999 rezultate për

dervishi

Lutfi Dervishi: Çfarë bëri opozita dhe nuk e mbrojti Teatrin Kombëtar Gazetari Lutfi Dervishi ka reaguar pas shembjes së Teatrit Kombëtar. Dervishi ka ironizuar qëndrimet kundër opozitës
Drejtuesi i lartë i Policisë: Nuk ka tolerime, janë ndëshkuar rreth 6 mijë qytetarë! Drejtori i Rendit Publik në Policinë e Shtetit, Albert Dervishi nënvizon edhe një herë se nuk do të ketë tolerime për qy
U aksidentua, durrsaku i transportuar te Trauma rezulton me COVID 19 Autoritetet kanë konfirmuar 13 raste të reja gjatë 24 orëve të fundit, duke shkuar në 446 numri i të prekurve nga pandem
Rrëfimi prekës i Lutfi Dervishit për sëmundjen: 5 javë i vetëizoluar Nga Lutfi Dervishi: Edhe ti mund të vetëizolohesh pa shkuar në spital… Tërmeti i 26 nëntorit për mua ishte
Gazetari zbulon detaje nga vetëvrasja e Kacifas dhe kërkon dorëheqjen Veliut Mediat ditën e sotme kanë raportuar se çështja e “Katsifas” është drejt mbylljes. Nga burime të ndryshme është mësuar se
Kontrata 675 mijë dollarëshe, Basha sot përpara Gjykatës Zhvillohet sot seanca paraprake në ngarkim të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe dy zyrtarët, Arben Rist
"Ne e djegim vendin dhe ua eleminojmë familjen", shqiptari zbërthen skemën si bashkëpunonin mafiozët italianë me shqiptarët Shqiptari i arrestuar në Itali si pjesë e një grupi që merrej me krime të ndryshme, kryesisht trafik kokaine, ka vendosu
Nuk e fitoi dot luftën me kancerin, ndahet nga jeta këngëtari i njohur Eshtë ndarë nga jeta një nga rapsodët më të njohur në vend, Sherif Dervishi pasi vuante prej kohësh nga kanceri dhe që f
Përgjimi/ Këshilltari i Metës zbulon përmbajtjen e videos së paralajmëruar Këshilltari i Presidentit të Republikës, Bledar Dervishi i ftuar në emisionin “Tempora” në RTV Ora tregoi në se çfarë pë
Masa të reja për parandalim e veprimtarive kriminale në shkolla Në nisje të vitit të ri shkollor, Drejtori i Rendit Publik Albert Dervishi tha se policia është në gatishmëri për të ga
Nisja e procedurave për shkarkimin e Metës, flet këshilltari i Presidentit Bledar Dervishi, këshilltar ligjor i Presidentit të Republikës Ilir Meta ka qenë sonte në "A show" në News24 për të folu
Dashuri në Tiranë! Del fotoja e çuditshme e Hoxhës me udhëheqësin kinez (FOTO LAJ,) Ish-drejtori i Arkivit në Ministrinë e Brendshme, Kastriot Dervishi ka publikuar një fotografi ku shfaqet një ish-udhëhe
Preku zemrat e të gjithëve, por ja ç'detyrohet të bëjë sot efektivja e "Petro Ninit" (VIDEO) Efektivja e Shqiponjave Blerta Dervishi, e cila pak javë më parë preku zemrat e të gjithëve me rezistencën për mbrojtjen
U pezullua pasi mbrojti shtëpinë, rikthehet në punë efektivja e "Shqiponjave" Është rikthyer në detyrë efektivja e forcave Shqiponja Blerta Dervishi, një ditë pasi lajmi për pezullimin e saj bëri xh
Nënë e divorcuar me dy djem, policja e pezulluar mbetet pa punë dhe pa shtëpi? Blerta Dervishi, efektivja e forcave "Shqiponja" që u pa dje duke përqafuar fëmijët e saj pasi kishin ardhur për t'i she
"Me frymën e fundit shënoi targën", si u vra efektivi i Rrugores, Allaman Dervishi (VIDEO) Beteja me krimin iu ka kushtuar jetën edhe disa efektivëve të Policisë Rrugore. Një prej emrave më të dalluar është ai i
Këshilltari i Bushatit: I vetmi ministër i Jashtëm që uli Shqipërinë të barabartë me grekët (VIDEO) Pas shkarkimit si ministër i Jashtëm i Shqipërisë për Ditmir Bushatin kanë ardhur shumë reagime si negative ashtu edhe p
Studentët kthejnë shpresën: Lot dhe përqafime në rrugët e Tiranës (FOTO & VIDEO) Protesta e studentëve ka marrë mbështetje të madhe nga qytetarët e Tiranës dhe gjithë Shqipërisë, të cilët kanë reaguar
1/X/2, si luheshin skedinat në kohën e komunizmit (FOTO LAJM) Në tetor 1990, pas disa vitesh ndalese të llotarive nga qeveria komuniste, nisi shitja e këtyre skedinave që u kamufluan
Blakaj ka përfshirë në aktakuzë të riun nga Skënderaj por ka një skandal Në aktakuzën e veteranëve mashtrues gjendet edhe një banor i Kostercit të Skenderajt. Aty, figuron se në kohën e luftës,