999 rezultate për

dhembesh

Pasta dhëmbësh me qymyr, çfarë i shkakton organizmit Pasta dhëmbësh me qymyr? Ka shumë persona që ndoshta nuk e kanë dëgjuar dhe nuk e dinë për çfarë shërben qymyri dhe shum
Largoni rrudhat me maske me aloe vera dhe pastë dhëmbësh Kanë filluar të të dalin ato rrudhat poshtë dhe në anë të syve? Mos i merr inat se me pak punë mund t`i zbehësh. Ato
Ish-trajneri lavdëron Sadikun: Lugano do ketë një tredhëmbësh mjaft të mirë në sulm Rikthimi i Armando Sadikut, i njoftuar sot nga Lugano, nuk ka kaluar pa një deklaratë nga Livio Bordoli, trajneri që e s
11 Zakonet e thjeshta që do ta ndryshojnë jetën tuaj për më mirë (FOTO LAJM) Gjatë një dite, ne bëjmë shumë gjëra automatikisht. Pra, pse t'i ktheni ato në zakone të dobishme? Nuk është as e vështi
Franca hyn në fushë me tridhëmbëshin e frikshëm për të "shkrirë" Messin Franca e ka nisur me një formacion tërësisht sulmues ndeshjen e sotme duke futur në vijë të parë Griezzman, Griroud, Nba
Ky përbërës shkakton kancer, përdorët në sapunë, pasta dhëmbësh dhe 2 mijë produkte Një numër i madh produktesh kryesisht higjenike kanë përbërës "triclosan", i cili sipas studimeve të fundit shkakton inf
11 Zakonet e thjeshta që do ta ndryshojnë jetën tuaj për më mirë (FOTO LAJM) Gjatë një dite, ne bëjmë shumë gjëra automatikisht. Pra, pse t'i ktheni ato në zakone të dobishme? Nuk është as e vështi
Shenjat që tregojnë se keni infeksion dhëmbësh, si ta trajtoni atë pa shkuar te dentisti Një infeksion në rrënjën e dhëmbit shkakton prishjen e tij dhe mund të shkaktohet nga bakteret që hyjnë përmes një zgavr
Shenjat që tregojnë se keni infeksion dhëmbësh, si ta trajtoni atë pa shkuar te dentisti Një infeksion në rrënjën e dhëmbit shkakton prishjen e tij dhe mund të shkaktohet nga bakteret që hyjnë përmes një zgavr
Ja si të eliminoni pikat e zeza me pastë dhëmbësh Edhe pse shumë prej jush nuk duan ta pranojnë, pasqyra nuk ju gënjen dot: pikat e zeza gjenden kudo në fytyrën tuaj, në
8 Gabimet personale të higjienës që njerëzit bëjnë çdo ditë (FOTO LAJM) Kush do të kishte menduar se detajet e vogla që nuk i kushtojmë vëmendje, mund të na pengojnë nga shëndeti ideal dhe lum
Vendoste kunja dhëmbësh në ndenjëset në autobuz, arrestohet 60 vjeçari Një burrë u paraqit në gjykatë, nën akuzën se vendoste kunja dhëmbësh në ulëset në autobuz në mënyrë që njerëzit të vrit
Si të largoni rrudhat me maske me aloe vera dhe pastë dhëmbësh Kanë filluar të të dalin ato rrudhat poshtë dhe në anë të syve? Mos i merr inat se me pak punë mund t`i zbehësh. Ato
60 vjeçari arrestohet pasi vendoste kunja dhëmbësh në ndenjëset në autobuz Një burrë u paraqit në gjykatë, nën akuzën se vendoste kunja dhëmbësh në ulëset në autobuz në mënyrë që njerëzit të vrit
Si të eleminoni pikat e zeza me pastë dhëmbësh dhe sodë buke (VIDEO) Edhe pse shumë prej jush nuk duan ta pranojnë, pasqyra nuk ju gënjen dot: pikat e zeza gjenden kudo në fytyrën tuaj, në
Zhdukni pikat e zeza në trup me këtë metodë natyrale Pikat e zeza janë me të vërtetë bezdisëse dhe shkatërrojnë pamjen. Ato dalin për shkak të qelizave të vdekura të lëku
E dini çfarë ndodh nëse lyeni gishtat me pastë dhëmbësh? (VIDEO) Sa herë që lodheni me pamjen e duarve tuaja, gjëja e parë që bëni është t’u jepni jetë duke i lyer me ngjyrat e preferua
Coca Cola dhe pastë dhëmbësh për të pastruar…tualetin! E kishit menduar të bënit ndonjëherë këtë përzjerje Bashkimi i coca-colës me pastën e dhëmbëve janë një përzjere e mi
Kujdesuni për dhëmbët, fytyrën dhe flokun me banane Përdorimin e bananes e gjejmë në forma nga më të ndryshmet, ndërsa përdoret si një maskë për fytyrën, zbardhues dhëmbësh
STUDIMI/ Furça e vjetër e dhëmbëve nuk prodhon mikrobe të rrezikshme Nje studim i ri sfidon supozimin se nje furce e vjeter dhembesh mund te prodhoje mikrobe qe shkaktojne semundje. Nje