33 rezultate për

dhembe

Si ti mbrojmė dhėmbėt? Dhėmbėt janė pjesė qė secili nga ne duhet tė bėjė kujdes. Zbardhja e tyre pėrmes produkteve tė lira dhe pėrmes metodave
Mjekėt shokohen me 7 vjeēaren, kishte 202 dhėmbė Njė 7 vjeēare e cila vuante nga njė tumor, ka ndikuar qė asaj ti rriteshin plot 202 dhėmbė. Falė njė ndėrhyrje e cila ka
Fruta dhe ujė pėr dhėmbė tė bardhė Pėr tė pasur dhėmbė tė bardhė dhe tė shėndetshėm, vėmėndje tė madhe nuk mund ti kushtojmė vetėm larjes por edhe ushqimit
Shokohen mjekėt, foshnja lind me dhėmbė (FOTO LAJM) Njė foshnje ka shokuar mjekėt sikurse edhe familjen e saj pasi lindi me dy dhėmbė tė formuar. Ndėrsa e ėma e saj ėshtė s
Fruta dhe perime pėr dhėmbė tė fortė Pėr dhėmbė mė tė fortė dhe mė tė shėndetshėm duhet tė konsumoni sa mė shumė fruta dhe perime tė freskėta. Pėr tė paranda
Ndahet nga jeta Richard Kiel, “dhėmbė ēeliku” i Bond (FOTO LAJM) Njė ditė mė parė ka ndėrruar jetė nė moshėn 74 vjeēare aktori Richard Kiel, i cili ėshtė i njohur pėr rolin e tij si “dh
Pėr dhėmbė tė bardhė pėrdorni ēaj jeshil Pėrkujdesi ndaj dhėmbėve nuk ėshtė asnjėherė i tepruar, e ndėrsa shumė ēajra shėrbejnė pėr qetėsimin e mishrave, por edh
I shoqi i kafshon hundėn, gruaja e fal pėr fėmijėt Miranda Hysaj, 30 vjeēarja e cila u dhunua nga bashkėshorti, i cili i kėputi hundėn duke i’a kafshuar me dhėmbė ėshtė sh
Ja disa truke pėr dhėmbė tė bardhė Pas konsumimit tė njė sasie tė konsiderueshme lėngjesh me ngjyrė, kafeje, ndodh qė dhėmbėt tona tė marrin njė ngjyrė tė
Dhėmbė tė bardhė, konsumoni verė tė kuqe Vera e kuqe mund tė mbrojė kundėr kavitetit. Kėrkimi i publikuar sot nė Revistėn e Kimisė Ushqimore dhe Agrikulturore, k
Ja si do tė dukeshin VIP-at pa dhėmbė (FOTO-LAJM) Kėta janė personazhet mė tė njohur tė Hollivudit por edhe politikės. Por ēdo tė ndodhte nėse ata do tė paraqiteshin si k
Kinezi tėrheq furgonin duke ecur mbi xhama (FOTO-LAJM) Disa persona zotėrojnė aftėsi tė jashtėzakonshme dhe janė tė ndryshėm nga tė tjerėt. I tillė ėshtė edhe Yang Dong nga Fu
Meha: Njė orė stėrvitje me goditjet e dėnimit (VIDEO) Supergol nė "Niko Dovana" nė Durrės, por edhe nė Bundesligėn II gjermane. Alban Meha ėshtė futbollisti shqiptar i moment
Qentė duke larė rrobat nė lavatrice (FOTO-LAJM) Lavatriēen pėr larjen e rrobave tashmė nuk e pėrdorin vetėm njerėzit por edhe qentė. Nė Britani janė disa lloj qensh, qė
Thyen 3 dhėmbė pėr tė shpėtuar portėn (VIDEO) Inguez, mbrojtėsi i Argentinos Juniors, kryen njė ndėrhyrje shumė kurajoze pėr tė ndalur kundėrshtarėt. Nė njė moment ku
Artistėt me xhavahirė nė dhėmbė (FOTO-LAJM) Nė mbrėmjen e MTV Video Music, Katy Perry ėshtė paraqitur shumė tendencioze. Me fustanin e saj tė mahnitshėm tė realizua
Sensorė nė dhėmbė pėr tė mos ngrėnė shumė Universiteti i Taivanit ka arritur nė njė rezultat interesant qė ndihmon personat qė kanė probleme me ushqimin dhe peshė
Ronaldinho: Dhėmbė tė rinj, e qeshur e re (FOTO LAJM) Buzėqeshje e re pėr Ronaldinhon. Ish ylli i Milan dhe Barcelonės, tani pjesė e Atletico Mineiros, ka bėrė njė ndėrhyrje
Tė tėrheqėsh makinėn me dhėmbė (FOTO-VIDEO) Igor Zaripov ka nofullat aq tė fortė sa mund tė tėrheqė edhe njė makinė duke pėrdorur vetėm dhėmbėt e tij. 30-vjeēari mb
Spahiu: Berisha dhe Rama mashtrojnė me dhėmbė tė vėnė I ftuar nė emisionin "Koha pėr tu zgjuar" tė gazetarit Bashkim Hoxha nė "News24", Kryetari i Aleancės Kuq e Zi,Kreshnik
Get Adobe Flash player
 
Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.

Kombėtarja shqiptare ka shfaqur njė lojė tė bukur duke arritur tė barazojė 1-1 nė ndeshjen miqėsore ndaj Francės qė u zhvillua nė Stade de Rennes nė praninė e rreth 3000 tifozėve shqiptarė.