999 rezultate për

dergimin

Serbia pezullon dërgimin e vaksinave në Maqedoninë e Veriut Vuçiç pezullon dërgimin e vaksinave në Maqedoninë e Ditën e sotme, sipas premtimit, Serbia do të duhej të dhuronte një
Facebook me limite, vendos kufizime për dërgimin e mesazheve në Messenger Facebook ka ndërmarrë një tjetër veprim në përpjekje për të parandaluar keqinformimin dhe informacionet e rreme me përmb
SHBA vendos për dërgimin e 400 ushtarëve shtesë në Kosovë Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë vendosur që të dërgojnë në Republikën e Kosovës edhe 400 ushtarë shtesë të cilët do
U dërguan 60 infermierë në Itali, ambasadorja amerikane falenderon Shqipërinë "Falënderime të veçanta për Shqipërinë për dërgimin e mjekëve në Itali..." Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim
Përplasja për Kushtetuesen, ambasada e SHBA kërkon dërgimin e çështjes në "Venecia" Ambasada amerikane ka reaguar pas përplasjes për emërimet në Gjykatën Kushtetuese duke bërë edhe një sugjerim. Në reagim
Balla e thotë troç: Meta synon dërgimin e bashkëjetueses së ish-deputetit demokrat në Kushtetuese Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla, i është përgjigjur presidentit të Republikës Meta pwrsa i pwrket ngri
Thaçi nuk e përfill afatin për dërgimin e dokumenteve të dialogut Kryenegociatori Shpend Ahmeti ka folur për dokumentet të cilat presidenti Hashim Thaçi nuk ia ka dorëzuar delegacionit s
Detaje nga ngjarja e rëndë, nga momenti i sulmit në zemër deri në dërgimin në spital ​Kryetari i Federatës së Futbollit të Kosovës, legjenda e futbollit kosovar Fadil Vokrri, ka ndërruar jetë sot pas
NASA planifikon dërgimin e një mini-helikopteri në Mars Agjencia amerikane e Hapësirës njoftoi sot se synon të dërgojë në vitin 2020 helikopterin e parë në Mars, një mjet në mi
Trump dërgon Gardën Kombëtare në kufi me Meksikën Donald Trump urdhëroi sot dërgimin e menjëhershëm të Gardës Kombëtare në kufirin me Meksikën, për të penguar imigracioni
Trump jep vulën për dërgimin e astronautëve në Hënë dhe Mars Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka nënshkruar udhëzimin sipas të cilit astronautët e NASA do të rikthehen në Hënë.
Opozita e quan lojë dërgimin e demarkacionit në kuvend Qeveria e Kosovës fillimisht duhet t’i bindë deputetët e koalicionit qeverisës për ta votuar Demarkacionin, pastaj të kë
Punonjësit e plagosur, OSHEE u mundëson kurimin jashtë shtetit Punonjësit e plagosur, OSHEE u mundëson kurimin jashtë shtetit Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike po ndjek
Parlamenti i Irakut lejon dërgimin e ushtrisë në zonat kurde, Turqia i ka forcat në kufi Parlamenti i Irakut i ka dhënë lejë kryeministrit të vendit që të angazhojë forcat e ushtrisë në zonat kurde të Irakut t
Gati për luftë, SHBA planifikon dërgimin e armëve bërthamore në kufi me Korenë e Veriut SHBA-ja dhe Koreja e Jugut po marrin seriozisht në konsideratë vendosjen e armëve bërthamore taktike në kufirin me Koren
SHBA nis dërgimin e dronëve të armatosur, çfarë do bëjë Korea e Veriut? (FOTO LAJM) Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë në bisedime e sipër me Korenë e Jugut për vendosjen e dronëve të armatosur në një b
Pushbullet lejon dërgimin e mesazheve MMS nga kompjuteri Aplikacioni Pushbullet dhe shtojca Chrome janë kombinuar së bashku për t’ju sjellë juve një veçori shumë interesante.
OKB-ja rinis dërgimin e ndihmave humanitare në Siri Organizata e Kombeve të Bashkuara do të rinisië dërgimin e ndihmave humanitare në Siri, të cilat u ndaluan pak ditë më p
OKB-ja pezullon dërgimin e ndihmave humanitare në Siri Sulmi vdekjeprurës ndaj një autokolonë që po transportonte ndihma për në Aleppo, i ka detyruar Kombet e Bashkuara që t'i
Microsoft fillon dërgimin e përditësimit të përvjetorit të Windows 10-tës tek telefonët Lumia Microsoft ditën e sotme filloi dërgimin e përditësimit të përvjetorit të Windows 10-tës tek telefonët Lumia pas plot dy