999 rezultate për

dergesat

Një epokë e re po vjen: Robotët në industrinë e tregtisë ushqimore Dyqanet ushqimore në Shtetet e Bashkuara janë përfshirë në një betejë të ashpër për konsumatorë, të cilët shpesh kërkojn
Shtohen dërgesat e parave nga diaspora në Kosovë Dërgesat nga diaspora, në Kosovë vazhdojnë të paraqesin një prej burimeve kryesore të financimit të konsumit të ekonomiv
Maqedoni, trafiku online i blerjeve përfshin armë dhe lëndë narkotike Deri dhe armë e lëndë narkotike po gjenden në dërgesat postare pas porosive on-line. Kjo ndodh në Maqedoni, ku fluksi i
Protesta kundër presidentit: Duam derra për Vitin e Ri (FOTO) Populli venezuelianë ka dalë në rrugët e varfra të kryeqytetit të Karakasit për të protestuar, mbi mungesën e derrit në
Në Maqedoni mund të blihet drogë në Internet Deri dhe armë e lëndë narkotike po gjenden në dërgesat postare pas porozive on-line. Po ndodh kjo në Maqedoni, ku fluksi
Qytetarët alarmohen nga Posta Shqiptare: Po na kthehet në makth Blerjet online kohët e fundit janë bërë shumë të nevojshme pasi klientët marrin atë që dëshirojnë pa qenë e nevojshme që
Ulen dërgesat e emigrantëve për familjet e tyre në Kosovë Remitencat e pranuara në Kosovë, sipas të dhënave të fundit të Bankës Qendrore të Kosovës të cilat flasin për gjashtë mu
LG G5 del në treg LG ka gati modelin e ri G5 me ekranin me 5.3 inç në QHD me rezolucion prej 2560 x 1440 pikselëve, procesorin Snapdragon
Bien dërgesat e emigrantëve Emigrantët po sjellin cdo ditë e më pak para në Shqipëri. Sipas raportit të Bankës së Shqipërisë për tre-mujorin e fundi
Defektet në bateri, Dreamliner bllokon dërgesat Të paktën 50 Boeing 787 kanë pezulluar fluturimet këtë javë pas një sërë problemesh, më seriozi nga të cilët ishte tymi
Bie shitja e kompjuterave Kompania IDC thotë se dërgesat e kompjuterave në regjionin EMEA (Evropa, Lindja e mesme dhe Afrika) gjatë çerekut të fun
Emigrantët shpëtojnë Maqedoninë Emigrantët mbeten shpëtimtarët e ekonomisë së Maqedonisë me dërgesat e tyre. Remitancat do të mbesin në nivelin e vitev
Ulen dërgesat e euros Sipas të dhënave zyrtare nga Banka e Shqipërisë, në tre mujorin e parë të vitit, dërgesat e emigrantëve ishin 157 milion
Shqipëria në "varfëri", bien ndjeshëm remitancat Shqipëria duket se po humb një nga burimet kryesore të të ardhurave nga jashtë, atë të dërgesave të emigrantëve. Të dhën
Nafta i afrohet çmimit 100 dollarë për fuçi Çmimet e naftës sot janë ngritur në afro 100 dollarë për fuçi, të shtyra nga trazirat e përgjakshme në Libi të cilat kan