi në Bruksel se vendet e Ballkanit Perëndimor duhet të kenë
Kjo është koha ideale për çdo aktivitet, sipas moshës tuaj Duket se ka një kohë ideale për çdo gjë, madje edhe për zgjedhjen e një parfumi të ri. Por përderisa ora biologjike ndr
Mos i injoroni thinjat, ato mund paralajmërojnë sëmundje të rrezikshme (FOTO LAJM) Thinjat janë një ndryshim i natyrshëm në pamjen e jashtme të trupit me kalimin e moshës. Disa i pranojnë me qetësi, ndër
NYT: 52 destinacionet që duhen vizituar, Maqedonia e dhjeta (FOTO LAJM) Gazeta presitigjoze amerikane "New York Times" ka botuar një listë me 52 vende që duhen vizituar gjatë vitit 2015 dhe Ma
Shesheli ringjall retorikën e Ballkanit të luftrave (FOTO LAJM) Kthimi i të akuzuarit për krime lufte të kobshme në Bosnje, Vojislav Sheshel po shihet me shumë rrezikshmëri për Serbinë
"Brazil 2014", Botërori i "Dhjetave" (FOTO LAJM) Numri 10 në futboll është simbol i fantazisë, i klasit por dhe i lojtarit më të rëndësishëm. Nga Pele, Maradona, Ronaldi
Protestat në Egjipt, OKB thirrje për qetësi Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara Ban Ki-moon ka shprehur shqetësimin e tij për dhunën në rritje në Egjipt
4 "Dhjetat" më të famshme të Juventus (FOTO LAJM) Carlos Tevez është top-playeri që Juventus ka kërkuar prej kohësh. Më në fund drejtuesit bardhezinj arritën të sillnin n
Top 10 "Dhjetat" e historisë së futbollit (FOTO LAJM) Ata janë të dy numra 10 dhe duke filluar nga sezoni i ardhshëm do të luajnë të dy për Barcelonën. Lionel Messi është dhj
Koço mburret me dhjetat, katra e Islamit nuk figuron (FOTO-LAJM) Stafi elektoral i kandidatit të Partisë Socialiste, Koço Kokëdhima ka bërë publike listën e notave të katër viteve të fa
Relli, Lëb fiton ditën e parë të garës Francezi Sebastian Lëb vazhdon të udhëheqë garat e rellit në autmobilizëm, ndërsa skena është ngritur në rrugët e vështi
Ferrari merr masa të mos i përsëritet dymijedhjeta Fokusi kryesor i Ferrarit për stinorin e ri në Formula 1, është që të startojë furishëm dhe të evitojë mundësinë e një p
Cowell: Jetoj më mirë pas të pesëdhjetave Simon Cowell mendon se jeta e tij profesionale dhe rrethanat personale janë më të mira se ç’kanë qenë më parë. Krijuesi