999 rezultate për

detyren

Shpërdorim detyre, procedohen 2 punonjës të OSHEE-së Dy punonjës të OSHEE-së, janë proceduar penalisht, pasi kanë shpërdoruar detyrën. Këta dy punonjës me iniciale K.N, 5
Me gjuhën dhe gjestet e Ramës, Spiropali zbulon detyrën e re të Metës pas largimit nga Presidenca Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali është socialistja që ka arritur ta imitojë mjaft mir
Dorëheqje masive, lënë detyrën nënkryetarë dhe drejtorë të ish-bashkive të djathta Dorëheqje masive në bashkinë e Pogradecit. Mësohet se kanë dhënë dorëheqjen dy nënkryetarët e PD në Bashkinë e Pogradec
"FP|: Palmer, me detyrën e vështirë të zgjidhjes së problemit Kosovë-Serbi Nga Robbie Gramer, Foreign Policy Departamenti i Amerikan i Shtetit pritet të njoftojë një të dërguar të ri sp
Hysaj titullar ndaj Juventusit, ka detyrën e veshtirë të markojë Ronaldon Në prag të sfidës, Juventus-Napoli, trajneri i të kaltërve Carlo Ancelotti është duke menduar për formacionin që do të h
Manchester City bën detyrën në transfertë (VIDEO) Manchester City është vënë në ndjekje të Liverpool-it. Kampionët në fuqi të Premier League janë rikthyer te suksesi
Mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë, kush është Peter Zingraf? Peter Zingraf mori sot detyrën e ambasadorit gjerman në Tiranë. Po kush është Zingraf? Ambasadori i ri gjerman ka stu
Meta: Rasti i Pjetrit tregoi se duhet hetim, te presim 13 tetorin Presidenti Ilir Meta, nuk do të dekretojë përsëritjen e zgjedhjeve për Bashkinë e Shkodrës pas dorëheqjes së Pjetrit që
Dështon plani i Bashës, një tjetër kryebashkiak socialist merr detyrën Ndryshe nga bashkitë e Devollit dhe Kavajës ku drejtuesit opozitarë kanë kundërshtuar largimin nga zyra pas zgjedhjeve t
Vidhte Call-Centerin në Tiranë , arrestohet 29 vjeçari nga Berati Në vijim të operacionit "Centralisti", policia ka arrestuar një 29 vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale “Vjedhj
E vetmja shqiptare, Arba Kokalari nis detyrën si eurodeputete (FOTO LAJM) Më 2 korrik, eurodeputetja e parë shqiptare në Parlamentin Evropian, Arba Kokalari, e cila fitoi në zgjedhjet evropiane
Vesel memedi dorëzon mandatin e deputetit dhe detyrën e nënkryetarit të Kuvendit (FOTO LAJM) Kreu i RDK-së Vesel Memedi ka deponuar dorëheqjen e tij nga posti i nënkryetarit të Kuvendit si dhe ka dorëzuar mandatin
Kuqezinjtë bëjnë detyrën përballë Moldavisë (VIDEO) Kombëtarja shqiptare ka shënuar fitore ndaj Moldavisë, në ndeshjen eliminatore të Evropianit 2020. Kuqezinjtë e kanë
Arrestohet për vjedhje një oficer policie Shërbimi i Çështjeve të Brendshme dhe Ankesave ka kryer arrestimin e një oficeri policie, i cili akuzohet se i ka vjedhu
Shpërdoruan detyrën, arrestohen 4 punonjës të OSHEE Katër punonjës të OSHEE dhe pronari një hoteli në Shëngjin janë arrestuar nga Policia e Lezhës për veprat penale Shpërdo
Nëse sot nuk zgjidhet presidenti atëherë një shqiptar ushtron detyrën e tij Në Maqedoni, vazhdon votimi për raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale, ku në garë janë dy kandidatë, Stevo Pendarov
Komike: Gent Caka thotë se i heq detyrën një personi në kërkim ndërkombëtar Ministria e Jashtme e Shqipërisë ka reaguar zyrtarisht pas shpërthimit të skandalit të vëllezërve Sandesara, të cilët ar
Spanja vuan , Italia bën detyrën (VIDEO) Dy nga kombëtaret më të forta të Europës por edhe të Botës kanë startuar ndeshjet kualifikuese për EURO 2020. Spanja
Euro 2020: Hollanda e furishme, Kroacia përmbys, Belgjika bën dëtyrën (VIDEO) Holanda ka mposhtur 4-0 Bjellorusinë duke marrë kryesimin e Grupit C të kualifikueseve të Euro 2020. Ishte Memphis Depay
Arrestohet një ish-punonjës i UNHCR për mashtrim Prokuroria Themelore në Gjilan, sot ka ndaluar të dyshuarin A.RR., në kohëzgjatje prej 48 orësh, për shkak të dyshimit s