999 rezultate për

deshtimi

Del raporti i qeverisë, si e pranojnë dështimin në Veri Qeveria e Kosovës i ka dorëzuar Kuvendit të Kosovës një raport mbi arritjet dhe sfidat në zbatimin e marrëveshjeve të Br
Argjentina mbetet pa trajner, Sampaoli shkarkohet nga detyra Trajneri i Argjentinës Jorge Sampaoli, është shkarkuar nga detyra pas dështimit në Botëror. Lajmin e ka bërë të ditu
Spanja lë pas dështimin, gjen trajnerin e ri Kombëtarja e spanjës nuk bëri një paraqitje të kënaqshme në kampionatin e Botërorit. Ajo doli nga faza e grupeve me
Zyrtare: Spanja mbetet pa trajner, Hierro largohet pas dështimit Federata e Futbollit të Spanjës, ka njoftuar se trajneri Fernando Hierro nuk do ta vazhdojë punën e tij si trajner i Spa
Pas dështimit në Botëror, Argjentina kërkon Guardiolën në stol Argjentina dështoi në këtë Botëror, ku edhe pse arriti mes shumë vështirësive të dalë nga faza e grupeve u eliminua nga
Daçiç pranon dështimin: Perëndimi nuk i lejon shtetet të tërheqin njohjen e Kosovës Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq thotë se është e qartë se Perëndimi po bën preson në ato vende që po deklarojnë se
Didier Drogba shpjegon dështimin e skuadrave afrikane në Botëror Në 16 ekipet më të mira të botës, të kualifikuara në Botërorin e Rusisë, nuk ka asnjë skuadër afrikane. Disa skuadra
Sampaoli flet pas dështimit: Ndjej dhimbje për këtë humbje dhe për njerëzit argjentinas Trajneri i Argjentinës, Jorge Sampaoli, mori mbi vete të gjithë përgjegjësinë për këtë dështim në Rusi, dhe tha se ndjen
Spalleti pranon dështimin: Jemi të lodhur Luciano Spalletti ka pranuar zhgënjimin pas ndeshjes nga skuadra e tij duke thënë se lojtarët e Interit ishin të shqetës
Milan e shikon si shpëtimtar Falcaon për sulmin Milani dëshiron të forcohet në sulm me Radamel Falcao, ose në rast të dështimit, me Luis Muriel. Sipas Tuttosport, Ro
Të hënën ushtria në qeveri, a do të jetë dështimi i radhës i Haradinajt? Pavarësisht kundërshtimeve nga Lista Serbe, Ministria e Forcës së Sigurisë së Kosovës (MFSK) është zotuar se të hënën, p
Salah tregon dështimin e Chelseat me të: Dua t'u tregoj vlerat sepse nuk besuan tek unë Salah u transferuar tek Chelsea në vitin 2014 nga Baseli. Mirëpo, kishte regjistruar vetëm 13 paraqitje në kampionatin a
Dëshira më e madhe e Mourinhos drejt dështimit, United mendon për alternativat Mourinho dëshiron dhe një tjetër merkato të madhe me emra gjigantësh me në krye të listës Toni Kroos i Real Madridit, i
Valverde justifikon dështimin: Kemi dhe dy trofe në garë Ernesto Valverde pas humbjes shokuese nga Roma në Champions League, ka kërkuar nga lojtarët që të ngrejnë kokën lart dhe
Pas dështimit në anglisht, Era i sjell prapë muzikë shqip botës ( VIDEO) Duke qenë se këngët e Erës pas Bon Bonit nuk patën sukses të madh, duket se Era ka vendosur që të fusë një pjesë të këng
Dy klubet e Manchesterit në garë për Jorginhon Agjenti i Jorginhos sipas mediave italiane është takuar me përfaqësuesit e Man City dhe Man United. “Rai Sport” ai ka
Dështimi i Demarkacionit, LDK akuzon për tjetërsim të marrëveshjes mes partive Anëtarët e Komisionit të Punëve të Jashtme në Kuvendin e Kosovës votuan për ndryshimin e projektligjit të marrëveshjes s
Milaimi fajëson Kadri Veselin për dështimin e seancës Disa deputetët të Kuvendit të Kosovës që ndodhen në vizitë zyrtare në Mal të Zi tashmë janë rrugës duke u kthyer, ndërko
Shtyhet seanca për demarkacionin, edhe sot dështuan Ka rifilluar seanca e Kuvendit të Kosovës pas takimit me shefat e grupeve parlamentare dhe Kadri Veselit. Edhe këtë h
FA dënon Wiganin dhe Manchester Cityn Manchester City dhe Wigan janë akuzuar për dështimin e kontrollit të lojtarëve të tyre nga FA pas ndeshjes së mbrëmshme.