999 rezultate për

depresioni

Iniesta zbulon një sekret: Triumfi në Kupën e Botës më shpëtoi nga depresioni Ikona e Barcelonës dhe kombëtares së Spanjës, Iniesta, kishte një kohë të vështirë në karrierën e tij, pasi ai po përbal
Tha mos lexoni romane, Arlinda Dudaj i kthehet ashpër Mamaqit: Nuk e vendos depresioni yt Ermal Mamaqi është kritikuar nga ndjekësit e tij pasi në një video të fundit ka predikuar mosleximin e romaneve. Moderat
Rrëfimet e Buffon: Nga bastet, te depresioni Gianluigi Buffon gjithmonë do të mbahet mend për aftësinë e tij të jashtëzakonshme në portë, por ndër vite ai ka bërë ko
Cilat gra rrezikojnë të lindin fëmijë me autizëm Femrat që marrin antidepresantë para ose gjatë shtatzënisë kanë 81% më shumë gjasa të kenë fëmijët me autizëm. Sipas
Depresioni pas lindjes: Çfarë duhet të keni kujdes Lindja e një fëmije mund të shkaktojë një sërë emocionesh të fuqishme, nga lumturia tek frika dhe ankthi. Por mund të re
Tërmeti zhyt 26 mijë njerëz në varfëri, 43 % e popullatës se prekur probleme me depresionin Tërmeti i 26 nëntorit e ka thelluar edhe me tej nivelin e varfërisë në zonat e prekura. Sipas përllogaritjeve të qeveris
Wilder ishte pranë vetëvrasjes, tregon se si boksi e shpëtoi Jeta e Deontay Wilder ka qenë një katrahurë e madhe para se ai të bëhej boksier profesionist. Para ndeshjes së 22 shk
"Kam vuajtur nga ankthi dhe depresioni", Shpat Kasapi zbulon për herë të parë periudhën e tij të errët Këngëtari i mirënjohur shqiptar nga Maqedonia, Shpat Kasapi, ka rrëfyer për here të parë një periudhë të errët të jetës
Studim i ri global: Depresioni dhe vetëvrasja pasojë e ndotjes së ajrit Studimi i ri global tregon se ndotja e ajrit lidhet me depresionin dhe vrasjen. Njerëzit që jetojnë në një vend me nd
Gjendet tek këto kërpudha magjike, trajtimi më i ri për depresionin Një substancë kimike, e gjetur në “kërpurdhat magjike”, e quajtur psilocibinë, mund të jetë trajtimi më i ri për depresi
Reduktoni përdorimin e rrjeteve sociale, shpëtoni nga depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në Universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Studimi, braktisja e mediave sociale ju shpëton nga vetmia dhe depresioni Një studim i kryer nga kërkuesit në universitetin e Pensilvanisë, pretendon se është i pari që gjen një lidhje rastësore
Aktori i preferuar i shqiptarëve tregon kur vuante nga depresioni: Vetëm qaja Aktori i njohur Dwayne Rock rrëfeu para pak kohësh çastin më të dhimbshëm të jetës së tij, momentin kur e ëma tentoi të
Sëmundja që nuk njeh moshë Depresioni nuk po toleron asnjë moshë, duke përfshirë edhe të rinjtë, duke filluar që nga mosha 16 vjeçare. Sipas psi
Kush vuan nga depresioni, mos t'a ndajë këtë erëz nga tavolina Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lar
Duhani e dyfishon rrezikun e depresionit Konsumimi i cigares mund të ndikoj në zhvillimin e depresionit dhe skizofrenisë. Kjo sipas një studimi të fundit, shkrua
Mënyra e të ushqyerit, ndikimi në shfaqjen e hershme të depresionit Studimet paralajmërojnë se një ndryshim sado i vogël në mënyrën e ushqyerjes mund të nxisë simptomat e depresionit tek t
Pse shtatzania është sot më e vështirë se më parë? Depresioni në shtatzëni po bëhet një fenomen në rritje. Shtatzënia është një periudhë shumë delikate,të cilën shumë gra
Mes tyre edhe shqiptarë, VIP-at që e pranuan hapur se vuajnë nga ankthi (FOTO LAJM) Ankthi dhe depresioni janë dy probleme të shëndetit mendor që sa vjen dhe po shënojnë një rritje edhe në vendin tonë.
Depresioni i zakonshëm pas pushimeve, ndiqni këto hapa për ta kaluar Pas pushimeve të verës, kthimi në shtëpi mund të jetë vërtet i vështirë. Ka shumë njerëz që përjetojnë depresion pas udh