999 rezultate për

deshmitare

Frikësohen dëshmitarët? Avokati i Thaçit flet nga Haga Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi dhe Jakup Krasniqi, kanë dalë dit
Nis seanca në Hagë, Prokurorja: Kemi shumë dëshmitarë! Ka nisur seanca e radhës në Gjykatën Speciale, ndaj ish-presidentit Hashim Thaçi, ish-kryeparlamentarit Kadri Veseli, Ja
Zaev: Nuk merret shtetësia me 3 dëshmitarë! Ahmeti: S'ka më shumë se 3.500 raste pa shtetësi (VIDEO) Ligji për shtetësi i propozuar nga koalicioni ASH-AAA vështirë se do të kalojë në Kuvend. Kryeministri Zoran Zaev deklar
Bien meteorë në Greqi, çfarë thonë dëshmitarët që ishin në vendin e ngjarjes Një rënie meteori është regjistruar rreth orës 14:30 deri në 15:00, mesditën e së Premtes, 18 Dhjetor, në zonën më të ma
Mbrojtja e ish-krerëve të UÇK-së kërkon nisjen e gjykimit në 2022-shin Në konferencën statutore apo të ecurisë së çështjes, mbrojtja e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Jakup Krasniqit dhe Rexhep
Akuzat kundër ish-krerëve të UÇK-së: Mbi 40 mijë faqe material Me qëllim të konfirmimit të aktakuzës kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Prokuroria e Specializuar në
Masakra e Krushës, Rama nxjerr videon dhe i kërkon llogari Bashës (VIDEO) Kryeministri Edi Rama ka kërkuar kreut të PD-së Lulzim Basha që të sqarojë publikun se cfarë roli ka luajtur në masakrën
Përfshihen nga flakët katër baraka në Shkodër Katër baraka të komunitetit rom në Shkodër janë përfshirë nga flakët. Fatmirësisht nuk raportohet për dëme në njerëz
Momentet e fundit të Ali Pashës, letra e dëshmitarëve okularë nga Janina Nga Aurenc Bebja*, Francë – 31 Gusht 2020 “Le Constitutionnel” ka botuar, të hënën e 25 marsit 1822, në ballinë, një
"Pashë njerëz që vraponin të gjakosur", dëshmitarët tregojnë momentin e shpërthimit (VIDEO) Dëshmitarët në Bejrut e kanë përshkruar momentin e shpërthimit në qytet si dhe pasojat e zjarrit. Sipas medieve të hu
Misteri i çiftit që vizitonte familjen Josifi: Çfarë thanë dëshmitarët për prokurorinë Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Kombinat ku u gjetën të vetëflijuara nënë e bijë kanë qenë të shumtë qytetarët që ka
Flet i njohuri i familjes Josifi: Anisa më ka ardhur në derë me Dëshmitarët e Jehovait Një dëshmitar që ka preferuar të qëndrojë anonim ka folur sot për ngjarjen tragjike të Kombinatit, ku tha se Anisa i kis
Nëna me dy vajzat vendosen të vetëflijohen, çfarë thonë Dëshmitarët e Jehovait për ringjalljen Ditën e djeshme, në Tiranë në zonën e Kombinatit u zbulua një ngjarje horror e cila ka përfshirë emocionalisht të gjithë
Rrëfimi i një ish-dëshmitareje të Jehovait: Drama e madhe që përjetova, kur i lashë unë rilinda! Amber Scorah* ishte gjenerata e tretë nga familja e saj që besonte se për çdo pyetje, apo sfidë të vështirë që jeta mund
Mumifikoi me duart e saj të bijën, zbardhet misteri i uthullës dhe vajit Ngjarja e rëndë ka tronditur jo vetëm Tiranën por mbarë opinionin shqiptar ku deri më tani thuhet se nënë e bijë u sakri
Horrori në Kombinat, reagojnë Dëshmitarët e Jehovait në Shqipëri Mbrëmjen e djeshme i gjithë vendi u trondit nga ngjarja e rëndë ku në një apartament në Kombinat u gjet e vdekur një vaj
Një person në Gjakovë dyshohet se bëri aksidentalisht vetëvrasje Një person në Gjakovë, më saktësisht në fshatin Nec, dyshohet se e ka vrarë veten. Lajmin për KOHËN e ka konfirmuar z
Aksidenti tragjik i Bryant, flasin dëshmitarët: Po fluturonte shumë ulët Dëshmitarët e përshkruajnë si tragjike momentin kur helikopteri më 9 persona në bord ku ndër to ishte edhe Kobe Bryant m
Digjet një makinë në Prishtinë (VIDEO) Një veturë është djegur disa çaste më parë në rrugën ‘Hajdar Dushi’ në Prishtinë. Në pamjet e Portalit.info shihet au
Rasti "Monstra", paralajmërohet për 50 dëshmitarë të rinj Procesi gjyqësor për lëndën “Monstra” vazhdon më 3 shkurt. Në seancën e sotme për vrasjen e pesëfishtë afër liqenit të S