999 rezultate për

deti

Filipçe bën thirje: Shmangni grumbullimet në fundjavë Ministri i shëndetësisë Venko Filipce në rrjetin social fejsbuk ka këshilluar qytetarët që për vikendin e vazhduar qytet
Shihuni në pasqyrë, ç'tregon forma e trupit për shëndetin e zemrës Një studim i publikuar së fundmi në Revistën Evropiane për zemrën, thotë se forma e trupit e njeriut është sinjalizuesi
Çështja e detit shkon në Hagë, reagon kryeministri grek "Kjo është mënyra se si shtetet serioze dhe të përgjegjshme zgjidhin mosmarrëveshjet e tyre..." Shqipëria dhe Greqia
Deti në Hagë, Basha: Nëse i lihet në dorë Ramës përbën rrezik për interesat kombëtare Kreu demokrat, Lulzim Basha ka folur në një konferencë për mediat për çështjen e detit në Hagë për të rënë dakord me Gr
Ju lodhen sytë? Ja ç'duhet të bëni patjetër për shëndetin e tyre Shikimi është një proces shumë i rëndësishëm që kërkon të paktën 50% të funksioneve të trurit. Shikimi vështirësohet dhe
Kush e çoi çështjen e detit në Hagë, Rama shfryn përpara gazetarëve Kryeministri Edi Rama në një dalje për media nga ambientet e kryeministrisë, ka folur dhe në lidhje me dërgimin e çështj
Media greke zbulon tradhtinë në Tiranë: I bëmë presion për detin, ata pranuan Hagën Ajo që në Shqipëri u shfaq si një marrëveshje për të shkuar në Hagë për të zgjidhur çështjen demarkacionit të detit me G
Në Hagë për të ndarë detin, BE përshëndet vendimin e Shqipërisë dhe Greqisë BE mirëpret njoftimin nga qeveria shqiptare dhe ajo greke për të çuar përpara zgjidhjen e mosmarrëveshjes për zonat deta
Erdogan kërcënon hapur: Ata që godasin flamurin tonë do t’u priten duart! Rexhep Tajip Erdogan ka kërcënuar sërish Greqisë, pas mbledhjes së kabinetit. “Ne kemi makthe për ata që nuk heqin do
Në një mendje me Ramën për detin, Basha- ministrit grek: Të hiqet ligji i luftës! Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Dendias kishte rezervuar një takim edhe me kryetarin e Partisë Demokratike, Lulzim B
Mosmarrveshje e pretendime për detin, Shqipëria e Greqia shkojnë në Hagë (FOTO LAJM) Mes Shqipërisë dhe Greqisë ka mosmarrëveshje për caktimin e zonave detare dhe për këtë dy shtetet, kanë vendosur t'i dre
Ndarja e detit me Greqinë, Rama: Do i drejtohemi gjykatës Kryeministri Rama u shpreh se do tu drejtohen instancave ndërkombëtare për të zgjidhur çëstjen e delimitimit detar me Gr
Protesta për detin dhe Çamërinë përfundon në përplasje, ka të shoqëruar në polici (FOTO LAJM) Tentativa e policisë për të shpërndarë protestën në kushtet kur tubimet janë të ndaluara për shkak të pandemisë, irritoi
Dendias në Tiranë, DW zbulon detaje: Koha për ndarjen e detit Jon Kreu i diplomacisë greke Nikolaus Dendias do të takohet sot me autoritetet drejtuese të Shqipërisë. Vizita e Dendias nis
Gështenjat, të mirat e tyre për shëndetin Gështenja, përveç se është tejet e shijshme për t’u ngrënë, ajo përdoret edhe për trajtimin e hemorroideve, prostatës së
Zbulohet nëndetësja e Hitlerit në Turqi: Kjo është historia e pabesueshme e "UBot-ëve" naziste (FOTO LAJM) Një zbulim mjaft i rëndësishëm është bërë nga zhytësit turq sa i përket Luftës së Dytë Botërore. Raportohet se sëfund
Turqia zbulon rezerva të reja gazi në Detin e Zi, Erdogan i ekzaltuar jep lajmin e madh Zbulimi i 405 miliardë metra kub gaz në Detin e Zi u bë publik nga Presidenti turk, Rexhep Tajip Erdogan, duke theksuar
Mos luani me shëndetin! Perimet e frutat e vetme që duhet të konsumoni gjatë vjeshtës Gastronomia e kësaj stine, lidhet padiskutim me prodhimet e shijshme të fruta-perimeve të vjeshtës. Ato na ndihmojnë
Nuk ka lidhje me shëndetin? Kryemadhi: Arsyeja e vërtetë pse vendosi maskat me detyrim "A e dini ju pse ka vendosur maska ai? Sepse të njëjtët njerëz i çon në takime edhe në Tiranë, edhe në Durrës dhe u vë m
Rama nuk përballet për inceneratorët, pse ky krim është "bombë" për xhepin dhe shëndetin e shqiptarëve? Ditën e djeshme kryedemokrati Basha hodhi akuza ndaj kryeministrit Rama në lidhje me inceneratorët në Shqipëri, më saktë