999 rezultate për

detit

Çfarë i detyrohet emancipimi i Shqipërisë plazhit të Durrësit? Nga Artan Fuga Thuhet se natyra shfaqet krejt indiferente ndaj asaj që i ndodh njeriut në jetën e tij në shoqëri.
Varësia e blerjeve në internet, çrregullim i shëndetit mendor Të qenit i varur nga blerjet në internet duhet të njihet si një çrregullim mendor aktual, kanë argumentuar psikoterapist
E ardhmja e makinave elektrike ndodhet në fund të detit (FOTO LAJM) Makinat elektrike duket se do të mbështeten në burime të tjera për sa i përket ndërtimit të baterive të tyre. Aktuali
Dikur vilë luksoze, prona e milionerit "gllabërohet" nga natyra (FOTO LAJM) Një milioner amerikan, biznesmen nafte, ngriti një ndërtesë në Florida e cila supozohej t’i bënte ballë uraganeve. Dh
Erë e fuqishme dhe stuhi shiu, si pritet të jetë moti në vazhdim Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar sot për përkeqësim të motit. "Në daten 12-13 nëntor 2019, moti do të përk
Selfie mes detit të tërbuar, i riu përpihet nga dallgët Kjo foto e pabesueshme tregon momentin kur një person rrezikon jetën për një fotografi. Ai qëndron mbi një platformë të
NEGOCIATAT/ Rama qorton BE-në: Ndihemi si një varkë në mes të detit Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama ka qenë i pranishëm në Forumin e Davosit për Dialogun Strategjik mbi Ballkanin Perënd
Atentati, Krimet e Rënda marrin në skaner të gjitha dosjet e bregdetit Prokuroria ka marrw nwn hetim atentatin e ndodhur ndaj prokurorit Arjan Ndoj, dosjet e gjetura nw mjet si dhe lidhja e t
Krijesa që të fusin frikën, çfarë fsheh thellësia e detit? (FOTO LAJM) Harrojini mumjet, UFO-t, dhe fantazmat! Në brendësi të oqeanëve jetojnë krijesa të tmerrshme dhe të çuditshme që ju b
Rama sot në Athinë, pritet të diskutohet çështja e detit Kryeministri Edi Rama do të udhëtojë sot drejt Greqisë ku do takohet me homologun e tij grek Kyriakos Mitsotakis. Në
Qytete nën ujë dhe universe të reja, çfarë do të ndodhë në të ardhmen Planeti ynë po ndryshon vazhdimisht. Pavarësisht nëse e vëmë re këtë apo jo, transformimet e vogla ashtu edhe ato të mëd
Lufta e dhimbshme, kjo vajzë kërkon me çdo kusht të drejtën për të vdekur Një grua 23-vjeçare nga Belgjika po lufton me të “drejtën” e saj për të vdekur. Gruaja kërkon t’i japë fund jetës me
"Muzika u bën keq këngëtarëve", Po këtë ç'e kishte Dua Lipa? (FOTO LAJM) “Është koha që industria e muzikës të fillojë të marrë seriozisht shëndetin mendor të artistëve.” Këngëtarja me origj
Një krijesë gjigande del në bregdetin e Vlorës, banorët nuk i besojnë syve (FOTO LAJM) Është gjetur e ngordhur mëngjesin e sotëm në zonën e Plazhit të vjetër në Vlorë një breshkë deti gjigande. Breshka, e
Një breshkë kurriz lëkurore del në breg të detit në Vlorë Një breshkë deti u gjet e ngordhur mëngjesin e kësaj të shtune në zonën e Plazhit të vjetër në Vlorë. Breshka, e llojit
Publikohen pamjet: Heroinë mes detit, media greke zbardh detaje të reja nga superaksioni Ditën e sotme gazeta e njohur greke "Kathimerini", i ka kushtuar një artikull ngjarjëes që ka të bëjmë me dyshimet se nj
Fevziu "fut në sherr" Rudina Magjistarin me ndjekësit: Te ekspertët e shëndetit mendor (FOTO LAJM) Gazetari i njohur Blendi Fevziu ka qenë së fundmi i ftuar në emsionin “Rudina” për të folur rreth librit të tij të ri, i
Zhytet në fund të detit mjeti lundrues shqiptar, shpëtojnë për mrekulli 4 personat në bord Një mjet lundrues me flamur shqiptar ka dhënë alarmin SOS në orën 21.05, teksa ndodheshin në rrezik. Ata ishin përplasur
Shembet ura, përpin makinat dhe dy persona (VIDEO) Një urë u shemb pas shirave të rrëmbyeshëm në qytetin turk të Termes, në rajonin e Detit të Zi. “BBC” raporton se dy
Uji do të mbulojë Ballkanin, shkencëtarët të alarmuar Niveli i detit Mesdhe shumë shpejt pritet të rritet. Alarmi këtë herë ngrihet nga shkencëtarët e Institutit kombëtar të