999 rezultate për

detyrim

Tabaku: Rama po lë peshqesh të njejtat detyrime që tha se do i bënte zero Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku, është shprehur se qeveria Rama po u lë “peshqesh” qytetarëve të njëjt
Shqipëria sonte ndaj Kazakistanit ka "detyrim" fitoren Shqipëria para provës së të vërtetës. Në orën 18:00, në “Air Albania”, kuqezinjtë e Edy Rejas do të përballën me Kazakis
Gjykata i jep të drejtë arkitektit: Mbajtja e maskës me detyrim është e paligjshme Një gjykatë në Gjermani mori një vendim që mund të ketë implikime në mbarë vendin, sa i takon masave kufizuese kundër Co
Cako bën deklaratën e fortë: Shqipëria dhe e gjithë Europa do mbyllen sërish Studiuesi dhe konspiracionisti i njohur shqiptar, Alfred Cako, teksa publikon një lajm ku disa mjekë italianë deklarojnë
Nuk ka lidhje me shëndetin? Kryemadhi: Arsyeja e vërtetë pse vendosi maskat me detyrim "A e dini ju pse ka vendosur maska ai? Sepse të njëjtët njerëz i çon në takime edhe në Tiranë, edhe në Durrës dhe u vë m
Nga e enjtja me detyrim! Zbulohen kategoritë që përjashtohen nga mbajtja e maskës Ekspertja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, tregoi në emisionin “Real Story”, në News24, se cilat kategor
I biri e dërgon në gjyq, Samuel Eto'o nuk i paguan detyrimet si prind Samuel Eto do të përballet me njërin prej fëmijëve të tij në gjyq. Ish-ylli i futbollit botëror është denoncuar nga i bi
Bëni gati valixhen! Shtetet evropiane ku lejohet hyrja e shtetasve shqiptarë Shqiptarët nuk lejohen të udhëtojnë në Hungari, Island, Luksemburg, Holland, Rumani, Spanjë, dhe Suedi, sipas përditësim
Gjermania merr vendim: Testi i Covid-19 me detyrim, nëse vini nga këto vende Kush do të vijë në Gjermani nga një vend që ndodhet në listën me 130 vende të konsideruara si zona rreziku duhet të test
Nis protesta para kryeministrisë, artistët përplasen me policinë Qeveria vendosi që të mbyllë klubet e natës, diskot, lounge baret si dhe çdo lloj shërbimi të kësaj natyre. Mosrespek
Merret vendimi: Maska, e detyrueshme në ambientet e mbyllura Ministrja e Shëndetësirë Ogerta Manastirliu ka dalë në një deklaratë për shtyp ku ka treguar zyrtarisht vendimin për mba
Zv/ministrja paralajmëron vendosjen e maskave me detyrim: Të mbron deri në 70% Zëvendësministrja e Shëndetësisë Mira Rakacolli, deklaroi se vendosja e maskave nga qytetarët shqiptarë në ambiente të m
Barcelona - Atletico Madrid, formacionet e mundshme: Katalanasit kanë detyrim fitoren (FOTO LAJM) Sot në orën 22:00 Barcelona do të presë në "Camp Nou" skuadrën e Atleticos në ndeshjen e vlefshme për javën e 33-të në L
Si ndryshon ligji për siguracionin e makinave, çfarë nuk do të jetë më detyrim Sistemi "bonusmalus" nuk do të jetë i detyrueshëm por do t’u lihet në dorë kompanive të sigurimit nëse duan ta përfshijn
Maqedonia e Veriut hap nga sot kufijtë pa asnjë detyrim Maqedonia e Veriut hap sot plotësisht kufijtë, që nënkupton se shtetasit vendas dhe të huajt do të mund të lëvizin pa de
Meta kthen ligjin për "Bitcoin": Shmang detyrimet fiskale, nxit pastrimin e parasë Presidenti Ilir Meta ka kthyer një tjetër ligj për rishqyrtim në Parlament. Këtë herë bëhet fjalë për ligjin “për tre
Detyrimet e prapambetura shkojnë 53 milionë euro, institucionet me borxhet më të mëdha Në fund të tremujorit të parë 2020 detyrimet e prapambetura të institucioneve arritën në total rreth 53 milionë euro ku
Devis Xherahu tregon si e ndau karantina nga ish-missi: Kishim detyrime Devis Xherahu dhe ish-missi Ertemiona Mejdani janë prej vitesh së bashku në një lidhje dashurie. Në një intervistë muaj
"Detyrim kapari korruptiv", Basha denoncon pagesat për inceneratorët Kryedemokrati Lulzim Basha i ftuar në "Opinion" u shpreh se kryeministri Edi Rama nuk largohet për t’i hapur rrugë qeve
Vrasja në Kavajë për Marsida Qatjen, lirohet ish-zyrtari i burgjeve Bledar Toçi, ish- shefi i sigurisë së brendshme të burgut Durrës që u arrestua në 2019 si autori i vrasjes së Dritan Hax