999 rezultate për

deshmoreve

Rama, Meta dhe Ruçi homazhe te Varrezat e Dëshmorëve Në 76-vjetorin e çlirimit të Shqipërisë nga pushtuesit nazifashistë, kryeministri Edi Rama, presidenti Ilir Meta dhe kry
"Tradhtarët dhe gjakprishurit kurrë nuk do t'ia dalin", Meta mesazh të fortë nga Shkodra Presidenti Ilir Meta, ka dhënë një mesazh të fortë teksa ka nxjerrë një foto nga monumenti i “5 Heronjve të Vigut” në Sh
Ish eprori i UÇK-së: Politika shqiptare harroi ushtarët e UÇK-së, dëshmorët dhe familjet e tyre (VIDEO) Ish-eprori i UÇK-së, Azbi Nuredini, ka akuzuar partitë politike shqiptare në Maqedoninë e Veriut, se e kanë lënë në harr
Basha mban ceremoni më vete, nderon Azem Hajdarin, Feti Voglin dhe ushtarin e UÇK-së Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me rastin e ditës së dëshmorëve vendosi kurora me lule në monumentin “Nënë
Në nderim të Dëshmorëve, Rama dhe Meta bëhen bashkë (VIDEO) Dita e Dëshmorëve të Kombit është nderuar edhe nga figurat e politikës shqiptare. Presidenti i republikës, Ilir Meta,
Sot Dita e Dëshmorëve të Kombit, Rama publikon videon emocionuese (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka uruar 5 majin “Ditën e Dëshmorëve”. Në rrjetin social “Facebook” Rama ka publikuar një video ku
Si e nxorri Saliu-Enverin nga varri: Nexhmije Hoxha rrëfen ditët kur u rrëzuan nga pushteti Çfarë ndodhi në natën e 3 majit 1992 te Varrezat e Dëshmorëve dhe si e ka përjetuar në qeli Nexhmije Hoxha zhvarrimin e
Djemtë e UÇK-së e kanë përzënë nga Kosova Vuçiçin Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovë
PREKËSE/ Babai dëshmorit shpërthen ndaj komandantëve: Shkelët mbi gjakun e djemve tanë Sot në Kosovë u përkujtua 20 vjetori i çlirimit të vendit ku gjatë homazheve në varrezat e dëshmorëve në Landovicë me ra
Veseli në Gllogjan: Amaneti i dëshmorëve është ruajta e shtetit të pavarur të Kosovës Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka thënë sot se amaneti i dëshmorëve nuk lejon që të bëhet a
Vëllai i dëshmorëve Bytyçi flet në Kongresin Amerikan për punët e pista të Vuçiçit Ilir Bytyçi, vëllau i Yll, Agron dhe Mehmet Bytyçit të vrarë nga forcat serbe pas përfundimit të luftës, dëshmoi para Ko
Thaçi u jep nderime katër dëshmorëve Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, i ka nderuar dëshmorët Zaim Muça, Agim Zeneli, Luan Smajli dhe Naser Brahimaj me urdh
20 vite nga Beteja e Jeshkovës, ranë 21 dëshmorë Sot bëhen 20 vite nga Beteja e Jeshkovës si dhe rënies së 21 dëshmorëve të Kombit. Me këtë rast tek varrezat e dëshmo
Kërkohet që statuja e Adem Jasharit të ngrihet në Prishtinë Zëvendësministri i Zhvillimit Ekonomik, Gani Koci përmes një shkrimi në llogarinë e tij Facebook ka kritikuar institucio
Haradinaj përkulet para varreve të dëshmorëve Kryeministri Ramush Haradinaj ka bërë homazhe tek varrezat e dëshmorëve të kombit, Rexhep Mala dhe Nuhi Berisha gjatë di
Familja Rugova nuk ngopet me para nga shteti por kjo nënë e dëshmorëve s'ka as energji Nuk është vetëm familja Rugova që po e zhvat shtetin. Të tillë ka edhe në qeveri, kuvend e presidencë. Kjo vjen ndërk
Përkujtohet Përvjetori i Çlirimit në Shkodër Në përvjetorin e Çlirimit të vendit, Zëvendëskryeministrja e Republikës së Shqipërisë Senida Mesi e shoqëruar nga Komite
Rama vë mend, heq brekushet dhe vesh kostum tek Varrezat e Dëshmorëve (FOTO LAJM) Kritikat e djeshme në media për veshjet aspak të përshtatshme për Ditën e Flamurit në Vlorë duket se i kanë bërë punë kr
Politika feston e ndarë, homazhe në varrezat e Dëshmorëve të Kombit (FOTO LAJM) Sot në varrezat e Dëshmorëve të Kombit u mbajtën homazhe në kuadër të Ditës së Çlirimit të Shqipërisë. Në këto homazh
Bekim Jashari bën thirrje që të bashkohen shqiptarët Në Komunën e Skenderajt sot është organizuar ceremonia e ndarjes së medaljeve për 158 heronjtë dhe dëshmorët, që më 6 te