999 rezultate për

dhembe

Buzëqeshje rrezëllitëse? Ky është i vetmi përbërës natyral që do t'ju zbardhë dhëmbët për një javë Çdokush do të donte një buzëqeshje rrezëllitëse, por për fat të keq trajtimet që zbardhin dhëmbët kanë si bazë kimikate
Shëroni mishrat e dhëmbëve me këto dy mënyra Nëse keni vuajtur ndonjëherë nga infeksioni i mishrave të dhëmbëve, e dini se sa e dhimbshme mund të jetë kjo. Fillon
Si të zbardhni dhëmbët në mënyrë perfekte me letër alumini! Mirëmbajtja e higjienës orale dhe vizitat e rregullta te dentisti do t’ju sigurojnë dhëmbë të shëndetshëm dhe të bukur.
Shpikja që mund të lerë dentistët pa punë, dhëmbi riparohet pa dhimbje Shkencëtarët kanë zbuluar një masë që mund të sulmojë prishjen e dhëmbëve, pa duruar dhimbjet e tmerrshme te dentisti.
Çfarë rrezikoni nëse nuk e ndërroni shpesh furçën e dhëmbëve Të thuash dhjete million, është pak. Më shumë se kaq është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëv
Serbia i tregon "dhëmbët" Ballkanit, më e fuqishmja në rajon (VIDEO) Mediat serbe kanë publikuar së fundmi listën me armatimin e shtetit të saj duke i krahasuar me shtetet fqinje, si dhe te
Dentistja pa licencë i heq 9 dhëmbë të shëndetshëm pacientes në Tiranë Ajo quhet Bukurie Saliu dhe jeton prej 27-vitesh në Itali, si çdo emigrante ajo u kthye në Shqipëri për të rregulluar dh
Zhytësi që lë peshqit t'i pastrojnë dhëmbët (VIDEO) Një zhytës përdor peshqit që të pastrojë dhëmbët e tij. Ata notojnë në gojën e tij për të kërkuar ushqim. “Ata janë
Dhëmbë të bardhë si perla, me këtë produkt që e konsumojmë çdo ditë Ata që e pëlqejnë qumështin, nuk duhet të harrojnë ta shtojnë edhe në kafe apo çaj, sepse rezultati do të jetë … dhëmbë
Çfarë është kërcitja e dhëmbëve dhe si mund ta eleminoni Disa njerëz e kanë zakon të kërcasin dhëmbët dhe të shtrëngojnë nofullën. Në mjekësi, kjo quhet bruksizëm. Sipas eks
10 mite për dhëmbët që i kemi mësuar gabim (FOTO LAJM) Nga dëshira e madhe që të kemi dhëmbë të bardhë si bora, ne mbushim dollapët me furça e pasta, i lajmë ato shpesh, apo p
Putini u tregon "dhëmbët" botës, ja mesazhi për Perëndimin (FOTO LAJM) Rusia ka mbajtur sot një paradë të madhe ushtarake bë Sheshin e Kuq, që tregon fuqinë e pakrahasueshme të Rusisë. Marshi
Rreziqet serioze që mbartni nëse nuk ndërroni furçën e dhëmbëve Më shumë se 10 është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëve nëse ju nuk tregoni kujdesin e duhur
Ja cfarë ju ndodh nëse nuk ndërroni shpesh furçën e dhëmbëve Të thuash dhjete million, është pak. Më shumë se kaq është numri i baktereve që mund të rriten në furçën tuaj të dhëmbëv
Dhëmbët e parë të qumështit mund t’i shpëtojnë jetën fëmijës tuaj Rënia e dhëmbëve të fëmijëve shoqërohet me disa legjenda, siç është “të hedhurit të dhëmbit mbi çati që të mbijë prej fl
Dhëmbë të bardhë si perla, vetëm me këto produkte shtëpiake Çdo njeri dëshiron të ketë dhëmbë të shëndritshëm, borë të bardhë. Megjithatë, kohët e fundit, dhëmbët e verdhë janë
Çfarë i bën Coca Cola dhëmbëve tuaj (VIDEO) Një eksperiment në lidhje me Coca Cola ka treguar se dhëmbët tuaj dëmtohen shumë me këtë pije. Eksperimenti tregon se
Ushqimet që ju ndihmojnë në zbardhjen e dhëmbëve Buzëqeshja juaj, për shkak të kafesë, cigareve dhe prej çajrave të shumtë jeshilë që konsumoni është gjithçka tjetër për
Pastroni dhëmbët dhe erën e keqe vetëm me 1 përbërës Të gjithë e dimë se sa e rëndësishme është higjena e gojës. Por edhe në rastet kur pastrimi bëhet dy apo tre herë në dit
Policia e Kosovës armatoset deri në "dhëmbë" Policia e Kosovës ka rritur masat e sigurisë pas kërcënimeve të fundit për sulme terroriste. Së fundi ajo ka ngjallur