999 rezultate për

derbi

Zbulohet strategjia e Simeones për të mposhtur Real Madridin Derbi më i madh në La Ligas pas El Clasicos, pra, ai madrilien do të luhet më 7 mars mes Atletico Madrid dhe Real Madrid
Derbi i Madridit në fundjavë, Suarez: Duam hakmarrje ndaj Realit Sulmuesi i Atletico Madridit, Luis Suarez e ka bërë të qartë se në derbin madrilen kërkon hakmarrje ndaj Real Madridit.
Derbi në fundjavë, kjo pritet të jetë gjendja e Realit sa i përket mungesave Real Madrid të dielën e ardhshme do përballet me rivalin lokal, Atletico. "Los Blancos" janë të pamposhtur në pesë nd
I shpëtoi pezullimit, Suarez gati pë derbin e Madridit Luis Suarezi i ka shpëtuar pezullimit dhe si rrjedhojë do të jetë në dispozicion të Diego Simeones për derbin e Madridit
Shkëndija fiton derbin me Vardar dhe "blindon" kreun, rezultatet e javës së 20 (FOTO+VIDEO) Janë mbyllur 5 takimet e javës së 20-të në elitën e futbollit vendor, në të cilën dy skuadra shqiptare arritën të marrin
Tirana fiton derbin e Shqipërisë dhe "ndez" kampionatin Derbi i Shqipërisë fitohet nga Tirana që rihap tërësisht garën e titullit për të tjerët dhe shton ambiciet europiane p
Shkëndija-Vardar, derbi i madh në Maqedoni Skuadrat elitare rikthehen në aksion këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 20-të, ku spikat ndeshja midis Shkëndijës dhe
Ibrahimovic pranon çmimin "Tapiri i Artë": Ishim të dobët në derbi (VIDEO) Zlatan Ibrahimoviç e ka pranuar çmimin "Tapiri i Artë" që u jepet atyre që kanë pasur paraqitje të dobëta. Gazetari i
Interi fitoi bindshëm derbin, shpërthejnë memet në rrjet (FOTO LAJM) Inter shënoi fitoren bindëse ndaj rivalit të qytetit, Milan. Zikaltrit dominuan nga minuta e parë dhe me plot meritë
Humbja në derbi, Pioli: Java më e keqe e sezonit Stefano Pioli u shfaq i zhgënjyer me paraqitjen e futbollistëve të Milanit pas humbjes 3-0 në derbi përballë Interit.
Zhbllokohet derbi, Interi kalon në avantazh (VIDEO) Është zhbllokuar shumë shpejt derbi i Milanos. Janë miqtë ato që kalojnë të parët në avantazh. Lautaro ka dërguar top
Gati të nisë derbi, tifozët grumbullohen rreth stadiumit (FOTO LAJM) Derbi i Madonninës do të luhet pa tifozë, por fansat zikaltër dhe ata kuqezi nuk kanë ngurruar të shprehin gjithë mbësht
Derbi i Milanos, Milan - Inter: Formacionet zyrtare Sot me fillim nga ora 15:00 do të zhvillohet takimi ndërmjet Milanit dhe Interit, duel ky në kuadër të javes së 23’të në
Derbi i Milanos sërish pa tifozë, këto janë koreografitë më spektakolare ndër vite (FOTO LAJM) Për të tretën herë këtë sezon, derbi i Madonninës mes Milanit dhe Interit do të luhet pa praninë e pjesës më të bukur të
Derbi i Milanos, Milan - Inter: Formacionet e mundshme AC Milan do të ndeshet me Interin në kuadër të javës së 23-të të Serie A sot në orën 15:00. Edhe trajnerët e skuadrav
Triumfi në derbi, Ancelotti ka një mesazh Everton theu mallkimin këtë të shtunë kundër Liverpool. Pas 22 vitesh, Toffees më në fund kanë fituar 2-0 ndaj kampionëv
LISTA/ Derbi ndaj Interit, Milanit i kthehet Kjaer Milani nesër do të këtë një ndeshje tej mase të rëndësishme,atë përballë Interit për javën e 23 të Serie A. Bennacer
Pioli ndez derbin: Do mbështes Ibran gjith jetën Trajneri i Milanit, Stefano Pioli, i ka hedhur “zjarrit benzinë” duke folur për sulmuesit Zlatan Ibrahimovic dhe Romelu
Nesër derbi, Conte tregon si do ta ndalojë Ibrahimovicin Trajneri i Interit, Antonio Conte, ka folur në konferencën për shtyp për ndeshjen ndaj Milanit që do të zhvillohet nesër
Ancelotti besimplotë: Momenti perfekt për të mposhtur Liverpoolin Trajneri i Evertonit, Carlo Ancelotti para ndeshjes me Liverpoolin wshtw shprehur se wshtw koha ideale pwr tw marrw njw