999 rezultate për

detyrĂ

P*rdhunimi i minorenes, pezullohet nga detyra drejtori i shkollës Drejtori i shkollës “Azem Hajdari” në Kamëz pranë së cilës mësonte dhe 15 vjeçarja e cila u përdhunua nga roja i shkollë
Fshehu shkarkimin nga detyra dhe akuzat për falsifikim dokumentesh, SPAK vendos fatin e Luan Dacit Ditën e sotme në SPAK do të zhvillohet seanca për gjyqtarin Luan Daci, i cili u pezullua pak ditë më parë, pasi akuzohet
Policia në aksion, nis kontrolli nga ajri për parcelat me kanabis Zv.ministrja e Brendshme Rovena Voda ka deklaruar se kanë nisur tashmë kontrollet monitoruese të territorit nga ajri për
Shkarkohet nga detyra drejtori i KEK-ut, Njazi Thaçi Sot është shkarkuar drejtori Menaxhues i Bordit të Korporatës Energjetike të Kosovës, Njazi Thaçi. Ky vendim u mor gj
Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Inspektoratit Policor të Kosovës Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, me anë të Xhelal Sveçla, ka shkarkuar sot nga detyra kryeshef
U shkarkua nga puna me vendim të Qeverisë, reagon ish-prefekti i Shkodrës Vetëm pak ditë më parë u bë i ditur lajmi se prefekti i Shkodrës Çeks Millja ishte shkarkuar nga detyra. Pikërisht pë
Skandaloze! Studenti ekselent përjashtohet nga detyra për gjobën e të atit Në shkurt 2019 u prezantua me bujë nisja e kursit të parë me 52 studentë të ekselencës, të cilët do të bëheshin pjesë e
Dikur bënte namin, si po e kalon karantinën ish-zëdhënësja joshëse e FSHF-së (FOTO LAJM) Ish zëdhënësja seksi e FSHF-së, Jona Dervishi ka fituar gjithmonë vëmëndjen për figurën e saj shumë të hijhme e sidmos m
Kurti ''ndërhyn shpejt'', shkarkon nga detyra zv. drejtorin e KRU ''Prishtina'' Kryeministri në detyrë, Albin Kurti dhe ministrja në detyrë e Ekonomisë, Punësimit, Tregtisë, Industrisë, Ndërmarrësisë
Anashkaloi urdhrat e kryeministrit, Rama pezullon nga detyra shefin e Qarkullimit Rrugor Teksa qeveria ka shtrënguar masat për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, shefi i Qarkullimit Rrugor të Tiranës
Ishte kundër situatës së jashtëzakonshme, Kurti shkarkon nga detyra ministrin e Brendshëm Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti shkarkoi nga detyra ministrin e Brendshëm nga radhët e LDK-së, Agim Veliu. Zyra e
Vettingu, shkarkohet nga detyra anëtari i KLP Nuk e ka kaluar dot procesin e vetingut anëtari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Arben Dollapaj. Kolegji i Posaçë
KPA shkarkon nga detyra anëtarin e KLP-së Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur që të shkarkojë Besnik Canin. Ky vendim ka bërë që Këshilli i Lartë i Prokur
Meghan dhe Harry në dasmën e Princeshës? Çfarë vendimi ka marrë çifti (FOTO LAJM) Dramat e fundit në familjen mbretërore, duket se nuk e kanë penguar princeshën Beatrice të ftojë çiftin Harry-Meghan në
Albin Kurti shkarkon nga detyra djalin e Ibrahim Rugovës Pak ditë pasi mori zyrtarisht detyrën e kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti vendosi uljen e pagave për kreun e ekzekut
Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokurorin e Tiranës Prokurori i Tiranës Adnand Xhelili u shkarkua nga detyra nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit (KPK). Kjo për shkak të
Pezullohen nga detyra 7 efektivë policie, ku gabuan "blutë" Janë pëzulluar nga detyra 7 efektivë policie të cilët dyshohen se kanë abuzuar me detyrën. Sipas SHÇBA, Drejtoria Raj
E FUNDIT/ Pezullohen nga detyra 4 policë në Rinas, tentuan të kalojnë në mënyrë të paligjshme një shtetase Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat pezullon nga detyra 4 punonjës policie për veprën penale “Dhënie ndihme pë
E emëroi Kajmaku, hiqet nga detyra nënkryetari i Bashkisë Vorë Genti Picari që u emërua si nënkryetar i Bashkisë nga Agim Kajmaku është pezulluar nga detyra. Vendimi për emrin e t
I kapën vëllanë për drogë, pezullohet nga detyra shefi i policisë rrugore në Dibër Shefi i qarkullimit rrugor në Dibër, Robert Aga është shkarkuar nga detyra pasi vëllai i tij u arrestua mbrëmjen e djesh