999 rezultate për

detyrueshme

Maskat bëhen të detyrueshme, masat strikte që ndërmori sot Kosova Qeveria e Kosovës ka miratuar disa masa të reja për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Mësohet se përdorimi i mask
Zv/ministrja paralajmëron vendosjen e maskave me detyrim: Të mbron deri në 70% Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, deklaroi se vendosja e maskave nga qytetarët shqiptarë në ambiente të m
Ekspertët: Mbajtja e maskave do të bëhet e detyrueshme në Shqipëri Mbajtja e maskave në ambientet publike pritet të bëhet masë e detyrueshme edhe në Shqipëri. Komiteti Teknik i Ekspert
Maskat bëhen të detyrueshme në Kosovë, puna do kryhet nga shtëpia Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, pas një rritjeje alarmante të rasteve me Covid 19, ka marrë disa vendime duke det
Spanjë, maskat të detyrueshme deri në fund të pandemisë Vendosja e maskave do mbetet e detyrueshme në Spanjë derisa të përfundojë pandemia me koronavirus, ka thënë ministri i S
Spanja bën të detyrueshme përdorimin e maskave deri në zhdukjen e virusit Ministri i Shëndetësisë në Spanjë, Salvador Illa është shprehur se vendosja e maskave do mbetet e detyrueshme derisa të
Ky shtet të gjobit me 100 euro nëse nuk vendos maskë "Një gjobë prej 100 eurosh do t’u vendoset personave që nuk e mbajnë maskën në rrugët publike..." Në Spanjë maska do
Keni ardhur nga jashtë? Nuk ka më nevojë për karantinim shteteror Shtetasit e Maqedonisë së Veriut që kanë mbetur jashtë shtetit për shkak të bllokimit si pasojë e pandemisë Cvodi-19, d
Zbutet COVID-19 në Nju Jork, bëhet e detyrueshme mbajtja e maskës Guvernatori i shtetit të Nju Jorkut Andrew Cuomo tha të shtunën se gjatë 24 orëve të fundit në këtë shtet pati 540 të v
Përgatituni për verën, këto janë 6 trendet e "detyrueshme" të këtij viti (FOTO LAJM) Kohët e fundit stina e verës duket si një ëndërr, por, në fund të fundit, ju e dini që jemi të gjithë ëndërrimtarë, apo
Tifozët e Atalantës tmerrohen në udhëtimin për në Ukrainë, avioni bën ulje të detyrueshme Atalanta do të luajë ditën e nesërme ndaj Shaktar Donjetskut, në ndeshjen e fundit për fazën e grupeve në Ligën e Kampio
Shkup, policia ndalon rreth 200 shoferë Njësia për Siguri Rrugore në kuadër të SPB Shkup dje nga ora 6:00 e mëngjesit deri në mesnatë ka kryer kontrolle për të
Haradinaj qëndron i fortë për të mbrojtur Kosovën, kërkon konferencë me Serbinë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj po qëndron i fortë në pozicionin e tij për të mos e hequr taksën ndaj Serbisë e
Frikë në ajër, avioni bën ulje të detyrueshme në Milano Një avion i kompanisë loë cost EeasyJet i nisur nga ishulli Kefalonia i detit Jon për në Londër ka bërë ulje të detyrues
Sensorë kundër harresës së fëmijëve në makinë, në Itali shumë shpejt do të jetë e detyrueshme Mund të bëhet e detyrueshme një pajisje që do të aplikohet në sexholino, për transportin e fëmijëve në makinë, për të ev
Ndryshojnë abonetë, e detyrueshme fotografia dhe numri i kartës së identitetit TIRANE-Biletat e pajtimit mujor për transportin qytetës, që ndryshe njihen si abone do të duhet të kenë të vendosur edhe
Lika i shqetësuar nga ndryshimet e detyrueshme në formacion kundër Flamurtarit Ndaj Flamurtarit është një sfidë jetike për ëndrrën europiane të Luftëtarit. Ndërkohë trajneri i gjirokastritëve Lika, d
Tmerr në ajër, avioni me 176 pasagjere bën ulje të detyrueshme Panik dhe frikë për 173 pasagjerët e një avioni që ishte nisur nga Cyrihu për në aeroportin e Nishit në Serbi. Avion
Gjoka e ndjen të detyrueshme fitoren kundër Kamzës Vendi i parafundit në renditje është në antitezë me atë që përfaqëson Vllaznia në historinë e futbollit shqiptar. Skuadr
Nga 15 nëntori pajisjet dimërore, të detyrueshme për shoferë Nga 15 nëntori, automjetet dhe bashkësitë e mjeteve që marrin pjesë në trafikun rrugor në Kosovë duhet patjetër t’i kenë