999 rezultate për

dhimbja

Fotoreporteri hero që u përgjunj nga dhimbja (FOTO LAJM) Me kamer në dorë dhe lotë në sy Abd Alkader ka ndjekur masakrën e datës 14 prill në Siri ku humbën jetën 126 persona, sh
Mos i injoroni dhimbjet e shpinës, kanë pasoja të rënda Duke injoruar dhimbjet e shpinës, ju vini veten në rrezik. Edhe pse është një problem i zakonshëm në të gjithë botën,
Kur dhembja e kokës nuk është normale? Ja shenjat Ashtu si të gjitha gjendjet shëndetësore që përfshijnë dhimbjet, edhe dhimbjet e kokës janë të vështira për t’u kategori
Kujdes! Mos i injoroni dhimbjet e shpinës, paralajmërojnë vdekje në moshë të re Edhe pse është një problem i zakonshëm në të gjithë botën, shkencëtarët paralajmërojnë se mund të ketë pasoja të rënda.
Dhimbjet e kokës, si t'i njohim dhe t'i trajtojmë Dhimbja e kokës është një nga diagnozat më të shpeshta neurologjike. Ajo përbën 1-2% të të gjitha vizitave të urgjencës
Moikom Zeqo: Ariani, djali me ish-të dashurën ruse, dhimbja e madhe e Dritëroit Një ndër miqtë më të afërm të Dritëro Agollit, Moikom Zeqo ka treguar dje as humbjes së jetës të Dritëro Agolli, dhimbje
Dhimbja e fytit, çfarë duhet të dimë dhe si mund t’a trajtojmë Dhimbja e fytit mund të shkaktohet nga viruset ose bakteret. Shkaktarët më të shpeshtë janë viruset, me ç’rast dhimbja e
Lidhja mes dhimbjes së kokës dhe tumoreve të trurit? Në të shumtën e rasteve tumoret e trurit kanë karakteristika të dhimbjes së kokës, është e dyanshme, topitëse (jopulsues
Rregullat e arta për parandalimin dhe kurimin e sëmundjeve të veshkave Dhimbja e veshkave në shumicën e rasteve konsiderohet si një dhimbje kalimtare. Ajo nis krejt papritur dhe shkaqet e saj
Nju Jork, fëmija vret veten nga talljet e shokëve Një djalë i vogël ka vrarë veten pas talljeve të shokëve, duke u vetëvarur në dhomën e tij me një rrip pantallonash. Ai
A është dhimbja ngjitëse? E vërteta do t’ju surprizojë Sipas një studimi të fundit, dhimbja e kokës mund të jetë ngjitese. Specialistët bën një seri testimesh jo të dhimbsh
Dhimbje koke? Konsumoni këto ushqime për t’u shëruar pa ilaçe Dhimbja e kokës, që paraqitet me simptoma të ndryshme dhe që përsëritet, kërkon mbi të gjitha një ushqim të zgjedhur: ko
Motra e Ergi Dinit irritohet me mediat: Jeni palaço që s'dini ç'është dhimbja (FOTO LAJM) Këngëtarja Barbana Dini, motra e këngëtarit të ndjerë Ergi Dini, ka shpërthyer në shenjë revolte ndaj mediave, të cilat
Kujdes! 6 shenjat që paralajmërojnë për mpiksje të gjakut dhe bllokim të arterieve Kur plagoseni, gjaku duhet të mpikset në mënyrë që të ndalojë gjakderdhja por ka raste kur gjaku mpikset kur nuk duhet d
Disa metoda natyrale për ndaljen e dhimbjes së dhëmbit Keni dhimbje dhëmbi por e keni të pamundur të ikni tek dentisti? Ne ju njohim me disa metoda natyrale me atë të cilav
Letra prekëse e Eni Çobanit: Më mungon një burrë si ty Juristja e “Të Dielës Shqiptare”, Eni Çobani ka kaluar një natë të rënduar. Ajo ka kujtuar sot babanë, të cilin nuk e ka
Shkaqet dhe simptomat e ulcerës Shkaqet kryesore të sëmundjes ulceroze janë dy, infektimi nga bakteri helikobakter-pylori dhe përdorimi apo abuzimi me b
Kujdes! Ja çfarë tregon dhimbja e kokës për shëndetin tuaj Një person që vuan vazhdimisht nga dhimbja e kokës, mund të frikësohet se diçka nuk është në rregull me shëndetin e tij,
Dhimbja e veshit, ja zgjidhja më efektive Dhimbja e veshëve është një problem jo pak i vogël, veçanërisht pas notimit në këtë sezon plazhi. Kjo përvojë sështë asp
Dhimbjet që nuk duhet të injoroni Dhimbja është shenja që na tregon se shëndeti ynë ka nevojë për përkujdesje. Ilaçet qetësuese janë ideja e parë që ju sh
 
Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së

Negociatorët e lartë të BE-së, McAllister dhe Fleckenstein duke dalë nga zyrat e PD-së