999 rezultate për

destro

Bien daullet e luftës, Anglia dërgon destrojerin në Gjirin Persik Situata në Gjirin Persik po përkeqësohet: Në mesin e tensioneve me Iranin, Britania e Madhe dërgon anijen e luftës “HMS
SHBA-të nxjerrin "përbindëshin" 4.2 miliard dollar, dridhen Rusia dhe Kina (FOTO LAJM) Marina e SHBA-ve ka futur në përdorim një "përbindësh" të vërtetë të oqeaneve duke treguar se nuk ka fuqi në botë që mun
Kina kërcënon anijen amerikane, zile lufte në Paqësor Kina e ka pësuar nga SHBA pas ardhjes në pushtet të Donald Trump dhe tashmë përpiqet t'i bëjë presion superfuqisë botëro
Avioni fantazëm, "bisha" amerikane që sulmoi Asadin e nuk e pa askush (FOTO LAJM) Rusia dhe regjimi i Asad tha se do të rrëzonte çdo raketë apo avion të aleatëve që do të sulmonte Sirinë, por asnjëri pr
Turqit dhe grekët në prag të konfliktit, destrojeri amerikan lë Vlorën dhe niset për në Egje (FOTO LAJM) Amerikanët janë të parët që nuk u intereson një tensionim i mëtejshëm i situatës për aleatëve në NATO-s me një Rusi shum
Mallkimi i destrojerëve amerikan në Paqësor, dyshohet për sulm kibernetik (FOTO LAJM) Gjatë dy muajve të fundit, dy destrojerë të avancuar të Marinës së SHBA-së janë përplasur me anije të mëdha në Oqeanin P
Tankeri i naftës përplas destrojerin amerikan, 10 ushtarë të humbur 10 ushtarë të Marinës Amerikane janë të humbur për përplasjes së destrojerit USS John S. McCain me një tanker nafte të q
Përplasje titanësh në oqean, anija e mallrave godet destrojerin amerikan (FOTO LAJM) Rojet bregdetare është duke kërkuar për 7 marinarë të humbur për përplasjes tragjike të mëngjesit të sotëm të anijes së
Destrojeri amerikan injoron ishujt "artifical" të Kinës, tension në Paqësor (FOTO LAJM) Një destrojer amerikan ka lunduar ditët e fundit pranë ishujve artificial të bërë nga Kina në zonën e ishujve "Spratley"
A ka Rusia një armë "misterioze" që paralizon Marinën Amerikane? (FOTO LAJM) A ka Rusia një “armë misterioze” të aftë për të kërcënuar gjithë Marinën amerikane? Mediat në Rusi thonë se ushtria r
Tension në Mesdhe, Putini kërcënon anijet amerikane me destrojerin modern (FOTO LAJM) Mesdheu është "nxehur" ndjeshëm pas sulmit të ushtrisë amerikane me 59 raketa "tomahawk" ndaj bazës ajrore të ushtrisë s
Bosnian-Albanian gang destroyed, € 8 mln of drugs seized A joint investigation of the German, Czech and Austrian authorities arrested 19 people and seized a quantity of drugs wo
Incident mes forcave iraniane dhe amerikane në ngushticën e Hormuzit (VIDEO) Katër anije të shpejta iraniane i janë afruar në distancë të afërt destrojerit amerikan Nitze në ngushticën e Hormuzit,
Ivanov destroyed the Przino Agreement The German government is deeply concerned over the political developments in Macedonia and has sharply criticized Presid
10 më të mirët e javës së 15-të në Serinë A (FOTO LAJM) Seria A ka dhuruar një tjetër javë të mbushur me shumë emocione. Interi pas fitores së radhës ndaj Genoas, ka rrëmbyer s
Spektakël në "Dall'Ara", Bologna shokon Napolin (VIDEO) Ka zgjatur vetëm një javë kryesimi i Napolit në Serinë A. Skuadra që drejtohet nga Sarri ka pësuar një humbje shokuese n
Police destroys cannabis plants in Dukagjin The Police started an operation in Dukagjin, where they destroyed 65 parcels with 6675 narcotic plants. The operation is
Albania won 3 points and Serbia was "destroyed" Today's decision of the CAS not only gives three points to Albania, but "destroys" the Serbian national team. Serbia,
Milani fiton kundër Romës (VIDEO) Milani iu është rikthyer fitoreve në ndeshjen kundër Romës. Skuadra nga Milano ka mundur ta mposhtë ekipin kryeqyteta
Milani "Jo" Destros për të ndjekur ëndrrën "Ibra" Paraqitjet e tanishme të Mattia Destros nuk po e bindin Milanin që të investojë 16 milionë euro në arkat e Romës në mëny