999 rezultate për

deshmitareve

Ky është rrëfimi i dëshmitarëve për rastin Monstra Në seancën e sotme të rastit “Monstra” folën dy dëshmitarë, të cilët tashmë ishin dëgjuar në procesin e parë gjyqësorë.
Dalin rrëfimet e dëshmitarëve, si u vra me sëpatë Antoneta Hoxha Para hetuesve ka dhënë shpjegime edhe personi me të cilin Skënder Hoxha ka pretenduar se bashkëshortja e tij e tradhtont
Merr flakë katedralja e Notre-Dame në Paris (FOTO LAJM) Notre-Dami, katedralja e cila është në mesin e katedraleve më të famshme të botës, është përfshirë nga flakët gjatë ditë
"Bum, bum i qëllojmë në qafë", si e porositi mafia shqiptare vrasjen e dëshmitarëve në gjyq Përgjimet e autoriteteve greke kanë zbardhur të gjithë aktivitetin kriminal të mafies së burgut të Koridhalos në Greqi,
Sot dëgjohen dëshmitarët e fundit për dhunën në Kuvend Gjykimi për ngjarjet e 27 prillit të vitit të kaluar në Kuvend, sot vazhdon në Gjykatën Penale me dëgjimin e pesë dëshm
Pamje nga vrasja mafioze në Shkodër, kush është personi i vrarë në mes të tregut (FOTO LAJM) Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shkodër ku dy vrasës të maskuar kanë hapur zjarr ndaj dy personave në mes të pazarit.
Opinionisti me informacion top-sekret, ja kur ngriten aktakuzat nga Specialja Ligji për Dhomat e Specializuara dhe Zyrën e Prokurorit të Specializuar, parashikon mbrojtjen e viktimave dhe të dëshmit
Gjykata Speciale u jep mbrojtje dëshmitarëve Menjëherë pas formimi të Gjykatës Speciale, ishin përmendur muaj të ndryshëm se kur do të fillonin aktakuzat e para, ndë
Ku dhe kush e gjeti trupin e policit Pjesëtarët e Njësitit për Intervenime të Shpejta (FIT) ishin ata që nxorën pak më parë trupin e njërit prej policë
Të rejat më të fundit nga hetimi për vrasjen e Ivanoviçit U bë më shumë se një muaj që Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka marrë në kompetencë hetimin për vrasjen e l
Protestuesit kërkojnë rigjykim për rastet e montuara ndaj shqiptarëve (VIDEO) Familjarët dhe organizatorët e protestës sot në Shkup kërkuan rigjykim të rasteve "Alfa", "Lagja e trimave", "Almiri" dh
Rasti "Alfa", dëshmitarët flasin hapur (VIDEO) Gjykata nuk i quajti të mjaftueshme dëshmitë e dëshmitarëve të cilët garantonin se në ato çaste kanë qenë me Agimin dhe
Prokurori Gashi kërkon dënimin e deputetëve të Vetëvendosjes Ka filluar seanca shqyrtimit me fjalët përfundimtarë ndaj deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, lidhur me gazin lotsjellë
Dëshmitarët e Speciales janë larguar nga Kosova Gjykata Speciale do të sigurojë gjykim të paanshëm dhe të drejtë për të akuzuarit. Kështu ka deklaruar kryetarja e Gjyka
Komandant Hoxha jep detaje të dëshmitarëve për vrasjen në Çair Xhezair Shaqiri, ish-komandant Hoxha ka folur për vrasjen e mbrëmshme në Çair. Ja postimi i tij i plotë: Po thua
Rrëfime rrënqethëse të dëshmitarëve shqiptarë kundër Vukotiqit Në seancën e shqyrtimit gjyqësor në gjykimin e Zoran Vuketiqit, i cili akuzohet për krime lufte ndaj civilëve shqiptarë,
Sulmohet gazetari i njohur në Kosovë Gazetari dhe kryeredaktori i 'Insajderit' Vehbi Kajtazi është sulmuar fizikisht në qendër të Prishtinës. Ngjarja ka n
Shoferin e zë gjumi në timon, aksidentohen rëndë 4 të rinj Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të fshatit Luz në rrug
Departamenti i Shtetit, thirrje Rusisë të respektojë liritë fetare Departamenti Amerikan i Shtetit tha sot se vendimi i Gjykatës së Lartë të Rusisë për të ndalur veprimtaritë e Dëshmitarë
Dalin pamjet kur tifozët e Juves shtypin njëri-tjetrin pas alarmit për sulm terrorist (VIDEO) 30 mijë tifozë të Jvuentusit ishin mbledhur në sheshin "San Carlo" për të ndjekur së bashku finalen e Ligës së Kampionëv