999 rezultate për

detyrueshme

Vaksina e COVID-19 në Shqipëri, Rama: Falas dhe jo e detyrueshme për qytetarët! Kryeministri Edi Rama thotë se vaksina kundër koronavirusit do të jetë falas dhe jo e detyrueshme për qytetarët. Në m
A do të jetë e detyrueshme vaksina? Qeveria merr vendimin: Do të vaksinojmë 1.7 milionë qytetarë Qeveria italiane ka hartuar një plan për vaksinimin e 1.7 milionë qytetarëve me 3.4 milionë dozat e para që pritet të mb
Ekspertë të mbledhur kokë më kokë dhe pa maska, reagon Ministria e Shëndetësisë Ditën e djeshme u publikuan me shpejtësi në rrjet disa foto të mbledhjes së Komitetit Teknik të Ekspertëve, të cilët shi
Maqedonia e Veriut bën të detyrueshme maskën edhe në ambjente të hapura Kuvendi i Maqedonisë së Veriut miratoi sot ndryshimet e Ligjit për mbrojtjen e popullatës nga sëmundjet infektive. Ku
Jo vetëm Shqipëria, edhe ky shtet i bëri maskat e detyrueshme për 40 ditë Jo vetëm Shqipëria i ka bërë maskat e detyrueshme, edhe Bullgaria e ka marrë këtë masë që nga 22 tetori deri në fund të
Rajoni ku koronavirusi s’ka mbërritur ende, ndërsa maska është e detyrueshme Rastet me koronavirusin janë duke u rritur ndjeshëm në të gjitha rajonet e Kanadasë, por është një prej tyre ku virusi n
Qeveria vendos: Maskat të detyrueshme edhe në ambiente të hapura Qeveria merr vendim: maskat bëhen të obligueshme në ambiente të hapura, transport publik dhe institucione publike. Or
Rama tregon masën ekstreme: Maska do të jetë e detyrueshme kudo Kryeministri Edi Rama në një konferencë për shtyp ka deklaruar se që nga java e ardhshme, maska do të jetë e detyrueshme
Për tu dukur stil këtë vjeshtë, kjo xhaketë është "e detyrueshme" (FOTO LAJM) Teksa vjeshta është duke trokitur dalëngadalë, janë vënë re edhe modelet e veshjeve që do të kryesojnë këtë sezon të ri.
Besa Shahini: Mbajtja e maskës në shkollë do të jetë e detyrueshme Ky vit shkollor do të jetë ndryshe nga cdo herë tjetër për shkak të pandemisë. Kështu mbajtja e maskës në shkollë do
Vaksina kundër COVID-19 nuk do të jetë e detyrueshme në Shqipëri Qeveria shqiptare nuk do të detyrojë asnjë shqiptar që të vaksinohen kundër koronavirusit SARS-CoV-2. Më së shumti, ajo
Franca e bën maskën të detyrueshme në vendet e punës Maskat mbrojtëse do të bëhen të detyrueshme në pothuajse të gjitha vendet e punës në Francë, njoftoi sot Ministria e Pun
Rritja e rasteve me koronavirus, Evropa po shkon drejt mbylljes Teksa rastet e të infektuarve me koronavirus vijojnë të rriten, vendet kanë filluar të vendosin kufizime të reja për par
Diskoteka të mbyllura dhe maska të detyrueshme, ndryshon jeta e natës për italianët Bllokohen vetëm kërcimet, lokalet aktive si bare apo restorante itali Urdhëri i firmosur dje nga Ministri i Shënde
E detyrueshme në ambiente të mbyllura, sa milionë euro do harxhohen për maska Maska është bërë sot një mjet i domosdoshëm që secili duhet ta mbajë me vete, për më tepër që është bërë e detyrueshme n
Nuk ka provë shkencore që ato mbrojnë! Hollanda nuk i ka të detyrueshme maskat Qeveria hollandeze ka vënë në dyshim efikasitetin e përdorimit të maskave, në ambjente publike, ndërkohë që e gjithë Evr
​Rritje e numrit të pacientëve në Greqi, maska e detyrueshme në ambiente të mbyllura Greqia do t’i bëjë të domosdoshëm maskat në të gjitha hapësirat e mbyllura publike dhe në hapësirat e hapura ku nuk mund
Kini kujdes! Kaq kushton gjoba nëse kapeni pa maskë në ambiente të mbyllura Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka marrë vendimin që maskat dhe barrierat mbrojtëse të bëhen të detyrueshme
Merret vendimi: Maska, e detyrueshme në ambientet e mbyllura Ministrja e Shëndetësirë Ogerta Manastirliu ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka treguar zyrtarisht vendimin për mba
Manastirliu: Nga sot maskat janë të detyrueshme në ambientet e mbyllura Ministrja Manastirliu u ka bërë apel të gjithë qytetarëve të respektojnë rregullat, për të kufizuar përhapjen e COVID19.