999 rezultate për

detin

Panik mbi Detin e Zi, 6 avionë luftarakë rusë tentojnë të shkelin hapësirën ajrore të NATO-s Avionë luftarakë britanikë interceptuan gjashtë bombardues rusë mbi Detin e Zi, që po kalonin pranë hapësirës ajrore të
Herën e fundit u panë në jahtin e Pacollit, çfarë ndodhi me Thaçin dhe Baton Haxhiun Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli, ka vazhduar me jahtin e tij të lundrojë nëpër bregdetin shqiptar edhe mëngjesin e s
Syzet që blini në rrugë ju dëmtojnë jashtëzakonisht shëndetin Një ndër problemet shëndetësore më të theksuara që shpesh nis herët tek të moshuarit, janë problemet me shikimin, vështi
Sot mos mendoni të dilni në diell, rrezikoni shëndetin Të mërkurën i nxehti përvëlues përfshin territorin e vendit tonë. Meteorologët parashikojnë temperatura mbi 39 gradë Cel
Gjërat që i përdorim përditë, por që na rrezikojnë seriozisht shëndetin (FOTO LAJM) Edhe pse njerëzit përpiqen të jenë të kujdesshëm në gjërat që përdorin dhe të kenë kujdes nga materialet e dëmshme në fa
Pesë sjelljet e përditshme që dëmtojnë shëndetin Pirja e duhanit, konsumimi i shpejtë i ushqimit ose shijimi i tepërt i alkoolit… edhe zogjtë në degë i dinë shprehitë e
Duajini më shumë miqtë, ata janë tepër të rendësishëm për shëndetin Nëse dëshironi të jeni të shëndetshëm në moshë të vjetër duhet të bëni ushtrime fizike rregullisht, të hani shëndetshëm
Kjo është ngushtica që pritet të shkaktojë luftën Izrael-Iran Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka paralajmëruar mbrëmjen e së mërkurës se, Izraeli do të dërgojë ushtrinë e ti
Shenjat që tregojnë se mëlçia juaj është në gjendje të mjeruar Mëlçia është një nga organet më të mëdha të trupit dhe luan një rol të rëndësishëm në shumë procese metabolike. Mbajt
Si ndryshon jeta pas të 30-tave? Galeria që të bën të qeshësh dhe qash E keni dëgjuar thënien “Kur unë isha 20 vjeç, personat që ishin 30 vjeç më dukeshin të vjetër”? Sigurisht keni pasur
Vlerat befasuese për shëndetin të kores së bukës Një herë e një kohë, një nga këshillat e përsëritura të gjysheve të zonave të veriut të Shqipërisë ishte që fëmijët duhe
Tërmet i fuqishëm në bregdetin e Durrësit (FOTO LAJM) Një tërmet i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në detin Adriatik, jo shumë larg bregdetit të Durrësit. Tërmeti ka qen
A do e falë detin? Rama flet në Londër për marrëveshjen me Greqinë Kryeministri Edi Ramaaktualisht ndodhet në Samitin e Ballkanit Perëndimor në Londër, nga ku ka komentuar disa nga çështj
A do e shesë Rama detin? Kryeministri takim kokë më kokë me Tsipras Kryeministri Edi Rama dhe homologu i tij grek Alexis Tsipras do të zhvillojnë një takim kokë më kokë, këtë të martë, ra
Shpëtohen nga anija Butrinti 41 emigrantë në Egje Anija Butrinti shpëton një gomone me 41 emigrantë në detin Egje. Emigratët ishin nisur nga brigjet e Çeshmes në Turqi
Fakt: Gjyshërit rrezikojnë shëndetin e fëmijëve Gjyshërit tolerues mund të kenë një impakt negativ në shëndetin e nipërve dhe mbesave. Në këtë përfundim ka arritur
"Messi" i Iranit tërhiqet nga kombëtarja në moshën 23-vjeçare Sardar Azmoun, është quajtur si "Messi" i Iranit por mëgjithatë ka marrë një vendim drastik për kombëtaren e tij. Sul
Tragjedi në detin Mesdhe, 100 të vdekur 100 emigrantë kanë humbur jetën në ujerat e Mesdheut pranë Libisë. Mësohet se në mesin e të vdekurve janë edhe tre fë
Zbulohet arsyeja e gjendjes së mjerueshme të Johnny Deep Kohët e fundit aktori i famshëm Johnny Depp është shfaqur në dalje publike më i dobët se asnjëherë tjetër. Mediat e h
Berisha: Rama po u shet detin grekëve në këmbim të hapjes së negociatave Ish-kryeministri Sali Berisha, ka deklaruar sot në Ora news, gjatë një interviste për gazetarin Everest Dedaj, se Rama p