999 rezultate për

detyres

U martua para 1 muaji, polici humb jetë në krye të detyrës Një polic gjeti vdekjen në krye të detyrës, ndërsa ishte duke ndjekur disa hajdutë që po largoheshin me furgon. Ndërs
Arrestohen 5 efektivë të operacionales në burgun e Peqinit A.O, L.C, B.K, D.Q, K.H, janë arrestuar 5 efektivët e rolit bazë në forcat operacionale, të cilët kanë konsumuar veprën
"Ça me i bo detyrës", policët mbështesin Stresin rrugëve të kryeqytetit (VIDEO) Emri i Stresit kohët e fundit ka qenë një ndër më të lakuarit në showbizz-in shqiptar. Fillimisht ishte dënimi në bur
Nxorën të dhëna sekrete, pezullohen nga detyra 4 drejtues të policisë në Elbasan Drejtuesi i komisariatit të policisë së Cërrikut, shefi i Krimeve atje dhe dy punonjës policie janë shkarkuar, pas vendi
Shkarkohet Enton Duro, kush është emri i ri në krye të Tatimeve Delina Ibrahimaj është emëruar në krye të Drejtorisë së Përgjithshme të Tatimeve. Disa ditë më parë Këshilli i Minis
"Qeveria greke gati t’ju heq nënshtetësinë dy kryebashkiakëve socialist" Nga zgjedhjet lokale që u mbajtën në Shqipëri në datë 30 qershor, u zgjodhën si kryebashkiakë dy minoritarë të cilët pri
Bllokuan ambjentet e KZAZ-së Kukës, bashkia padit anëtarët për shpërdorim detyre (FOTO LAJM) Bashkia Kukës ka paditur për shpërdorim detyre anëtarët e KZAZ nr.11 të qytetit të Kukësit. Anëtarët e kësaj KZAZ-je
100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shqiptarë që ranë në krye të detyrës në Letoni Përmes një VKM-je, qeveria shqiptare ka vendosur që të japë 100 milionë lekë të vjetra për familjet e dy ushtarakëve shq
PD reagon pas vendimit të KQZ-së: Mos u çudisni nga shpërdorimi i ulët i detyrës Militantë të Partisë Socialiste, i ka cilësuar Gazmend Bardhi, 4 anëtarët e KQZ që vendosën vijimin e procedurave normal
Beka: Nuk keni parë gjë akoma Valon Bela, ish drejtor ekonomik në Klinikën për Gjinekologji dhe Obstetrikë ka paralajmëruar se nesër do të dorëzojë ed
Ushtarakët shqiptarë i rikthehen detyrës pas incidentit me dy viktima në Letoni Grupi i ushtarakëve shqiptarë që ndodhen me detyrë në Letoni i është kthyer aktivitetit normal pas incidentit me dy të v
Shqipëria në zi kombëtare, zhvillohen homazhet për Klodian Tanushin Shqipëria është sot në zi kombëtare në nder të majorit Klodian Tanushi i rënë në krye të detyrës gjatë një misioni në Le
Dhunohet mjeku në spitalin e Lezhës, policia kap agresorin Një tjetër rast dhune ndaj bluzave të bardha është shënuar në spitalin e Lezhës ku një person ka goditur një mjek. A
Policia parandalon vrasjen e drejtorit të Aluizni-t Policia e Kukësit ka arrestuar në flagrancë shtatasin P.H 40 vjeç banues në Kukës dhe i ka sekuestruar armën e gjahut që
Ofendon policët në gjendje të dehur, 36-vjeçari e pëson keq Policia e Librazhdit njofton se ka vënë në pranga një shtetas 36-vjeçar pasi në gjendje të dehur është konfliktuar dhe k
Vidhte pensionet, arrestohet punonjësi i Postës Shqiptare Postieri i Postës së Pogradecit, mësohet se është ndaluar nga Policia e Shtetit për veprat penale “Shpërdorimi i detyrës
Sot do të ishte një ditë e veçantë për policin që ra në krye të detyrës Pjesëtari i Policisë së Kosovës, Izet Demaj humbi jetën përderisa ishte në detyrë në qytetin e Istogut. Demaj u vra n
Ndërron jetë në krye të detyrës polici i kufirit detar, dyshimet e para Një efektiv i skafit të Policisë Kufitare Sarandë, që patrullonte detin Jon, raportohet se ka ndërruar jetë në orët e pa
Humb jetën në krye të detyrës punonjësi i OST në Mirditë Një punonjës i Operatorit të Sistemit të Transmetimit (OST) raportohet se ka humbur jetën mbrëmjen e djeshme pasi i ka r
Ambasadori britanik dedikim për policin e vrarë në krye të detyrës Ngjarja e rëndë ka ndodhur dje në Istog, ku humbën jetën dy persona. Ambasadori britanik në Kosovë, Ruairí O’Connell,