Identifikohen dy nga grabitësit e miliona eurove në aeroportin e Rinasit
999 rezultate për

detar

Greqia gati të tregojë pasuritë nënujore, hap dyert për vizitorët Anija antike e mbytur e Peristerias që ndodhet në brigjet e ishullit Aloniso në Detin Egje, do të jetë një prej zonave t
Iran, shpërthen kantieri detar, shkakton 3 viktima Bateria e një nëndetëse shpërtheu në një kantier detar të ushtrisë iraniane, ku vrau tre punëtore. Sipas Reuters, tel
U harrua nga rrumpalla politike, por sot 22 vite më parë ndodhi tragjedia më e madhe detare për shqiptarët 22 vite më parë, kur vendi po digjej, 115 shqiptarë u nisën drejt Italisë për një jetë më të mirë duke mos e menduar asn
Ministri grek: Zgjerimi i vijës bregdetare edhe me Shqipërinë prioritetet i Cipras Ministri i Jashtëm grek, Jorgos Katrugalos në një intervistë për Real Fm, ka folur ndër të tjera edhe për marrdhëniet me
Erëra të forta do pushtojnë bregdetin, Drejtoria Detare thirrje të merren masa Pavarsisht ardhjes se stines se pranveres, me daten 12-13 Mars moti do te perkeqesohet. Bregdeti yne do te perfshihe
Erdogan: Grekët u tmerruan nga stërvitja jonë gjigante Turqia organizoi një stërvitje të madhe detare gjatë ditëve të fundit e quajtur "Kombi blu", e cila përfshiu dhjetra ani
Situatë alarmante në det, çfarë paralajmërohet për ditët në vijim Drejtori e Përgjithshme detare ka bërë një reagim të rëndësishëm për të gjithë pronarët e mjeteve lundruese dhe portet q
Tronditet Forca Detare, kërkohet shkarkimi i Gjeneralit (FOTO LAJM) Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka gjetur fajtorët e vjedhjes së depos së armëve në Pashaliman duke kërkuar kështu shk
Moti i keq paralizon Durrësin e Vlorën Erërat e forta dhe moti i keq në qytetin bregdetar të Vlorës kanë bërë që të pezullohet lundrimi për ditën e sotme Nd
Mot i keq në dy ditët në vazhdim, dallgët do të tërbohen në dete Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar në lidhje me motin e keq që pritet të përfshijë vendin tonë dhe ujërat tan
Erëra të forta, Drejtoria Detare bën njoftimin e rëndësishëm Drejtoria e Përgjithshme Detare njofton lundërtarët, pronarët e mjeteve detare, operatorët në portet e Shqipërisë dhe në
"Erëra të fuqishme, portet të marrin masat" Drejtoria e Përgjithshme Detare ka bërë një paralajmërim për të gjithë portet në vend ku thuhet se erëra të fuqishme do
Alarm në portet shqiptare: Priten dallgë 8 ballë (FOTO LAJM) Drejtoria e Përgjithshme Detare së fundmi ka ngritur alarmin se ditën e hënë me datë 28 janar priten erëra të stuhishme
Ndërron jetë në krye të detyrës polici i kufirit detar, dyshimet e para Një efektiv i skafit të Policisë Kufitare Sarandë, që patrullonte detin Jon, raportohet se ka ndërruar jetë në orët e pa
Drejtoria Detare bën thirrjen e rëndësishme, çfarë po ndodhë në detin Jon e Adriatik Drejtoria e Përgjithshme Detare ka njoftuar se moti i keq do të përfshijë duke filluar nga dita e mërkurë 2 Janar 2019,
Moti i keq pritet të përfshijë vendin, Drejtoria e Përgjithshme Detare jep njoftimin e rëndësishëm Drejtoria e Përgjithshme Detare, jep njoftimin mbi motin e keq që do të përfshijë vendin tonë, për rrjedhojë dhe ujërat
Katastrofa, 373 të vdekur nga cunami në Indonezi Bilanci i viktimave të cunamit që u shkaktua nga vullkani Anak Krakatau është rritur në 373. Dallgë gjigante u përplasën
Pas Vlorës, pezullohen lundrimet edhe në Sarandë për shkak të motit Moti i keq ka dhënë efektet e para në qytetet bredetare. Përvec Vlorës, edhe në Sarandë moti ka bërë të vetën. Dal
Bie nga lartësia, gjen vdekjen 60-vjeçarja në Durrës Një 60-vjeçare ka humbur jetën në qytetin e Durrësit pasi ka rënë nga lartësia. Gruaja me inicialet L.J, 60 vjeç ban
Ftohet koha, sa do të jetë temperatura minimale sot Ditën e enjte, 15 nëntor moti do të jetë me kthjellime dhe prani të mjegullës përgjatë luginave dhe në zonën bregdetare.