999 rezultate për

dheut

Japoni, 49 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut Të paktën 49 persona u vranë dhe më tepër se 47 të tjerë figurojnë të zhdukur në Japoninë jugperëdnimore, për shkak të r
BE përpiqet të mbyllë Rrugën e Mesdheut për emigrantët Gjermania, Austria dhe Italia thanë të enjten se do të zhvillojnë bisedime javën e ardhshme për të diskutuar se si ta mb
Rruga Kaçanik-Shkup bllokohet edhe për një muaj Për më shumë se një muaj do të mbetet e bllokuar rruga regjionale Kaçanik-Hani i Elezit si pasojë e rrezikut nga rrëshqi
Të paktën 12 të vdekur nga rrëshqitja e dherave Të paktën 12 persona kanë vdekur dhe disa të tjerë janë lënduar pas rrëshqitjeve të dheut në perëndim të Ruandës, kanë n
Shpëtohen 105 imigrantë, trafikantët i kishin lënë në mes të Mesdheut Një organizatë humanitare e dedikuar për të ndihmuar imigrantët, mundi të shpëtojë 105 persona në Detin Mesdhe, në veri
Rruga për në Malin e Zi mbyllet për 24 orët e ardhshme Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka njoftuar se rruga rajonale që lidh Kosovën me Malin e Zi do të mbyllet për 24 o
5 maj, Dita e Dëshmorëve të Atdheut Sot më 5 Maj përkujtohet dita e Dëshmorëve të Atdheut. Dita e Dëshmorëve u vendos të jetë 5 Maji 1942, dita kur u vr
Bashkia e Tiranës rehabiliton Varrezat e Dëshmorëve të Atdheut Respektimi i historisë është një nevojë për çdo vend të qytetëruar. Në prag të 5 majit, ditës së Dëshmorëve, Bashkia
Monika përlot me dedikimin për djalin: I bukri i dheut, sot u rrite! (VIDEO) Djali i Ilir Metës sot feston ditëlindjen. Nëna e tij, kryetarja e LSI i ka kushtuar një urim prekës dhe plot emocio
Dalin fotot e të dashurës së Gaz Pajës: "E bukura e dheut" (FOTO LAJM) Prej disa kohësh, aktori i njohur Gaz Paja është duke shijuar një histori të bukur dashurie me një vajzë bonde. Vetë
Kjo është gjendja e rrugëve në Maqedoni Komunikacioni në rrugët shtetërore në vend zhvillohet në korsi të lagura. Në drejtimin rrugor Makazi-Markova, për shkak
Kujdes në qarkullim, mund të ketë rrëshqitje të dheut në disa rrugë Qarkullimi në rrugët shtetërore në vend zhvillohet në korsi të lagura. Në aksin rrugor Makzazi-Markova, për shkak të rrë
Rrëshqitja e dheut, bllokon fshatrat e Strugës Rrëshqitja e madhe e dheut në rrugën ndërmjet fshatrave Vishni dhe Belicë e Epërme është pasojë e prerjes masive dhe të
Thirren maqedonasit për protesta: Dilni se do vdesim dhe do zhdukemi Shoqata patriotike maqedonase “Tvrdokorni” dhe “Forcat e bashkuara maqedonase” kanë bërë thirrje për protestë ditën e ma
Edi Rama, "Ali Baba" i thesareve të Mesdheut? Ndërkohë që thuajse të gjitha vendet e Mesdheut janë në tension me njëra-tjetrën për ndarjen e ujërave territoriale që p
Përmbytjet dhe shkarjet e dheut rrezikojnë disa banesa në Burrel (VIDEO) Përmbytjet kanë vënë në rrezik edhe disa godina për shkak të shkarjeve të tokës afër lumit Mat. Mësohet se një ndër
Grupi kriminal ishte në kontakt me SHIK-un dhe Sigurimin e Atdheut Dëshmitar i mbrojtur i Prokurorisë Speciale, Shkumbin Mehmeti, pranon se ishte pjesëtar i një grupi kriminal i cili ka k
Pesë të vdekur nga rrëshqitja e dheut në Kaliforni Së paku pesë persona kanë humbur jetën, kur rrëshqitja e dheut shembi disa shtëpi në Kaliforni. Siç njofton AP, pas s
Mbi 30 persona e humbën jetën në rrëshqitjet e dheut në Filipine (FOTO LAJM) Mbi 30 persona e humbën jetën në rrëshqitjet e dheut që i shkaktoi stuhia në Filipine. Përfaqësuesit lokal theksuan
Bllokohet rruga Pejë-Kuqishtë prej rrëshqitjeve të dheut, Lekaj bën thirrje për kujdes Në Rugovë të Pejës, në kilometrin 13, aty ku po rritet vazhdimisht dendësia e reshjeve të shiut, po ndodhin rrëshqitje t