999 rezultate për

deskoska

Ende s'ka marrëveshje për Prokurorinë Speciale Përfaqësuesit e pushtetit dhe opozitës, që morën pjesë në takimin e sotëm në Ministrinë e Drejtësisë, në lidhje me Ligji
S'ka marrëveshje politike për Prokurorinë Speciale Takimi pesëorësh i punës në Ministrinë e Drejtësisë ku janë shqyrtuar amendamentet e partisë opozitare të VMRO-DPMNE-së
Maqedonia do të kërkojë pezullimin e vendimit për azil ndaj Gruevskit Qeveria mendon dhe do të sjellë vendim të dërgojë kërkesë për tërheqje të vendimit për azil të Nikolla Gruevskit, për ar
Deskoska: Nuk ka aministi për huliganët që sulmuan Kuvendin Ministria e Drejtësisë nuk ka filluar kurrfarë aktiviteti rreth përgatitjes të ndonjë Ligji për amnisti, kjo sipas gjith
Reformat në arsimin fillor, më pak orë për nxënësit Nxënësit nga klasa e parë deri në të tretën do të kenë maksimum katër orë në ditë, gjegjësisht 20 orë në javë. Fëmijët n
Skandalet për shqiptarët në tekstet shkollore të Maqedonisë mund të rishikohen Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskoska ka deklaruar se do të ketë rishikim të teksteve shkollore dhe se ky pr
Gabimet dhe përmbajtjet diskriminuese, MASH paralajmëron rishikim të teksteve shkollore Ministrja e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskoska ka deklaruar se do të ketë rishikim të teksteve shkollore dhe se ky pr
Maqedonia dhe Mali i Zi do të bashkëpunojnë në sferën e arsimit Ministria e Arsimit dhe Shkencës, Renata Deskoska sot takoi ministren e Shkencës së Republikës së Malit të Zi, Sanja Dam
Deskoska premton revizion për të gjithë librat Ministrja e Arsimit dhe Shkencës e Maqedonisë Renata Deskoska paralajmëroi revizion të librave në të gjitha nivelet dhe
Deskoska: Vendimi i sotëm i Gjykatës Kushtetuese dëshmi se vendimet i merr Gruevski Anëtarja e Këshillit Ekzekutiv të LSDM-së,Renata Deskoska në konferencën për shtyp, deklaroi se vendimi i sotëm i Gjykat
LSDM ngre padi penale në Prokurori LSDM dorëzoi sot tek Prokurori publik një padi penale për mohim të të drejtës për vetëvendosje të votuesve. "Dorëzua