999 rezultate për

dhembet

Elton Ilirjani për burrat shqiptar "Jam shumë pjeshkë për dhëmbët e tyre" (FOTO LAJM) Biznesmeni Elton Ilirjani është kthyer në një ndër personazhet më të komentuar në vendin tonë pas deklaratës së tij publ
Ilaçi që rigjeneron dhëmbët pa nevojën për t’i mbushur ato Tashmë mund t’i themi 'stop' mbushjes së dhëmbëve , me zbulimin e një ilaçi të quajtur Tideglusib. Ky medikament pun
"Na e shpife me ato dhëmbë", Në mënyrën më elegante Olta Boka bën për një lek fansin (FOTO LAJM) Një prej ndjekësve të saj në instagram nuk ka nguruar të bëjë një koment aspak të mirë për Oltën. “Na i shpife me ato d
Irani tregon "dhëmbët" pas tensioneve me SHBA dhe Arabinë Saudite (FOTO LAJM) Garda Revolucionare Iraniane është rikthyer në qendër të vëmendjes pas rritjes së tensioneve në Gjirin Persik dhe sidomo
Si të kemi dhëmbë të bardhë si perlë në kushte shtëpie Një buzëqeshje shndritëse është ëndrra e të gjithëve. Por para se t’i drejtoheni dentistit , ne ju japim disa ide për zb
Zhgënjen Juventusi, Fiorentina i tregon "dhëmbët" (VIDEO) Pas dy fitoreve radhazi në Serinë A, Juventusi më në fund është ndalur në transfertë nga Fiorentina në një ndeshje ku ba
Arsyeja e rëndësishme pse duhet ti ruani gjithmonë dhëmbët e qumështit të fëmijëve Historia e “Zanës së dhëmbit” besohet thuajse nga të gjithë fëmijët, e tani duket se prindërit duhet të besojnë një tjet
Para dhe pas fasetave të dhëmbëve, si duken vip-at shqiptar (FOTO LAJM) Është e qartë se dhëmbët kanë një rol mjaftë të rëndësishëm në paraqitjen fizike. Një buzëqeshje e mirë cilësohet si
1 lugë sodë eleminon 11 shqetësime, këshilla e mjekëve popullorë Edhe pse ne e përdorim atë shpesh në jetën tonë të përditshme, soda e bukës është ende një mister për shumë njerëz në li
Ruani lëkurën e bananes, ky truk do i bëjë dhëmbët tuaja akull të bardhë Herën tjetër që do të konsumoni banane, mos bëni gabim ta hidhni lëkurën në plehra. Nëse nuk e kishit dëgjuar, lëkura e
Çudit De Ligt: Tek Juventusi më kontrolluan edhe dhëmbët Matthijs De Ligt ishte një nga lëvizjet më të mëdha të kësaj merkato, teksa kompletoi kalimin e tij nga Ajaksi te Juvent
Përse furça e dhëmbëve duhet lagur para se të vendoset pasta Higjiena dentare është shumë e rëndësishme për shëndetin e një njeriu. Jo më kot thonë se sëmundjet nisin nga dhëmbët.
Largoni gurëzat pa dëmtuar dhëmbët me këtë metodë të thjeshtë Ne të gjithë duam të mbajmë higjienën e gojës dhe të kemi dhëmbët më të bukur dhe më të bardhë. Prandaj, ne shpesh bl
Largoni të gjitha gurëzat nga dhëmbët për vetëm një minutë Ne të gjithë duam të mbajmë higjienën e gojës dhe të kemi dhëmbët më të bukur dhe më të bardhë. Prandaj, ne shpesh bl
Po e hante peshkaqeni, ia heqin nga dhëmbët: Pamje të pabesueshme nga Majemi (VIDEO) Një 40 vjeçar mund të cilësohet si personi me më fat në botë këto ditë pasi shpëtoi në momentin e fundit teksa po e kafs
Për dhëmbë të shëndetshëm, bëni këto veprime Për të pasur dhëmbë të shëndetshëm duhet që të kujdeseni për ta gjatë gjithë jetës. Edhe nëse ju kanë thënë se keni dhëm
Justin Bieber vendos diamante tek dhëmbët dhe nuk e keni idenë sa kanë kushtuar (FOTO LAJM) Justin Bieber i ka bërë të gjithë të fërkojnë sytë pasi publikoi një foto të vetes me ‘dhëmbët e rinj’. Ai ka blerë një
Jetëgjatësia juaj është e shkruar në dhëmbët tuaj Dhëmbët janë një tregues i shëndetit të përgjithshëm, por shkencëtarët pyesin nëse mund të parashikojnë kohëzgjatjen e j
Jetëgjatësinë tuaj e keni të shkruar në dhëmbët tuaj Dhëmbët janë një tregues i shëndetit të përgjithshëm, por shkencëtarët pyesin nëse mund të parashikojnë kohëzgjatjen e j
Këto janë ushqimet që dëmtojnë dhëmbët Të gjithë duam të kemi një buzëqeshje të shëndetshme e të bukur, prandaj edhe bëjmë çdo gjë për ta arritur këtë. Madje,