999 rezultate për

deputetet

Osmani më e votuara nga Vetëvendosja, kush janë deputetët e rinj të Parlamentit të Kosovës Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit. Kryetarja e
Ktheu ligjin për Rinasin, Meta vë alarmin dhe ka një thirrje për deputetët Presidenti i Republikës, Ilir Meta ktheu ligjin që zgjat afatin e koncesionit të aeroportit "Nënë Tereza" me 13 vite.
Rama mbledh deputetët e PS-së, kërkon 75 mandate në zgjedhje Kur na ndajnë edhe pothuajse 10 javë nga zgjedhjet parlamentare të 25 Prillit, kreu i qeverisë Edi Rama do të mbledhë pa
Deputetët ndër më të paguarit në Maqedoni, shumë prej tyre nuk kanë folur asnjëherë Të dhënat e Institutit për Demokraci “Societas Civilis” tregojnë se 15 deputetë ishin “të padukshëm” gjatë periudhës gus
Deputetet nuk kursehen, çanta dhe këpucë nga 2 mijë euro në Parlament (FOTO LAJM) Pëlqejnë të vishen bukur, por edhe shtrenjtë. Ky nuk është një lajm që mund të çudisë njeri, pasi dihet që politikanët t
​Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit Përmes ligjit për të drejtat dhe përgjegjësitë e deputetit, dhe rregulloren e Kuvendit të Kosovës, për deputetët është r
Kuvendi miraton marrëveshjen midis qeverisë dhe Pfizer për vaksinën anti-Covid Me 94 vota pro, është miratuar marrëveshja midis qeverisë dhe kompanisë Pfizer, për vaksinat anti-covid që do të vijnë n
Shtrëngime duarsh dhe jo të gjithë me maska, si deputetët shkelin masat anti-Covid (FOTO LAJM) Edhe pse cdo ditë nuk mungojnë të bëjnë thirrje për respektimin e rregullave anti-Covid, janë vetë qeveritarët ata që dh
Tërmeti i fuqishëm në Kroaci: Shkundet Parlamenti, deputetët nxitojnë të dalin nga salla (VIDEO) Një tërmet me magnitudë 6.3 të shkallës rihter ka goditur Kroacinë ditën e sotme ndërsa lëkundja është ndjerë edhe në It
Xhesika Ndoj: Deputetët do ma bënin rrugën të lehtë në politikë Xhesika Ndoj është komentuar shpesh për deklaratat e bujshme që bën, sidomos për ato me deputetët. E ftuar në “Why Not”
Deputetët me dopio maskë, mesazhi që përcjellin (FOTO LAJM) Edhe pse nuk lejohen grumbullimet me më tepër se 10 persona, Kuvendi ka marrë dritën jeshile dhe po mban sot seancën ple
Ku do të kandidojnë ministrat e Ramës si deputetët Pesë ministra të qeverisë Rama nuk janë deputet dhe ato pritet që të përfshihen në listat e kandidatëve në siglën e Part
Skandal në Parlament, sulmohen fizikisht deputetët e Merkel Sikur të mos mjaftonin përplasjet e dhunshme me policinë, përkrahësit e djathtë gjermanë ja kanë dalë të hyjnë edhe në
Lleshaj dhe Murrizi përplasen në Kuvend: Mos më trash zërin, ti s'e di nga vij unë! Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka pasur një përballje të ashpër sot në Kuvend me deputetin e opozitës Myslim Murriz
U lanë pa aprovim për të kandiduar, si e pritën ish-deputetet e PD Ish-deputetët e PD-së, Ervin Salianji dhe Luan Baçi, reaguan në lidhje me listën e përgatitur nga Komisioni i Vlerësimit
Edhe deputetët i dalin kundër Ramës për maskën, sot u gjobitën tre prej tyre Sot hyri në fuqi akti normativ i mbajtjes së maskës me detyrim ose policia ndëshkon me gjobë, që bashkëngjitet me faturë
Meta nxjerr me emër dhe mbiemër 97 deputetët që votuan Kodin Zgjedhor Presidenti Iilir Meta ka publikuar sot me emër dhe me mbiemër të gjithë deputetët që votuan dje ndryshimin e Kodit Zgjed
Kush janë deputetët që votuan kundër ndryshimeve në Kodin Zgjedhor Kodi i ri Zgjedhor u miratua në seancën e sotme plenare me 94 vota, nga 84 që nevojiteshin. Ndërkohë deputetët që kan
COVID-19 ku?! Deputeti i opozitës dhe ish-zëvendësja e Ramës kapen "mat" në përqafim Ndërkohë që nga Kuvendi flasin për sigurinë gjatë pandemisë së COVID-19 duke udhëzuar qytetarët të kenë kujdes, deputetë
Ndryshimet në Kodin Zgjedhor, çfarë pritet të ndodhë të hënën tek Komisioni i Ligjeve Komisioni për Çështjet Ligjore do të mblidhet ditën e hënë në orën 11:00 për të shqyrtuar nismat për shtesa dhe ndryshim