999 rezultate për

dhembeve

Tri ngjyra në pastën e dhëmbëve kanë një domethënie dhe janë të rëndësishme Secila nga tri ngjyrat ka ndikimin e vet shëndetësor të rëndësishëm për mbrojtjen e shëndetit të dhëmbëve. Përbërësit
Nga mbushja e dhëmbëve, te këpucët ortopedike: Çfarë iu paguan shteti gjyqtarëve të KPA-s (FOTO LAJM) Gjyqtarët e Kolegjit të Posaçëm të Apelimit, të njohur si trupa e Vetting-ut dhe që kanë firmosur shkarkimin e dhjetëra
Furça e dhëmbëve "shkaktare" që 5 vjeçarja mund të ketë probleme me të folurit 5 vjeçarja pëson incident, furça e dhëmbëve i krijon një vrimë në fytë Një vajzë 5 vjeçe ka pësuar një incident, deri
Ujë i nxehtë apo i ftohtë për larjen e dhëmbëve? Larja e dhëmbëve është një pjesë shumë e rëndësishme e higjienës së përditshme. Nëse nuk i lan dhëmbët shpesh gjatë d
Sa shpesh duhet ta ndërroni furçen e dhëmbëve Sipas një studimi të kryer së fundmi, brusha e dhëmbëve përmban më shumë se 10 milionë baktere, duke përfshirë E. coli d
E sulmoi ariu duke kullotur bagëtitë, si i shpëtoi kuksiani dhëmbëve të egërsirës Ka shkaktuar jo pak habi tek banorët e zonës sulmi i ditës së djeshme sulmi i një ariu të murrëm ndaj një bariu Bjeshkët
Forma e dhëmbëve tuaj të parë tregon shumë për karakterin tuaj Që sot e tutje nuk keni pse të mundoheni për të kuptuar dhe analizuar njerëzit për të mësuar se cilët janë ata, apo çfar
Forma e dhëmbëve tuaj të parë tregon shumë për karakterin tuaj Që sot e tutje nuk keni pse të mundoheni për të kuptuar dhe analizuar njerëzit për të mësuar se cilët janë ata, apo çfar
Studimi i ri jep alarmin për pastën e dhëmbëve: Shkakton diabet Sipas një studimi, një kimikat i zakonshëm i cili zbardhon ushqimet, barnat, letrën apo pastën e dhëmbëve mund të shkakt
Sëmundja e mishrave të dhëmbëve rrit rrezikun për një tjetër sëmundje të rëndë Sëmundja e mishrave të dhëmbëve (periodontiti) shoqërohet me një rrezik të lartë nga presioni i lartë i gjakut dhe kujde
Si të kemi dhëmbë të bardhë si perlë në kushte shtëpie Një buzëqeshje shndritëse është ëndrra e të gjithëve. Por para se t’i drejtoheni dentistit , ne ju japim disa ide për zb
Disa mënyra për parandalimin e gjakderdhjes së mishit të dhëmbëve Pothuajse 600 milionë njerëz përjetojnë probleme me mish të dhëmbëve gjatë jetës së tyre. Por, e mira është që shumic
Para dhe pas fasetave të dhëmbëve, si duken vip-at shqiptar (FOTO LAJM) Është e qartë se dhëmbët kanë një rol mjaftë të rëndësishëm në paraqitjen fizike. Një buzëqeshje e mirë cilësohet si
Ruani lëkurën e bananes, ky truk do i bëjë dhëmbët tuaja akull të bardhë Herën tjetër që do të konsumoni banane, mos bëni gabim ta hidhni lëkurën në plehra. Nëse nuk e kishit dëgjuar, lëkura e
Sekreti për dhëmbë akull të bardhë është një frut larg Herën tjetër që do të konsumoni banane, mos bëni gabim ta hidhni lëkurën në plehra. Nëse nuk e kishit dëgjuar, lëkura e
Para dhe pas fasetave të dhëmbëve, si dukeshin VIP-at shqiptar (FOTO LAJM) Është e qartë se dhëmbët kanë një rol mjaftë të rëndësishëm në paraqitjen fizike. Një buzëqeshje e mirë cilësohet si
Përse furça e dhëmbëve duhet lagur para se të vendoset pasta Higjiena dentare është shumë e rëndësishme për shëndetin e një njeriu. Jo më kot thonë se sëmundjet nisin nga dhëmbët.
Për dhëmbë të shëndetshëm, bëni këto veprime Për të pasur dhëmbë të shëndetshëm duhet që të kujdeseni për ta gjatë gjithë jetës. Edhe nëse ju kanë thënë se keni dhëm
Çfarë duhet të dini për antibiotikët dhe infeksionet e dhëmbëve Një infeksion i dhëmbëve zakonisht ndodh si rezultat i prishjes së dhëmbëve dhe higjenës së dobët të gojës. Megjithatë,
Pasta dhëmbësh me qymyr, çfarë i shkakton organizmit Pasta dhëmbësh me qymyr? Ka shumë persona që ndoshta nuk e kanë dëgjuar dhe nuk e dinë për çfarë shërben qymyri dhe shum