999 rezultate për

detyra

Meghan dhe Harry në dasmën e Princeshës? Çfarë vendimi ka marrë çifti (FOTO LAJM) Dramat e fundit në familjen mbretërore, duket se nuk e kanë penguar princeshën Beatrice të ftojë çiftin Harry-Meghan në
Albin Kurti shkarkon nga detyra djalin e Ibrahim Rugovës Pak ditë pasi mori zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti vendosi uljen e pagave për kreun e ekzekut
Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës Prokurori i Tiranës Adnand Xhelili u shkarkua nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK). Kjo për shkak të
Pezullohen nga detyra 7 efektivë policie, ku gabuan "blutë" Janë pëzulluar nga detyra 7 efektivë policie të cilët dyshohen se kanë abuzuar me detyrën. Sipas SHÇBA, Drejtoria Raj
E FUNDIT/ Pezullohen nga detyra 4 policë në Rinas, tentuan të kalojnë në mënyrë të paligjshme një shtetase Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat pezullon nga detyra 4 punonjës policie për veprën penale “Dhënie ndihme pë
E emëroi Kajmaku, hiqet nga detyra nënkryetari i Bashkisë Vorë Genti Picari që u emërua si nënkryetar i Bashkisë nga Agim Kajmaku është pezulluar nga detyra. Vendimi për emrin e t
I kapën vëllanë për drogë, pezullohet nga detyra shefi i policisë rrugore në Dibër Shefi i qarkullimit rrugor në Dibër, Robert Aga është shkarkuar nga detyra pasi vëllai i tij u arrestua mbrëmjen e djesh
6 detyrat e trajnerit të ri të Barcelonës Quique Setien është emëruar trajner i ri i Barcelonës. Ai zuri vendin e Ernesto Valverdes i cili u shkarkua nga posti
Çfarë ndodhi 4 ditë më parë mes Bllokut, "xhiroja" e Dajtit që shkaktoi "furtunë" në polici (VIDEO) Katër ditë më parë Dritan Dajti është shfaqur për herë të parë në publik pas shumë vitesh. Dajti, është shoqëruar mën
U larguan nga detyrat mbretërore, Meghan Markle nënshkruan kontratë me Disney (FOTO LAJM) Javën që po lëmë pas, Meghan dhe Harry bënë të ditur se do të heqin dorë nga detyrat mbretërore dhe do të kenë të ardhur
Fotoja e Instagramit që e shtyu Harry dhe Meghan të largohen nga familja mbretërore (FOTO LAJM) Një foto e Mbretëreshës dhe tre monarkëve të ardhshëm e ka mërzitur Princin Harry dhe Meghan Markle dhe ndikoi në marrje
"Furtunë" në polici në 2019-ën: 70 efektivë u arrestuan ose u larguan nga detyra Rreth 70 drejtues dhe efektivë të Policisë së Shtetit u arrestuan, u hetuan apo u larguan nga detyra gjatë periudhës, ja
Denoncimi: Pedagogu shkarkohet nga detyra se tha të vërtetën për tërmetin dhe dëmet e tij Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në facebook-un e tij, denoncimin e një qytetari. Sipas qytetarit Zv.Dekani
Tha të vërtetën për dëmet nga tërmeti, shkarkohet pedagogu (FOTO LAJM) Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar pak minuta më parë rastin e shkarkimit nga detyra e zv/dekanit Profesor Agim
Pezullohen nga detyra 10 punonjës policie, çfarë i penalizoi SHÇBA ka ekzekutuar vendimet e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Elbasan për caktimin e masave të sigurisë për 10 punonjës të
Humbi përballë shokut të klasës, caktohet detyra e re për Arta Markun KLP vendosi të transferojë Arta Markun në Prokurorinë e Apelit të Tiranë. Vendimi u mor mesditën e sotme me 11 vota pro
Me urdhër të Ramës, pezullohet nga detyra Arben Malaj! (FOTO LAJM) Arben Malaj është pezulluar nga detyra e tij si anëtar i Këshillit Mbikqyrës së Bankës së Shqipërisë. Vendimi për pez
Rama ndan detyrat, kush është ministri fuqiplotë që drejton operacionet e tërmetit Kryeministri Edi Rama iu ka ndarë detyrat disa prej ministrave të kabinetit të tij qeverisë, lidhur me situatën e jashtë
Shkarkohet nga detyra gjyqtari i Apelit Durrës Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Apelit Durrës Arben Vrioni. Vetë gjyqtari Vrio
Lirimi nga detyra i Gazhelit, kush është ambasadori i ri i Shqipërisë në Turqi Menjëherë pas lirimit nga detyra të Gent Gazhelit, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, ka dekretuar ambasadorin e ri të