999 rezultate për

departamentit

Gjermania i reagon ashpër Hotit për shuarjen e Departamentit Special Anti-Korrupsion Ambasadori gjerman në vend, Jorn Rode, i ka reaguar ashpër qeverisë së Kosovës për shuarjen e departamentit special anti
Pentagoni publikon pamjet zyrtare ku duken UFO-t (VIDEO) Pentagon publikoi 3 video që tregojnë pilotët e Marinës Amerikane të cilët vënë re objekte fluturuese të paidentifikuara
Shpallja non-grata e dy diplomatëve iranianë, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit Shqipëria mori vendimin e shpalljes non-grata të dy ambasadorëve të Iranit në vend duke u rreshtuar kështu krah SHBA-ve.
Thaçi mendon se me ca fjali në Facebook mbulohet raporti i Departamentit Amerikan Presidenti Thaçi ka kërkuar që të luftohet ashpër korrupsioni në vend dhe të garantohen të drejtat e të gjithë banorëve.
Më në fund nisin reshjet, bëhuni gati për temperatura ekstreme Nga kjo fundjave pritet të rikthehen reshjet e shiut në vend si dhe temperaturat do të ulen. Kështu u shpreh Petrit Zorb
Pako të dyshimta drejt Pentagonit, rezultojnë me ricin. Asnjë i prekur nga simptomat Të paktën dy pako të dërguara për Pentagonin gjatë së martës kanë testuar pozitive me substancën helmuese vdekjeprurëse,
Trump pastron drejtësinë Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar largime nga administrata e drejtësisë, duke u shprehur se do të pastro
SHBA sanksione të reja Rusisë për helmimin e agjentit rus në Britani Shtetet e Bashkuara të Amerikës po imponojnë sanksione të reja ndaj Rusisë pas helmimit të agjentit të dyfishtë Sergei S
Ambasadori i ri në Kosovë e njeh në pëllëmbë të dorës Turqinë Një diplomat që e njeh mirë dhe punoi gjatë në Turqi. Ky është Philip S. Kosnett, ambasadori i ri i SHBA-së në Prishtinë
A do ta përfilin inspektorët urdhërin e Pal Lekajt? Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj ka kërkuar nga inspektorët e ministrisë që drejton, ka kërkuar të materializohet l
DASH publikon mangësitë e qeverisjes në Maqedoni Qeveria e Maqedonisë ka ndërmarrë disa masa për hulumtimin, ndjekjen dhe dënimin e funksionarëve të përfshirë në skenarë
SHBA për Maqedoninë: mosndëshkimi mbetet problem i madh Qeveria e Maqedonisë ka ndërmarrë disa masa për hulumtimin, ndjekjen dhe dënimin e funksionarëve të përfshirë në skenarë
Departamenti i Shtetit reagon pas rrëmbimit të mësuesve turq në Kosovë Ka marrë përmasa ndërkombëtare skandali i rrëmbimit të mësuesve turq nga shërbimet sekrete në bashkëpunim me shtetin par
Lëkundje të reja në Policinë e Shtetit, shkarkohet drejtori i rëndësishëm Duhet thënë se në policinë e Shtetit së fundmi janë bërë ndryshime të mëdha. Një tjetër lëvizje është firmosur këtë h
Roli i dy agjentëve amerikanë në operacionin e bandës së trafikimit të njerëzve Ardian Veliu ka dhënë sot detaje të mega-operacionit të koduar "One If – By Land", falë të cilit u shkatërruan 7 grupe k
Kush është Mike Pompeo, Sekretari i ri i Amerikan Sekretari i ri i Departamentit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, ishte një kongresmen i pakompromis republikan para se p
Nxitoni! Aplikoni për të punuar në Ambasadën Amerikane në Shqipëri Nëse kërkoni një vend pune, Ambasada e SHBA në Shqipëri ka një lajm shumë të rëndësishëm. Ajo ka bërë publike se ësh
Amerikanët këshillohen të mos udhëtojnë në Bosnjë Autoritetet amerikane në faqen në internet ua kanë tërhequr vërejtjen qytetarëve amerikanë që mos të udhëtojnë në Bosnje
"Buldozeri" amerikan që u flet hapur të gjithëve, nesër vjen në Kosovë Zëvendës ndihmës-sekretari amerikan u Shtetit për çështje Evropiane dhe Euro-aziatike, Hoyt Brian Yee, do të qëndrojë në
Shembet ura, një i vdekur dhe disa të plagosur Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë janë lënduar pasi një urë në ndërtim e sipër është shembur sot në lin