999 rezultate për

detare

Përmbytet anija në Itali, shpëtohen 47 emigrantë Garda Bregdetare Italiane njoftoi sot se kishte shpëtuar 47 migrantë pasi anija në të cilën ishin u përmbys 15 milje në
Shtrëngata dhe reshje shiu, si do të jetë moti nesër Ditën e nesërme vendi ynë do të përfshihet nga reshje shiu dhe shtrëngata. Shërbimi Meteorologjik Ushtarak parashikon se
Moti zbraz "zemërimin", Drejtoria e Përgjithshme Detare: Siguroni mjetet në port Drejtoria e Përgjithshme Detare nëpërmjet një njoftimi në rrjetin social “Facebook” bën me dije se pritet të ketë përke
Përkeqësimi i motit, Drejtoria e Përgjithshme Detare apel për mjetet në porte Nga mesnata e ditës së sotme deri në mesnatën e datës 23 Janar, moti do të përkeqësohet. Si pasojë edhe bregdeti do të p
Temperaturat ulen edhe më tepër, ngrica të forta dhe reshje bore në këto zona Reshjet e shiut dhe të dëborës do të jenë të pranishme deri në orët e para të mëngjesit të së premtes. Sipas sinoptik
Kalon në Parlament projekt ligji për zgjerimin e Greqisë me 12 milje në detin Jon Projekt ligji për shtrirjen e ujërave territoriale të Greqisë me 12 milje në Detin Jon është paraqitur në Parlamentin gr
"Ramës i duhet firma e Metës", mediat greke: Athina kërkon ti japë mesazh Ankarasë përmes Shqipërisë Qeveria greke ka vendosur që projektligji i parë që do të kalojë në Kuvend për vitin 2021 të jetë ai për zgjerimin me 12
Mediat greke, të lumtura: Rama në anën tonë për detin, i dha mesazh Turqisë "Greqia nuk reagoi kur në zgjeruam ujërat tona territoriale në 12 milje detare". Kjo është deklarata e sotme e kryem
Ish-kreu i Forcave Detare: Gjerësia e detit territorial s'ndikon në përcaktimin e vijës kufitare Ish-kreu i Forcave Detare, Artur Meçollari, ish-anëtar i grupit negociator për marrëveshjen e detit me Greqinë, shprehet
Kolonel Myslim Pashaj reagon pas zyrtarizimit të zgjerimit me 12 milje: Të dy shtetet s'dinë ku i kanë detet territoriale Koloneli në lirim, Myslim Pashaj, ish-drejtori i Institutit të Topografisë Ushtarake të Shqipërisë, kërkon reagimin e me
Greqia shtrihet me 12 milje në Jon, mediat turke: Radhën e kanë ishujt përballë nesh Këshilli i Lartë i Shtetit të Greqisë miratoi sot dekretin për zgjerimin e Hapësirës Ekskluzive Ekonomike nga 6 deri në
Përmbytet anija, gjenden të vdekur 20 emigrantë në brigjet e Tunizisë Autoritetet e Tunizisë kanë thënë se 20 emigrantë janë gjetur të vdekur më 24 dhjetor, pasi anija e tyre, që kishte tent
Nga nesër çadrën me vete, si pritet të ndryshojë moti Dita e martë pritet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësirash të dendura në gjithë vendin. Reshje shiu të kar
Dita nis me kthjellime e ndryshon pasdite, ky është parashikimi i motit për të premten Moti i paqëndrueshëm do të vijojë mbi vendin tonë edhe ditën e premte, si pasoj e kushteve atmosferike që kanë përfshirë
Mos harroni çadrën, si pritet të jetë moti në vazhdim Dita e nesërme pritet të ketë mot me alternime vranësirash dhe intervale kthjellimesh e madje reshje shiu të karakterit
Ndahet nga jeta ish-drejtuesi i lartë i Flotës tregtare Ish-drejtuesi i FLD dhe Flotës Tregtare Petrit Myftiu është ndarë nga jeta. Lajmin e ka bërë me dije ish-zëvendëskoma
Ndërron jetë te Sanatoriumi ish-ushtaraku i lartë Ish-ushtaraku Petrit Myftiu ka humbur jetën në spitalin e Sanatoriumit pas infektimit me koronavirus. Myftiu ka qenë
Ekspertët e kufijve detare: 12 miljet e Greqisë cënojnë detin shqiptar (VIDEO) Deklarimet dhe veprimet e shtetit grek për zgjerim deri në 12 mije në Detin Jon, ekspertët e çështjeve detare i komentoj
Reshje shiu apo kohë me diell, ky është parashikimi i motit për javën që vjen Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme perëndimore të cilat sollën reshje sh
Koloneli Myslim Pashaj: Shqipëria s’ishte e zonja të mbronte kufijtë e saj detarë Koloneli Myslim Pashaj i ftuar në emisionin ”Kjo Javë” me Nisida Tufën në News24 ka folur për zgjidhjen që Gjykata Ndërk