999 rezultate për

detit

Parlameti grek voton zgjerimin e ujërave në 12 milje, Mitsotakis krenar: Dominojmë në Jon! Parlamenti grek ka votuar me shumicë dërrmuese zgjerimin e detit territorial me 12 milje në Jon. Projektligji u votua me
Historia e 7 familjeve shqiptare që ndërtuan qytezën arbëreshe (FOTO LAJM) Në Kalabrinë e brigjeve të Tirrenit qyteza më e njohur dhe më e rëndësishme e “gjegëve” të zonës është Falconara Albanes
"Ruhet nga Policia e Shtetit", epidemiologu tregon detajet për vaksinën Epidemiologu Dritan Ulqinaku ka folur në Abc Neës për ardhjen e vaksinës në Shqipëri. Ai është shprehur se vaksina
Pas vizitës së Ramës, Dendias zbulon kur do të shkojë në Hagë çështja e Detit Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias ka folur në lidhje me marrëveshjen e përbashkët mes Greqisë dhe Shqipërisë në lid
Lumi Vjosa del nga shtrati, përmbytet pazari i kafshëve në Novoselë Si pasojë e reshjeve të dendura të shiut, prurjet e shumta te lumit Vjosa gjatë natës kanë bërë që në orët e para të mën
Idrizi: Rama bën avokatin e qeverisë greke, zgjerimi në det është i njëanshëm Kryetari i PDIU, Shpëtim Idrizi për RTV Ora ka folur në lidhje me parregullsitë e zgjerimit të Greqisë me 12 milje në ha
Ndarja e detit, Bushati: Gjykata jep vendimin përfundimtar, por nuk e "mat"! Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka folur për çështjen e detit, marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe dekretin e fundit p
Dolën për sërf, por mbetën në mes të detit: Policia shpëton 2 vëllezërit Spartak Salihaj dhe vëllai i tij mbetën sot në det, në Darëzezë me orë të tëra, pasi kishin hyrë për të bërë serf, ndërs
31 të infektuar me COVID në Berat në dy ditët e para të 2021, shumica pensionistë Viti 2021 shënoi sërish raste në rritje të të infektuarve me COVID-19 në qarkun e Beratit. 31 është numri i rasteve t
S’dini të bëni kulaçin, ja si mund ta përgatisni ndryshe gjelin e detit E ç'kuptim do të kishin festat pa gjelin tradicional të tryezës së fundvitit? Disa preferojnë ta gatuajnë për Krishtlind
Berisha sulmon Ramën për detin: Ke bërë marrëveshje të fshehtë Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar ashpër pas deklaratave të kryeministrit Edi Rama lidhur me çështjen e detit mes
Çështja e detit me Greqinë, Meta mesazh Ramës për përgjegjësinë e tij Presidenti i Republikës së Shqipërisë Ilir Meta në një intervistë të dhënë për Quo Vadis ka folur në lidhje me çështjen
Kërcënoi se do të shpërthente bombolën, policia: I riu kishte probleme të shëndetit mendor Një ngjarje e pazakontë është regjistruar në qytetin e Vlorës ku një person i cili sipas policisë vuante nga problem të
Ish-kreu i Forcave Detare: Gjerësia e detit territorial s'ndikon në përcaktimin e vijës kufitare Ish-kreu i Forcave Detare, Artur Meçollari, ish-anëtar i grupit negociator për marrëveshjen e detit me Greqinë, shprehet
Zyrtare! Hyn në fuqi dekreti për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në detin Jon Zgjerimi me 12 milje i Greqisë në detin Jon është botuar në Fletoren Zyrtare të Greqisë, duke e bërë atë zyrtare dhe në
Berisha: Shitja e detit, dhurata e Ramës për Vitin e Ri për shqiptarët Ish-kryeministri Sali Berisha reagoi pasi Greqia miratoi dekretin presidencial për zgjerimin e ujërave territorial në De
Zhduket pa lënë gjurmë 85 vjeçari në Tropojë Hasan Vatnikaj, 85 vjeç, banues në Bajram-Curr është zhdukur pa lënë gjurmë pas. Sipas familjarëve, i moshuari ka pr
A jemi të përgatitur për pasojat që pandemia do t’i shkaktojë shëndetit tonë mendor? Gripi Spanjoll mendohet se ka shkaktuar mbi 50 milion viktima në të gjithë botën midis 1918 dhe 1919, por kishte gjithas
PEQIN/ Nga makina tek gjelat e detit, hajdutët bëjnë namin në tërë fshatin Një fshat në Peqin, në fshatin Gjocaj ka rënë pre e një grupi hajdutash. Burimet bëjnë me dije se grabitësit kanë mun
Manastirliu tregon vendimin e ri pas 1 dhjetorit: Mësimi do alternohet, online dhe me prani fizike Komiteti Teknik i Ekspertëve, nisur nga situata epidemiologjike ka vendosur që t’i rekomandojë Ministrisë së Arsimit, Sp