999 rezultate për

dentare

Hapen berberët dhe klinikat dentare, zgjerohet harta e zonave të gjelbra Prej ditës së sotme do të lejohen të zhvillojnë aktivitetin e tyre parukeritë, berberët, klinikat dentare dhe dyqanet në
Nga parukeritë, berberët e dyqanet: Oraret që do punojnë nga 11 maji "Theksojmë se është shumë i rëndësishëm zbatimi i distancimit fizik dhe kushteve të higjenës në këto aktivitete biznesi.
Hapen lokalet, parukeritë e klinikat dentare por Rama bën paralajmërin e fortë(FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama ka publikuar edhe njëhere vendimet e qeverisë për hapjen e vendit gjatë pandemisë së COVID-19.
Keni urgjenca dentare? I vetmi ku mund të mund të paraqiteni Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka sqaruar të gjithë qytetarët në lidhje vizitat stomatologjike pasi në kua
Njoftim i rëndësishëm: Dentistët që hapin klinikat do t'u hiqet licensa për 6 muaj Ndëshkim i rëndë me heqjen e licencës për gjashtë muaj për gjithë ata që hapin klinikat dentare në kushtet e emergjencës
Hygerta Sako revoltohet me masat e koronavirusit: Thua se kemi rroga të larta shumë (FOTO LAJM) Moderatorja e njohur e RTSH-së, Hygerta Sako duket se nuk i ka pritur mjaft mirë shtrëngimin e masave për të parandaluar
Përdorimi i "mërkurit" nga dentistët drejt fundit. Gati kufizimet Një vendim që është aktualisht në fazë konsultimi pritet të vendosë kufizime lidhur me përdorimin e mërkurit i cili gjen
Ministria e Shëndetësisë çon në gjykatë vendimin për dyfishimin e shërbimeve dentare Urdhëri i Stomatologut së fundmi ka vendosur që të dyfishohen çmimet e shërbimeve dentare, por kjo ka sjellë reagime të
Dentistët dyshifuan çmimet, reagon Autoriteti i Konkurrencës Autoriteti i Konkurrencës ka reaguar përmes një njoftimi për shtyp të shkurtër dhe neutral në lidhje me vendimin e Urdhr
Dyfishohen çmimet e shërbimeve dentare, vendimi i çmendur i USSH (FOTO LAJM) Një numër i madh berberësh në Podujevë të Kosovës tentuan disa ditë më parë që të fiksonin çmimet e rruatjes dhe qethjes
Si po ju vrasin dentistët me këtë mbushje që përdoret rëndom në Shqipëri Në vendet e Bashkimit Europian, apo në shtetet e zhvilluara të Perëndimit, i kanë ndaluar prej shumë vitesh amalgamat de
Gjurmë gjaku, i vihet flaka klinikës dentare në Tiranë Një klinikë dentare në zonën e Laprakë është djegur gjatë natës. Nga raportimet e para mësohet se në vendngjarje janë
A është e dëmshme për trupin e njeriut mbushja e dhëmbëve me mërkur? Një amalgam (mbushje dentare me ngjyrë argjendi) përmban rreth 50 % mërkur. Në 2013 pati një iniciativë për të ulur p
11 Zakonet e thjeshta që do ta ndryshojnë jetën tuaj për më mirë (FOTO LAJM) Gjatë një dite, ne bëjmë shumë gjëra automatikisht. Pra, pse t'i ktheni ato në zakone të dobishme? Nuk është as e vështi
11 Zakonet e thjeshta që do ta ndryshojnë jetën tuaj për më mirë (FOTO LAJM) Gjatë një dite, ne bëjmë shumë gjëra automatikisht. Pra, pse t'i ktheni ato në zakone të dobishme? Nuk është as e vështi
I kërkohet t’i paguajë nënës së tij koston e arsimimit Gjykata Supreme e Tajvanit shpalli fajtor një dentist 41-vjeçar për t’i paguar nënës së tij shumën prej 626 000 dollarës
Denoncimi: Gjendja skandaloze në fakultetin e Mjekësisë, nxënësit blejnë gjithçka vetë Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar npërmjet mesazhit të një studenti të Fakultetit të Mjekësisë Dentare që fle
Denoncimi: Kushtet skandaloze të dentistit që shkulte dhëmballë në një “stallë” Një qytetar denoncon në emisionin “STOP” kushtet skandaloze të një klinike dentare në Zavalinë të Elbasanit, duke e shoq
Turizmi shëndetësor, bie interesi për Shqipërinë Shqipëria është shndërruar tashmë në një vend tërheqës për turizmin shëndetësor, ku vendin kryesor e zënë shërbimet dent
Eksploziv klinikës dentare, flet babai i pronarit: Kush e vuri tritolin Pas ngjarjes së rëndë ku një sasi eksplozivi shpërtheu në shkallët e jashtme të një klinike dentare në Shijak ka reagu