999 rezultate për

departamenti

Tifozët mund të lejohen edhe në Spanjë Ministria e Shëndetësisë së Spanjës është duke vlerësuar nëse mund të lejojë që tifozët e futbollit të kthehen në stadiu
Pentagoni publikon pamjet zyrtare ku duken UFO-t (VIDEO) Pentagon publikoi 3 video që tregojnë pilotët e Marinës Amerikane të cilët vënë re objekte fluturuese të paidentifikuara
Departamenti Amerikan i Sigurisë: Temperaturat e larta e vrasin Covid-19 Të gjithë po pyesin nëse temperaturat e larta arrijnë ta vrasin Covid-19 dhe diskutimet kanë marrë drejtime të ndryshme.
15 milionë dollarë për kokën e Maduros, Trump e shpall në kërkim për trafik droge Departamenti i Drejtësisë i SHBA-ve ka publikuar sot akuza penale për trafik droge në adresë të presidentit të Venezuelë
Shpallja non-grata e dy diplomatëve iranianë, reagon Departamenti Amerikan i Shtetit Shqipëria mori vendimin e shpalljes non-grata të dy ambasadorëve të Iranit në vend duke u rreshtuar kështu krah SHBA-ve.
Departamenti Amerikan i Shtetit: Jemi krah miqve tanë në Shqipëri Departamenti amerikan i Shtetit, shprehu ngushëllimet e Shteteve të Bashkuara për viktimat e tërmetit në Shqipëri. “Sot
Departamenti i Shtetit reagon ndaj "JO-së" së BE-së ndaj Shqipërisë dhe Maqedonisë Departamenti i Shtetit ka reaguar pas refuzimit të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut duke thë
Tërmet 5.8 ballë në Pakistan: Çahet toka më dysh, ka viktima (FOTO LAJM) Një tërmet me fuqi 5.8 shkallë të Rihterit ka goditur kryeqytetin e Pakistanit, Islamabad dhe disa qytete të tjera. R
DASH publikon raportin: Transparenca fiskale në vend njësoj me Afganistanin Departamenti Amerikan i Shtetit ka publikuar sot raportin për transparencën fiskale në vend. Sipas raportit të Shqipë
Media amerikane: Rasti i Shqipërisë, kush po e drejton politikën e jashtme të SHBA Nga Todd Wood, botuar në The Washington Times Kemi shkruar shpesh për “Never Trumpers” (Kurrë Trumpistë-t) në
Bie avioni, asnjë i mbijetuar Një avion është rrëzuar në Hawaii, duke vrarë të paktën nëntë persona që ndodheshin në bord, thonë zyrtarët. Avioni u
Thaçi mendon se me ca fjali në Facebook mbulohet raporti i Departamentit Amerikan Presidenti Thaçi ka kërkuar që të luftohet ashpër korrupsioni në vend dhe të garantohen të drejtat e të gjithë banorëve.
Departamenti amerikan nxjerr një raport të errët për zyrtarët e Kosovës Departamenti amerikan i Shtetit publikoi të mërkurën raportin për të drejtat e njeriut në botë në vitin 2018, ku në pjes
Dëshira e Trumpit po çmend amerikanët, as mbeturinat nuk i heqin Arsyeja që buxheti i administratës shtetërore është bllokuar në SHBA, varet kryesisht nga kërkesa e presidentit Donald T
Zyrtari i lartë amerikan për vizitë në Maqedoni Një diplomat i lartë amerikan po udhëton drejt Evropës Qendrore dhe Ballkanit Perëndimor për të mbështetur rajonin ndaj
Më në fund nisin reshjet, bëhuni gati për temperatura ekstreme Nga kjo fundjave pritet të rikthehen reshjet e shiut në vend si dhe temperaturat do të ulen. Kështu u shpreh Petrit Zorb
Departamenti Amerikan i Shtetit reagon për Gruevskin: Burg në Maqedoni Shetetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar pas kërkesës për azil të ish-kryeministrit të Maqedonisë. Departamenti
Pako të dyshimta drejt Pentagonit, rezultojnë me ricin. Asnjë i prekur nga simptomat Të paktën dy pako të dërguara për Pentagonin gjatë së martës kanë testuar pozitive me substancën helmuese vdekjeprurëse,
Trump pastron drejtësinë Presidenti amerikan Donald Trump ka paralajmëruar largime nga administrata e drejtësisë, duke u shprehur se do të pastro
Aktorja me famë botërore ekzekutohet për vdekje nga policia Aktorja e "ER", serialit shumë të njohur ku luante rolin e një infermiereje krah George Clooney, Vanessa Marquez është e