999 rezultate për

deputete

Shkullaku : Deputetëve, ua ka marrë ko*et Edi Rama dhe ua ka shtrydhur Gazetari Armand Shkullaku mendon se sistemi më i mirë për Shqipërinë është ai proporcional kombëtar me lista të hapura.
Kurti shkon në Prizren për tu takuar me deputetët e minoriteteve Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, është takuar sot me deputetët e minoriteteve në qytetin e Prizrenit. N
Ditë zie për deputeten opozitare, humb njeriun e afërt (FOTO LAJM) Për deputeten e opozitës parlamentare Elda Hoti sot është ditë zie. E dalë nga rradhët e LSI-së, deputetja ka ndarë
Injoruan edhe tërmetin, kush janë 13 deputetët që nuk thanë asnjë fjalë në 13 seanca plenare Në sesionin e fundit parlamentar vijon trendi i 20%-25% të deputetëve që nuk përfshihen në debatet parlamentare dhe një
Mes tyre edhe Tom Doshi, deputetët që nuk dhuruan pagën për të prekurit nga tërmeti Tërmeti i tmerrshëm i 26 nëntorit dhe dëmet që shkaktoi në disa qytete të vendit, solidarizuan jo pak shqiptarë dhe të h
Kështu e mbyll 2019-ën vajza e shumëpërfolur e ish-deputetes shqiptare (FOTO LAJM) Ada Deda është vajza 20 vjeçare e ish- deputetes shqiptare Albina Deda. Ada ka qenë jo pak e komentuar për hiret e sa
Mustafa i kundërpërgjigjet Kurtit: LDK nuk cakton data, por subjekti që del i pari në zgjedhje Kryetari i Lëvizjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, i është kundërpërgjigjur të parit të Lëvizjes Vetëvendosj
Deputetët e Fatmir Limajt tregojnë nëse do ta votojnë Albin Kurtin për kryeministër Haxhi Shala, deputeti i Nismës Socialdemokrate, thekson që ende nuk ka një vendim nga subjekti politik të cilit i takon
VV merr Kuvendin, LDK pret ofertë të re: Çfarë po ndodh në Kosovë Lëvizja Vetëvendosje e ka thyer traditën e deritashme të formimit të institucioneve. Për herë të parë në historinë parla
VV del me një deklaratë zyrtare pas zgjedhjes së Kryetarit të Kuvendit Lëvizja “Vetëvendosje” përmes një komunikate për media është deklaruar për seancën e sotme të Kuvendit. “Në kohën rek
Kujtim Shala, Arbërie Nagavci e Memli Krasniqi zgjidhen nënkryetarë të Kuvendit Partitë politike të cilat po marrin pjesë në seancën e Kuvendit të Republikës së Kosovës, pas zgjedhjes së Glauk Konjufc
Kush pritet të jenë anëtarët e komisionit për verifikimin e mandatit të deputetëve Deputetët që fituan mandatet gjatë zgjedhjeve të fundit parlamentare të mbajtura më 6 tetor, janë mbledhur në seancën ko
Betohen deputetët e legjislaturës së shtatë Janë betuar deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës, raporton Gazeta Express. Betimi i deputetëve
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, ja procedurat Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko
Sot pritet vetëm betimi i deputetëve, procedurat që do ndiqen Pasditen e sotme do të mblidhen 120 deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës. Në seancën e sotme ko
Britania drejt largimit nga BE, Johnson siguron mbështetjen e deputetëve Kryeministri i Britanisë së Madhe, Boris Johnson ka siguruar mbështetjen e deputetëve për planin e tij për Brexit. G
Gazetari-deputetëve që votuan anti-shpifjen: Luftë doni, luftë do keni o maskarenj! "Lufte doni, lufte do keni te gjithe ju maskarenj" Gazetari Bledian Koka, ka reaguar ashpër ndaj kryeministrit Edi Ra
I dolën në krah Ramës, kush janë 5 deputetët e opozitës që votuan pro ligjit "Anti Shpifje" Me 82 vota pro Kuvendi i Shqipërisë miratoi paketën "Anti shpifje", ligj i cili ka marrë kritika të shumta edhe nga ndër
Kuvendi miraton ligjin "Antishpifje" Kuvendi ka miratuar me 80 vota pro ndryshimet ligjore për funksionimin e AMA-s. 80 deputetë votuan pro, 14 kundër dhe
Presidenti Pendarovski, fjalim para deputetëve në Kuvend Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot do të mbajë fjalim para deputetëve në Kuvend.