999 rezultate për

derbin

Derbi më i madh në Shqiptari në kohe pandemie! Nga Nderim Isufi: Gjithmon kemi shkru për derbin mê tê madh në trojet Shqiptare në mes Gjilanit dhe Drites së Gjilani
Tottenham fiton derbin ndaj Arsenalit (VIDEO) Tottenhami ka mposhtur 2-1 Arsenalin. Pas vetëm 16 minutash lojë Alexandre Lacazette kaloi Arsenakin në epërsi me një
Policia paralajmëron tifozët: Mos u grumbulloni për derbin! Sonte në orën 20:45 do të luhet derbi i madh i Tiranës. Partizani dhe Tirana do të ndeshen për herë të katërt në këtë ka
Pesë lojtarë me Covid-19, FSHF merr vendimin zyrtar për derbin Tirana-Partizani Nuk ka më dilema, FSHF merr vendim përfundimtar për derbin Partizani-Tirana. Situata kaotike tek të kuqtë vendosi në dys
Dy lojtarë të Partizanit me koronavirus vënë në rrezik derbin, vjen reagimi i Tiranës Klubi i Tiranës është i qartë në lidhje me fatin e derbit mes Partizanit dhe bardhebluve. Kështu, pas lajmit që dy lo
Apolonia fiton derbin me Lushnjën, Pogradeci rikthehet te fitorja pas 3 humbjeve radhazi Sot janë luajtur edhe dy ndeshjet e mbetura të Kategorisë së Parë. Bëhet fjalë për fazën Play off të Grupit B. Padys
Super Juventus, zhbllokon rezultatin ende pa nisur takimi (VIDEO) Juventusi është duke kaluar një moment të mirë në kampionat. "Zonja e Vjetër" ka zhbllokuar shumë shpejt derbin ndaj Tor
Gjyla para derbit: Kam një vit që "qaj" nga arbitrat, ngatërruan me dashje kartonët Lushnja luan derbin me Apoloninë, por, duket se trajneri Ilir Gjyla e mer me sportivitet dhe batuta, e madje si për iron
Shikoni gafën e Mane në derbin ndaj Everton (VIDEO) Liverpooli po luan derbin ndaj Evertonit teksa një veprim i Sadio Mane ka marrë vëmendjen në mediat ndërkombëtare. Su
Sevilla e nis me këmbën e mbarë La Ligan, triumfon në derbin e qytetit ndaj Betis (VIDEO) Kampionati spanjoll është rikthyer pas 3 muajsh pushim si pasoje e pandemisë. Ndeshja hapëse ishte ajo mes Sevillas d
Bayern fiton derbin ndaj Dortmund dhe shkon drejt titullit (VIDEO) Ka mjaftuar një gol i mbrojtësit Joshua Kimmich që Bayern të triumfojë ndaj Dortmundit në transfertë dhe tashmë është më
Juventusi në stërvitje, Ronaldo në Portugali Juventusi nuk e ka ndërprerë stërvitjen në këto momente të vështira për shkak të epidemisë së Coronavirusit. Bardhez
Manchester United fiton derbin me City-n (VIDEO) Manchester United ka fituar ndaj 2-0 ndaj Manchester City. Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me lojë jo shumë pr
Tifozja e Interit nxeh "derbin", publikon videon provokuese (VIDEO) Modelja e njohur Ines Trocchia nuk është kursyer aspak duke nxjerrë në pah format e saj tejet joshëse. Bukuroshja Ine
Buzëqesh Juve, ylli i skuadrës gati për derbin Lajme të mira te Juventusi. Ditën e premte, Giorgio Chiellini është stërvitur me pjesën tjetër të ekipit dhe shkon drejt
Caktohet gjyqtari më i mirë i Serisë A për derbin Juve-Inter Serie A do të rikthehet këtë fundjavë por të gjitha sfidat do të luhen me dyer të mbyllura. Derbi i Italisë do të zhv
Starova: Meta qan edhe Juve-Inter kur i bie drejt, Xhajës kushedi si iu dukën ato 20 mijë vetë Sulejman Starova, ish-trajner te Partizani e Tirana, ka shpjeguar derbin dhe sipas tij gjithë polemikat kanë lindur për
Nuk mungon politika në derbin Tirana-Partizani, shpaloset pankarta për 2 Marsin Më 2 Mars është thirrur një manifestim nga ana e Presidentit të Republikës, Ilir Meta kundër asaj që ai e quan grusht sh
Ja sa bileta janë shitur për derbin Tirana-Partizani Atmosfera në vigjilje të supersfidës Tirana-Partizani sfidë kjo që do të luhet në kuadër të javës së 24 të Kategorisë Su
Kush është arbitri i FIFA-s që do të vendosë drejtësinë në derbin Tirana-Partizani Është vendosur stafi i arbitrave që do të vendosë drejtësi në derbin e sotwm Tirana-Partizani, e cila do të luhet në “Ai