999 rezultate për

dhembjen

"Fëmijët e kërkojnë!" Vajza e Hajrie Rondos rrëfen dhembjen Ndarja nga jeta e aktores shqiptare, Hajrie Ronodo, la pas një dhimbje të madhe për gjithë shqiptarët. Prej një dekade n
Shëroni dhembjen e fytit me këtë recetë natyrale Bajamet kanë funksion mbrojtës shumë të rëndësishëm në organizëm. Dhimbja e grykëve është term i përdorur për të pë
Mehmeti: Sot jetojmë dhembjen e tragjedisë në shtëpinë e dytë të shqiptarëve, Gjermaninë Shkrimtari dhe publicisti Kim Mehmeti, në rrjetin e tij social ka shkruar se vazhdojnë tragjeditë në botë, kësaj radhe n
Shqiptarët bashkohen me dhembjen e Mavrajt, ja super-mesazhi i Canës (FOTO LAJM) Bashkë në fitore, bashkë edhe në dhembje. Ndarja nga jeta e babait të futbollistit të Kombëtares Mërgim Mavraj ka bërë q
Yaya sulmon City-n: Më ndau për së gjalli nga vëllai Yaya Toure sulmon Manchester City-n. Në një letër publikuar në "France Football" mesfushori nga Bregu i Fildishtë shpreh
Edhe "Camp Nou" në zi për Vilanovan Barcelona është e shokuar dhe në zi për vdekjen e parakohshme të ish trajnerit Tito Vilanova. Por përveç dhembjes së shp
Xhaferi: Ndajmë dhembjen me bashkëkombasit tanë Me një letër ngushëllimi drejtuar presidenti të Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, kryeministrit Sali Berisha, kryeta
Kryqëzimi i duarve zvogëlon dhembjen Ndoshta herën tjetër kur të lëndohemi, ne duhet që, përpos ta fërkojmë vendin e lëndimit, po ashtu të kryqëzojmë edhe du
L. Enrike: Rikthimi i Tottit zbut dhembjen për Burdisson Tekniku humbi Burdisson për shumë muaj, por tashmë mund t’i besojë çelësat e ekipit kapitenit Totti i cili është gati të
Si mund ta dallojmë dhembjen e fytit kur është virale ose bakteriale? Infeksionet virale, që janë më të zakonshmet, zakonisht shkaktojnë një dhembje të fortë në fyt që fillon menjëherë, duke
SHBA përshëndet miratimin e amnistisë Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shkup, ka përshëndetur miratimin e amnistisë nga parlamenti maqedonas.
Dashuria “fiton” edhe mbi dhembjen Njerëzit që kanë një lidhje dashurie të gjatë e të shëndetshme e ndiejnë më pak dhembjen, sepse e shohin partnerin si nj