999 rezultate për

deshtimi

S'ka kandidatë për drejtor burgjesh, konkursi drejt dështimit Shtatë kandidatë i janë futur garës për të udhëhequr me Shërbimin Korrektues të Kosovës, shkruan sot Koha Ditore. Për
Plani i veprimit për testin PISA drejt dështimit Plani i veprimit i grupit punues për PISA 2018 ka gjasa të dështojë krejtësisht. Kjo, për shkak se nuk janë realizuar ob
Epike! Ardit Gjebrea tregon dështimin më të madh të tij në media Arditi ka prezantuar dy mikeshat e Bleonës, të cilat kishin ardhur për t’i bërë një surprizë shoqes së tyre, Bleonës, e
Prokurori po pranon dështimin për çështjen e sulmit në Kuvend Prokurori special, Abdurrahim Islami, ka pranuar para Gjykatës Themelore të Prishtinës se një pjesë e provave që ai admi
Rrefimi drithërues i Taarabt: Milani, dështimi i jetës time, i'u tregoj arsyet pse Adel Taarabt ka luajtur me kuqezinjtë për 6 muaj nga janari deri në qërshor 2014, përpara se të largohej për t’u rikthye
Avokati komenton dështimin e marrëveshjes së drejtësisë me palën serbe Sot ishte paraparë të bëhej dekretimi i gjyqtarëve dhe prokurorëve serb në sistemin e drejtësisë së Kosovës. Por ësht
Gruevski pranon dështimin me gjysmë zëri Kreu i VMRO-DPMNE-së, Nikolla Gruevski ka dalë me një deklaratë për shtyp ku sqaroi me gjysmë zëri se humbja e tyre isht
Kasami i Besës pranon dështimin: Nuk kemi fituar askund Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami në një konferencë për mediat e ka pranuar se nuk kanë fituar në asnjë komunë.
Pasi "dështimit” si ministër, Tahiri kujtohet për trafikantët e drogës Ditën e sotme ish-ministri i Brendshëm ka dorëzuar në Kuvend një projektligj për të bërë disa ndryshime në kodin penal.
Serbët e bëjnë edhe më të dhimbshme dështimin e Kosovës Ambasadori serb në UNESCO, Dark Tanaskoviç, ka thënë se tërheqja e Prishtinës nga kandidatura për anëtarësim në këtë org
Pacolli e pranon para BE-së dështimin për demarkacionin Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër i Jashtëm i Kosovës, Behgjet Pacolli, ka thënë në Bruksel, pas takimit me përfa
Haradinaj nuk flet para policisë për dështimin në Interpol Kreu i Qeverisë së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar ambientet e zyrave qendrore të Policisë s
Tërheqja nga Interpoli u bë për të shmangur edhe një dështim Mundësia që Kosova të tërhiqej nga votimi për anëtarësim për këtë vit në Interpol, kishte kohë që po shqyrtohej, shkruan
Iphone 8 del sot në treg, kompania rrëfen dështimin Apple po hedh në treg sot një produkt të ri, i cili normalisht parashikon radhë të gjata dhe njerëzit që presin me orë
Coutinho flet për herë të parë pas dështimit për tu transferuar tek Barcelona Philippe Coutinho ka folur për herë të parë në lidhje me mundësinë për të shkuar te Barcelona, por këmbënguli se pavarës
Dështimi i madh i iPhone i ndodhi në prezantimin live (VIDEO) Kompania “Apple” ka prezantuar zyrtarisht modelin e ri të shumëpritur dhe të shumëpërfolur të iPhone, “iPhone X Phone
S'ka pëlhurë që e mbulon dështimin e dialogut Kosovë-Serbi Njohësi i çështjeve politike, Driton Lajçi ka thënë se është e nevojshme përfshirja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Gruevski për qeverinë Zaev: Ishin 100 ditët e dështimit! Ish kryeministri Nikolla Gruevski e quan një makth qeverisjen 100 ditore të LSDM-së dhe partive të tjera në pushtet.
Lugina e Preshevës, dështimi i Kosovës dhe Shqipërisë Në mungesë të perspektivës, të rinjtë e kësaj ane çdo ditë e më shumë po e braktisin vendin. Zyrtarë Institucionalë kërk
Barcelona largon një lojtar Barcelona ka bërë të ditur se ka arritur marrëveshje me Benfican për 27 vjeçarin, Douglas Pereira. Lojtari do t’i ba