999 rezultate për

derr

Napoli kalon në avantazh, fantastik Mertens (VIDEO) Napoli ka kalaur në avantazh ndaj Liverpoolit me anë të një 11-metërshi të shëndërruar në gol nga Dries Mertens në minu
Kur të kuptoni se çfarë shndërrohet "Coca Cola" në trup, do hiqni dorë Supozimi se pija e gazuar ‘Coca Cola’ mund t’i bëjë dëm organizmit ka qëndruar ndër vite. Studime të mëparshme e kanë
Treni shtyp një të mitur në Klinë Para pak minutave në qytetin e Klinës ka ndodhur një tragjedi. Dyshohet se aty treni e ka shkelur një vajzë të mitur.
Sherr në Dibër, ndërron jetë i riu Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Dibër, ku si pasojë e një konflikti të çastit, u
U infektua me bakterin E.Coli, ndërron jetë djali 10-vjeçar Një djalë 10 vjeç nga Franca që u helmua në vitin 2011 nga mishi i kontaminuar i supermarketeve ka ndërruar jetë. Prej v
Ndërron jetë 100 vjeç Gjenerali i famshëm i formacioneve partizane shqiptare (FOTO LAJM) Është ndarë nga jeta ish-gjenerali Rrahman Parllaku. Parllaku u nda nga jeta në moshën 100-vjeçare për shkaqe natyrore.
Përleshja në Prishtinë, ndërron jetë i plagosuri i tretë Ka ndërruar jetë në spital edhe personi i tretë që u plagos nga javën e kaluar në një lagje të kryeqytetit të Kosovës.
Hazard flet pas debutimit: Ndjenjë e mrekullueshme, luajta në stadiumin ku kam ëndërruar Eden Hazard më në fund ka debutuar me Real Madridin në La Liga. Belgu u fut në fushë në pjesën e dytë në fitoren e Re
Për 9 muaj, në vendin e punës ndërruan jetë 9 persona Ushtruesi i detyrës i Kryeinspektorit të Punës, Valon Leci, ka thënë se në vendin e punës kanë humbur jetën nëntë person
E fejuara e turistit italian që ndërroi jetë pas aksidentit në Shqipëri: Ekipi i shpëtimit mbërriti vonë Sonia Mercato, e fejuara e turistit italian 33 vjeçar, Matteo Sartori, i cili vdiq 5 ditë pas u aksidentua në kroçera rr
Arti në zi! Ndërron jetë legjenda e muzikës botërore (FOTO LAJM) Ylli i viteve ’80, këngëtari i njohur Eddie Money është ndarë nga jeta në moshën 70-vjeçare. Legjenda e muzikës ka nd
I bie rimorkioja sipër automjetit, ndërron jetë 50-vjeçari në Has Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur në aksin rrugor Krumë- Kukës, në vendin e quajtur "Qafa e Toblit". Një mje
Fëmija dyvjeçar mbyt aksidentalisht nënën e vet Një nënë e re në Bjellorusi ndërroi jetë menjëherë pas ditëlindjes së 21-të nga mbytja e shkaktuar nga një dritare lëviz
Ndërron jetë dizenjatori Amir Sinani Ka ndërruar jetë papritmas në Zvicër disenjatori kosovar, Amir Sinani. Burime të afërta me familjen tregojnë për Inde
Gazzetta dello Sport: Kosova, "hirushja" që ëndërron kualifikimin në "Euro 2020" Gazzetta dello Sport: Kosova "hirushja" që ëndërron kualifikimin në "Euro 2020" Kosova ka befasuar të gjithë jo vetëm
Ky model qenka bërë për Ronelën, këngëtarja ndërron look dhe duket yll (FOTO LAJM) Ronela Hajati ka ditur gjithmonë si të na surprizojë dhe sapo e ka bërë sërish. Pak ditë pasi festoi 30-vjetorin e li
E dini sa shpesh duhet t'i ndërrojmë sfungjerët e enëve? Kur lajmë enët, fokusi kryesor është të sigurohemi që nuk ka mbetur asnjë papastërti dhe shkëlqejnë si të ishin të reja,
Artocarpus heterophyllus, fruti që do të shpëtojë botën nga uria (FOTO LAJM) Një frut ekzotik që ka shijen e mishit të derrit mund të jetë zgjidhja për të gjithë njerëzit nëpër botë që vuajnë nga u
Muzika në zi, ndërron jetë legjenda spanjolle (FOTO LAJM) Këngëtari i njohur spanjoll Camila Sesto ka vdekur të dielën në mbrëmje në Madrid. Lajmin e hidhur e konfirmoi menaxheri
E RËNDË/ Maratona Kombëtare e notit në Sarandë, notari ndërron jetë sa del nga deti Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Sarandë para pak minutash. Mësohet se një nga pjesëtarët e Maratonës Kombëtare të Noti