999 rezultate për

deputetesh

Basha nxjerr dy emra deputetësh të tjerë si të përfshirë në skandalin Toyota Yaris Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka nxjerrë emrat e dy deputetëve të tjerë socialistë si të përfshirë në aferën e 3.4 mi
Deklarata shpërthyese e gazetarit: Nesër kërkesa për arrestime deputetësh Gazetari Trashgim Sokolaj ka bërë një deklaratë të fortë mbrëmjen e sotme në 360 gradë. Paralajmërimi i Ramës ditën e
Merkel dhe një numër i madh deputetësh gjermanë refuzojnë darkën me Erdogan Kancelarja gjermane Angela Merkel nuk do të marrë pjesë në darkën shtetërore të mbajtur për presidentin turk Rexhep Taji
Të mërkurën Zaevin e kapin drithërimat Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE-së ka dorëzuar mocionin për votë mosbesimin e Qeverisë. Kryetari i parlamentit Talat Xhaf
Kryemadhi i rikthehet me akuzë të rëndë Tahirit: E lëviste drogën me fëmijë deputetësh Kryemadhi është kthyer në "armiken e përbetuar" të Ramës. Pas gjuajtjes më çizme në drejtim të tij, Monika Kryemadhi
Lekaj paralajmëron "blerje" deputetësh nga LAA Zyrtarë të koalicionit PDK-AAK-Nisma (PAN), besojnë që në seancën e radhës të Kuvendit të Kosovës, e cila do të mbahet m
Tërbohet Mustafa: Disa matrapazë po mbledhin vota deputetësh për PAN-in Isa Mustafa nuk ka pasur guxim të përmend emrin e Dardan Gashin e Astrit Haraqisë, por ka thënë se dy matrapazë e kontra
Po numërohen kutitë e fundit në Gjirokastër, PS ruan 5 mandatet Në Gjirokastër numërimi i kutive të votimit po shkon drejt fundit, e nërkohë PS udhëheq me 5 mandate deputetësh. 191
SONDAZHI/ PS, PD, e LSI shënojnë rritje në Korçë, ja si ndahen 11 mandatet Partitë shënojnë rritje të elektoratit në qarkun e Korçës me 11 mandate deputetësh, krahasuar me zgjedhjet e 2013. S
Sondazhi në Vlorë/ Rama merr 7 mandate, ja sa marrin partitë e tjera Partia Socialiste thellon rezultatin në qarkun e Vlorës krahasuar me zgjedhjet e mbajtura katër vite më parë. Në sond
Thaçi, i gatshëm të mbështesë shumicën prej 67 deputetësh (VIDEO) Në një intervistë të dhënë për Lajm Tv, kryetari i PDSH-së, Menduh Thaçi ka thënë se partia e tij është e gatshme të pë
VMRO-DPMNE: LSDM e keqpërdori të drejtën për parashtrim të pyetjeve Grupi parlamentar i VMRO-DPMNE, gjatë pasdites së sotme përmes një njoftimi ka reaguar ndaj konferencës për shtyp të koo
Trajanov: Kush dorëzon lista deputetësh sonte futet në aventurë politike Kryetari i Lidhjes Demokratike, Pavle Trajanov ka deklaruar se në gjithë situatën, më thjesht do të ishte nëse asnjë nga
Halimi: Nuk miratohen ligje drejtësie me kartona deputetësh me rekorde kriminale Edhe një herë tjetër deputeti Halimi apelon se nuk mund të miratohen ligje drejtësie nga deputetë me rekorde kriminale.
Meta takon një grup deputetësh të Bundestagut gjerman Kryetari i Kuvendit Ilir Meta takoi sot në grup deputetësh të Bundestagut gjerman, të cilët raportojnë mbi zhvillimet në
Reforma Territoriale, zyrtarisht për miratim në seancë Është futur zyrtarisht në punimet parlamentare, drafti për Reformën Administrativo-Territoriale. Ndërkaq, pas konsul
RDK dorëzon 20 mandate deputetësh në njësinë 6 Këshilli i Përkohshëm i Rilindjes Demokratike Kombëtare ka informuar publikun se dorëheqjet e 20 deputetëve të saj për n
1.402 kandidatë garojnë për 123 vende deputetësh Sot ka nisur gara për 123 vende deputetësh në gjashtë njësi zgjedhore në Maqedoni dhe tre në vendet e huaja, në të cilën
Tollia me 380 dashnore: Shkova edhe me gra deputetësh Nuk të jep përshtypjen e një Don Zhuani, Arben Tollia i cili është dënuar për përdhunim nuk e pranon këtë akuzë. Në një
Veliçkovski dorëzon nismën për formimin e një Klubi deputetësh për eurointegrimet Sot është dorëzuar nisma për formimin e një Klubi të deputetëve për mbështetjen e integrimeve të Maqedonisë nga kreu i P