Aksident i rëndë në Lushnje, humb jetën këmbësori
999 rezultate për

devollit

Militantët e PD kërkojnë të hyjnë në bashkinë e Devollit, Basha: T'i shporrim me çdo kusht Kreu i PD, Lulzim Basha ditën e sotme është ndalur në Devoll ku ka thënë se kjo bashki është uzurpuar nga ajo që ai e qu
Kreun e ri të Devollit nuk e zë gjumi: Ora 06:30 e gjen në zyrë, policia blindon bashkinë Kryetari i Bashkisë së Bilishtit, Eduard Duro ka marrë zyrtarisht detyrën dhe ditën e sotme ka shkruar që në orën 06:30
Kryetari i ri i Bashkisë së Devollit thyen bravën e derës së institucionit pasi PD-ja e kyçi Kryetari i ri i Devollit, Eduard Duro hyn në ambientet e bashkisë. Eduard Duro u betua ditën e sotme si kryetari i bashk
Betohet kryebashkiaku i ri i Devollit Ditën e sotme, në ambjentet e Bashkisë Devoll qytetarët kanë protesytuar përsa i përket rezultatit të 30 Qershorit. P
Edhe bashkia e Devollit do të drejtohet nga PS-ja Është mbyllur procesi i numërimit të kutive edhe në bashkinë e Devollit. Për këtë bashki kandidonin 4 kandidatë. F
Policia shkon në 3 të mëngjesit në shtëpinë kryetarit të Bashkisë Devoll, i arrestojnë të vëllain Mëngjesin e sotmë rreth orës 3 është shoqëruar forcërisht në polici vëllai i kryebashkiakut të Devollit, por dhe të tjer
E rrallë, Rama vlerëson bashkëpunimin me kryebashkiakun e PD Kryeministri Edi Rama ka mbyllur turin e tij në qarkun e Korçës, teksa gjatë vizitës në Bashkinë e Devollit, ai është pr
Koalicion me PD pas 25-qershorit? Rama jep shenja bashkëpunimi në Korçë Gjatë turit të tij në Qarkun e Korçës, kryeministri Edi Rama vizitoi qendrën e Bashkisë Devoll, ku foli pozitivisht për
Zbulohet skema dhe shumat, ja si kalonin klandestinët nga Lindja e Mesme drejt Gjermanisë Është zbuluar skema e grupit kriminal i cili merrej me kalimin e klandestinëve prej Lindjes së Mesme nga territori shqip
Kunati godet me dru në kokë kunatën në Devoll Një rast dhune në familje është shënuat në qytetin e Devollit, ku mësohet se kunati ka goditur me dru kunatën e tij. Ngj
Korçë, dhunon ish-vjehrrin, nën hetim 28-vjeçarja Policia ka lëshuar "urdhër mbrojtjeje" për një 62-vjeçar, ndaj të cilit kishte ushtruar dhunë fizike e psikologjike ish-
Porositen 6 turbinat e Kaskadës së Devollit, Berisha: Qeveria ime histori suksesi Kompania norvegjeze Statkraft e cila ka marre me koncesion ndertimin e tre hidrocentraleve kaskadën e Devollit ka porosi
Meta ne Devoll: Koha e premtimeve boshe kaloi Kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim me qytetarë të Rrethit të Devollit. I sho
Kaskada e Devollit, Berisha: Investimi më i madh në fushën e energjisë Kryeministri Berisha ka marrë pjesë sot në inagurimin e fillimit të punimeve të hidrocentralit të Banjës në Elbasan. Në
Kaskada e Devollit, Berisha firmos lejen e ndërtimit Kryeministri Berisha ka firmosur lejen e ndertimit te hidrocentraleve në kaskaden e Devollit. Përmes statusit të tij në
Berisha: Kaskada e Devollit, investimi më i madh në histori Kryeministri Berisha ka firmosur sot kontraten e modifikuar per ndertimin e kaskades se Devollit nga kompania me e madhe
Berisha: Tenderi për kaskadën e Devollit, në fillim të 2012 Kryeministri Berisha ka deklaruar në mbledhjen e sotme të qeverisë se tenderi ndërkombëtar për ndërtimin e Kaskadës së D
Korçë: Gjykata lë në burg 3 të rinjtë që vranë 86-vjeçaren Gjykata e qytetit të Korçës ka lënë në në “arrest me burg” tre të rinjtë që akuzohen nga prokuroria si autorë të vrasjes
Aksident në Devoll, 45-vjeçari në gjendje kritike Aksident më pasojë plagosjen e një personi në rrethin e Devollit. Në orët e vona të natës në rrethin e Devollit, ka ndod
Masakra e Devollit, vetedorezohet autori Besim Karaj Vetëdorëzohet në komisariatin e Fushë Krujës, Besim Karaj autori i vrasjes së tre vël