999 rezultate për

derri

Sela reagon për rastin Sopoti: Jeni fundërrina shovene Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ka reaguar për vendimin e Ministrisë së Drejtësisë, për të mos i dëmshp
15 arsyet pse myslimanët nuk e hanë mishin e derrit Fakti se konsumimi i mishit të derrit është i ndaluar në Islam tashmë dihet, por pikat e mëposhtme shpjegojnë arsyet dhe
Tragjedia, dhëndërri vdes pak orë pas martese Një grua e sapomartuar ka mbetur e shokuar pasi gjeti bashkëshortin e saj të vdekur vetëm pak orë pas dasmës. Danny E
Vendim i papritur: Lamtumirë ndërrimit të orës! Së shpejti nuk do të duhet më të përgatitemi për kohën e dimrit dhe atë të verës përmes orës. Presidenti i Komisioni
S'ka më ndërrim të orës, Komisioni Evropian merr vendimin suprizë Pas një sondazhi online për ndërrimin e orës në atë të dimrit dhe të verës, ku shumica e qytetarëve është shprehur kundë
Burri masakron derrin në mes të rrugë, pamje rrëqethëse nga Fieri (VIDEO) Një derr ka mundur të shpëtojë për pak çaste nga duart e kasapit, por nuk ka zgjatur shumë pasi ai ka ndjekur nga pas në
Mish derri dhe levrek hahet me paret e qytetarëve në drekën e qeverisë Thaçi 294 euro janë harxhuar na buxheti i shtetit në drekën e 23 marsit 2011-të Fatura ndër të tjera përmban sasi mishi të
Shkrihet rrjeti, si duken përsonazhet vizatimore në gjininë tjetër Jemi mësuar aq shumë duke i parë personazhe të caktuara në filmat vizatimorë në një gjini, saqë nuk e imagjinojmë dot s
Zbardhet takimi i Daçiçit me dhëndërrin e Trump, a do të ketë ndryshime kufijsh? Në një shkrim që gazeta Le Monde, e datës 15 gusht i ka kushtuar debatit të fundit për ndryshimin e kufijve mes Kosovës
"Ju kosovarët jeni rracë derri, mirë jua bëri serbi", e tmerrshme ajo që i ka ndodhur këtij pushuesi në Durrës Një rast aspak i këndshëm i ka ndodhur një shtetasi të Kosovës përderisa kishte vendosur t’i kalonte pushimet verore në
"Kanë qimen e derrit", njerëzit më të pafat në botë! (FOTO LAJM) Të gjithë kemi ditët tona të mira dhe ditët tona të këqija. Por ndonjëherë, situatat fatkeqe që na ndodhin shndërrohen n
Ky frut do të shpëtojë botën nga uria Një frut ekzotik që ka shijen e mishit të derrit mund të jetë zgjidhja për të gjithë njerëzit nëpër botë që vuajnë nga u
Nga derri te macja/ ja kë zgjedh "Akil" për ndeshjen e parë Vetëm një ditë na ndan nga nisja e Botërorit "Rusia 2018" dhe tifozët me zi po presin të bëjnë parashikimet e tyre.
Derri "Marcus" parashikon gjysmëfinalet e Kupës së Botës (VIDEO) Ky është derri i cili ka bërë dy parashikime të sakta historike – dhe po shpreson që të vazhdojë rekordin e tij të pathy
Nuhatësja e ndërrimit te jetës (FOTO LAJM) Një 24-vjeçare australiane pretendon se mund të nuhasë vdekjen. Ari Kala thotë se ndjen një aromë si të ëmbël kur qëndr
Shndërrimi i fanellave të 32 ekipeve pjesëmarrëse në Kupën e Botës (FOTO LAJM) Kur duhen më pak se dy javë nga fillimi i Kupës së Botës u mësua se fanela e Nigerisë që do të përdoret nga kombëtarja a
Nga artisti, make-up, gjaku i derrit, e deri tek morgu i spitalit: Si u inskenua vrasja e gazetarit rus Gazetari disident rus, Arkady Babchenko, ka zbuluar se autoritetet ukrainase kanë falsifikuar vdekjen e tij të martën, s
Trajektorja, refuzohet ndërrimi i trupit gjykues Në seancën e sotme gjyqësore “Trajektorja” u refuzua kërkesa e palës mbrojtëse për ndërrimin e trupit gjykues. Prokurorj
Titanik, Gruevski kërkon ndërrimin e trupit gjykues Për kërkesën e mbrojtjes për përjashtmin e gjykatësve në lëndën “Titanik”, do të vendosë Gjykata e Apelit. Avokati Elenk
Avokatët mbrojtës të Gruevskit kërkojnë ndërrimin e gjykatësve Në Gjykatën penale sot duhej të fillojë seanca për lëndën e PPS-së “Tanku”, por pas kërkesës së avokatëve të ish kryemin